Saç Bakımı

Saç Açıcı Nasıl Kullanılır?

Saç açıcı nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı evde kendi saçını açmak isteyenler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Çünkü saç kadınların en önemli aksesuarıdır. Açılan saçlarda yanma ve kopma riski bulunduğu için de haklı bir endişe duyulmaktadır.

Saç Açıcı Saça Nasıl Uygulanır?

Oryal denilen toz açıcılar ile evde saç açmak biraz risk alacağınız anlamına gelir. Eğer saçınız sağlıklıysa bu işlemi uygulayın. Aksi takdirde saçınızda ciddi yıpranmalar meydana gelecektir. Peki, saçınızı oryal ile açmaya karar verdiniz. Bunu adım adım nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

  • İlk olarak saçınızın biraz yağlanmasına izin verin. Bir iki gün yıkanmamış saçlar daha az yıpranacaktır. Böyle bir imkânınız yoksa saçınıza hindistan cevizi yağı, argan yağı gibi doğal yağlar uygulayabilirsiniz.
  • Özellikle işlemi ilk kez yapacaksanız direk tüm saça uygulamak yerine saçın bir tutamında açma işlemini deneyin. Açılma süresini, yıpranmasını gözlemleyin ve bu doğrultuda diğer kısımlarına uygulama yapın.
  • Toz açıcı ile oksidanı krem şanti kıvamı alana kadar karıştırın.
  • Enseden başlayarak saç diplerine gelmeyecek şekilde saç uçlarıma hızlı bir şekilde karışımı sürün. Hızlı olmanız önemlidir yoksa saçınız eşit açılmaz.
  • Saçınız iyice açılınca diplere de sürüp alttaki renkle eşitlenince saçınızı yıkayın. Dipler daha çabuk açılacağı için dikkatli olun ve sürekli gözlemleyin.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okul İçin Saç Modelleri Kolay Pratik ve Hoş

​​​​​​Saçınızı bu aşamalarla evde açabilirsiniz. Boya işlemi yapacaksanız saçınızın bir iki gün dinlenmesine izin verin.

​​​​​​Saç Açıcı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saç açıcının teninizle ve giysilerinizle temas etmemesi gerekir. Aksi takdirde deriniz tahriş olabilir ve giysilerinizin rengi açılabilir.
  • Saçınıza açma işlemini yılda en fazla iki defa yapmanız saç sağlığınız için doğru olandır.
  • Oryali saçınızda bir saatten fazla bekletmeyin. Saçınıza ciddi zarar verecektir.

Saçı Açarken Tonlama Nasıl Yapılır?

Evde saç açmak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Çoğu zaman kadınlar istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilmektedir. Özellikle ilk denemenizde sonucun istediğiniz gibi olmama ihtimali yüksektir. Zamanla hem saçınızı tanıyacaksınız hem de eliniz alışacaktır. Eğer bu konuda hassassanız ve saçınızın mükemmel görünmesi önemliyse uzman bir kuaföre gitmeniz tavsiye edilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı?

Kimler Saç Açıcı Kullanmamalıdır?

Saç açıcı bazı kişilerde Alerji yapabilmektedir. Saçınızın bir kısmında deneme işlemi yapın. Alerjik reaksiyon gözlemlerseniz kesinlikle kullanmayın. Saçı ince telli ve yıpranmış olanlar açıcı uygulamamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu