Saç Bakımı

Saç Nasıl Örülür?

Saç örmeyi bilmeyen veya yeni başlayanlar için saç nasıl örülür? Modelleri nelerdir? Açıklayacağız. Saç örmek çok eskilerden beri kadınların severek uyguladığı bir iştir. Modasının her zaman aynı olarak devam ettiği saç örgülerinde farklı çeşitte modelleri bulunuyor.

Her saç modeli farklı bir sanat eseri gibi ortaya çıkarak güzel görüntüler oluşturuyor. Yeni başlayanlar için çok basit fakat iyi görünüm sağlayan saç modelleri de bulunuyor.

Balık Sırtı Saç Örgüsü Modeli Nasıl Örülür?

Öncelikle saçları iki eşit parçaya ayırın. Sağ tarafa ayrılan saçın üzerinden bir tutam alın. Sol taraftaki saçların üstünden de bir tutam alarak çapraz olacak şekilde iki tutamı diğer tarafla birleştirin. Sonra iki yandaki saçların birer saç tutamını alarak çapraz olacak şekilde karşı tarafa atın. Üst katı örerken tutamları sıkı tutun. Bu işlemi devam edin ve örgü hazır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dermokil Saç Maske Yorumları

Kafes Örgü Modeli Nasıl Örülür?

Mutlaka bu örgü modelini uygularken kolay şekil alması adına yağ kremi kullanmanız faydalı olacaktır. Krem kullanımından sonra saç çizginizden başlayıp yana doğru balıksırtı modelini örme işlemine başlayın.

Sonra saçın her iki kısmından balıksırtı modelini uyguladıktan sonra kalan saçlarınıza topuz şeklini yapın. Kafes örgü yan tarafa çekilerek genişlettikten sonra yapılan topuzun etrafına sarılarak tel tokalar ile bağlayın. Ardından tüm saçları tel toka ile bağladıktan sonra örgü hazır olacaktır.

Fransız Modeli Nasıl Örülür?

İlk adımda saçlarınızı nazikçe tarayın.

  • Sonra saçları geriye doğru taradıktan sonra orta noktasından bir tutam alın. Alınan tutamın her iki yanından ek olarak yine birer tutam alın. Tutamları birbirinin üzerine gelecek şekilde örme işlemine başlayın.
  • Ardından bir sağda sonra soldan tutamları örgüye katıp örün.
  • Enseye doğru gelindiğinde klasik olan 3’lü örgü biçiminde saçların uç kısımlarına kadar örmeye devam edin.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Sonra lastik bir tokayla sabitleyin.

Dağınık Topuz Modeli Nasıl Örülür?

İlk olarak saçlarınızı tepeden olmayacak biçimde toplayın. Toplanan saçın üstünde bir tutam ayırın. Ayrılan tutamı sonuna kadar örün. Örülen tutamı saçının üst tarafına sabitleyin. Saçın altta kalan sabit tutamını kendi köküne doğru olarak kıvırın ve firkete ile tutturun. Üste örülen tutamı alın ve altta kalan topuzun üzerini kapatacak şekilde tutturun. Böylece örgü hazır.

Bir önceki yazımız olan Saç Köpüğü Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde saç köpüğü, Saç Köpüğü Faydaları ve Saç Köpüğü Ne İşe Yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu