Saç Bakımı

Saç Nasıl Boyanır?

Genelde kadınlar kötü bir dönem geçirdiğinde ya da yaş gittikçe beyazlayan saçlarını kapatma adına saç boyama işlemi yaparlar. Fakat kendine bakan her insan saçlarının sağlığını düşünmektedir. İlk defa saç boyayacaklar ve kuaförlere giderek bu işe masraf yapmak istemeyenler için evde saç nasıl boyanır ve ne tür ekipmanlar gerekir anlatacağız.

Evde Saç Nasıl Boyanır?

İlk olarak işleme başlamadan önce unutulmaması gereken önemli bir husus var. Bu Alerji Testidir. Saç boyasının sizde alerji üretip üretmeyeceğini anlamak adına test yapılması gereklidir. Ufak miktarda saç boyasını hazırladıktan sonra dirseğin iç kısmına ya da kulağın arka kısmına sürünüz ve 48 saat bekleyiniz.

Bu 48 saat geçtikten ve yıkadıktan sonra ciltte tahriş, kızarma ve kaşıntı gibi durumlar oluşmadıysa saç boyası kullanılabilir. Kesinlikle saç boyası göz ile temasta bulunmamalı, çizilmiş, yaralı ve yaranın kabuk bağladığı yerlere mutlaka boya işlemi yapılmamalıdır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kına Taşı İle Saç Boyama

Gerekli Ekipmanlar Neler?

Evde saç boyamak için gerekli ekipmanlar şunlardır;

  • Naylon eldiven
  • Boyanın vücuda damlamasına karşı koruyucu bir örtü
  • Zemin için herhangi bir örtü veya gazete.
  • Naylon bone
  • Boyanın bazı bölgelere bulaşmaması için vazelin (Alın ve kulak gibi bölgelere sürülmüş olan vazelin, cilde bulaşmış olan saç boyasının kolayca çıkmasını sağlar).

Saç boyamak için bu ekipmanlar yardımcı olacaktır.

Boyama Nasıl Yapılır?

Önce omuz kısımlarınıza koruyucu bir havlu örtün. Sonra saçlarınızı saç fırçası ile fırçalayın. Bu işlem saçınızın düğüm olmaması için gereklidir. Sonra vazelini alın ve kulak arkalarına ve boyun bölgelerine sürün.

Sürdükten sonra ellerinize eldiven giyip saç boyasını karıştırın. Saçlarınızı tarakla 4 bölüme ayırdıktan sonra her bir bölüm içinde bulunan saçlarınıza ince şeritler halinde boyayı fırça ile sürün. Ayırdığınız saçlarınızın ön ve arka kısımlarına sürün. Bu şekilde tüm bölümler eşit boyanacaktır. Tüm saçlar boyandıktan sonra 30 dakika bekleyin ve durulama işlemine geçin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Rengi Nasıl Açılır?

Durulama İşlemi

Alın ve boyun kısmına bulaşmış boyayı bir kağıt ile temizleyin. Fakat saç boyanıza dokunmayın. Yıkama vakti geldiğinde ılık suyla lavabo içinde saçlarınızı bolca yıkayın. Tüm fazla boya akıncaya kadar devam edin.

Durulama yapıldıktan sonra şampuanla yıkamak için en azından 1 saat beklenmeli. Bu sürede saç boyası iyice nüfuz eder. Ardından saçı şampuanlayın ve boya kitinin içinde verilen saç kremini kullanın. Sonra saçlarınızı kurutabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu