Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?

0 75
Spread the love

Saçlarda oluşan beyazlama, saça renk veren melanin maddesinin azalması ile ortaya çıkar. Yaşlılık olmak üzere, hastalıklar, stres, ilaç kullanımı ve hastalıklar gibi sebepler saç beyazlamasını oluşturan ana sebeplerdir. Peki, bu durumda saç beyazlaması nasıl önlenir?

Saç Beyazlamasına Karşı Uygulanan Tedavi

Saç beyazlamasına karşı en etkili yöntem PRP tedavisidir. Bu tedavide bireyin kendi kanından alınmış olan kök hücreler tekrar saç köklerinin içine enjekte edilirler. Böylece melanin ve kreatin oluşumu için gerekli olan mineral, vitamin, demir, çinko ve aminoasit alınmış olacaktır. Birden fazla seans yapılarak birkaç sene içerisinde bu uygulama saç beyazlamaya karşı gayet etkili olacaktır.

Saçın Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Saç beyazlamasının önlenmesi adına stresten uzak durma ve doğru beslenme en iyi korunma yöntemlerindendir. Beyazlamaya engel olmak için mutlaka doğru beslenme yapıldığından emin olunmalıdır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Nasıl Örülür?

Beslenme protein ağırlıklı olmalı, gün içinde birden fazla öğünde taze olan meyve ve sebzeler tüketilmelidir. Ek olarak demir, çinko ve aminoasit takviyesi de melanin üretiminde önemli olan faktörlerdir.

Düzenli bir şekilde peynir, yoğurt, yumurta ve tereyağı tüketmek saçların köklerine protein sağlayarak güçlendirecektir. B12 vitamini içeren gıdaları da tüketmeniz faydalı olacaktır.

  • Portakal
  • Avokado
  • Erik
  • Peynir

Bu vitamini bolca içeren gıdalardır. B12 vitamini hem oluşacak beyaz saçları engeller hem de beyaz saç tellerini güçlendirir tedavi eder.02

Beyazlığa Karşı Avokado Maskesi

Avokadonun içerisinde bulunan E vitaminleri ve yağ asitleri tüm saç köklerini nemlendirerek beyazlamasına karşı önlem sağlar. Avokadoyu ezdikten sonra maske haline getirerek bütün saç diplerine uygulayın. Yapacağınız avokado maskesini haftada 1 gün masaj yoluyla uygulayın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Badem Yağının Etkisi

En az haftada 2 kere, bütün saç diplerinize hafifçe masaj yaparak badem yağını kullanın. Badem yağı içerisinde saç için gerekli olan tüm mineral ve vitaminlerin çoğuna sahiptir. Badem yağı en büyük özelliği saç köklerinin sağlıklı olarak kalmasını sağlar ve saç beyazlamasına karşı oldukça güçlüdür.

Siyah Çay Kürünün Faydası

Haftada en az 2 kere yapılması şartıyla, duş esnasında saçlarınızın son durulamasını demlenmiş soğuk siyah çay ile yapın. Bu kür saçlarınıza güç ve renk kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Aşırı Saç Dökülmesi Hangi Hastalığın Belirtisi başlıklı makalemizde Aşırı Saç Dökülmesi, Aşırı Saç Dökülmesi Sebepleri ve saç dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.