- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Nasıl Düzleştirilir?

0 60
Spread the love

Kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olan bayanların en çok sorduğu sorulardan biri saç nasıl düzleştirilir? sorusudur. Saçlara zarar vermeden kıvırcık ve dalgalı saçları düzleştirmek çok da kolay değildir.

Saç düzleştirmek için birçok yöntem vardır ancak saçları kırmadan düzleştirmek için bazı püf noktaları bulunur. Bu noktalara dikkat edilerek saç düzleştirme yapıldığında saçlar hem tiftiflenmeyecek hem de kırılmayacaktır.

Saçlara Zarar Vermeden Saç Düzleştirme Nasıl Yapılır?

Saç düzleştirme işlemini yapmak için;

  • Fırça ile birlikte fön makinesi kullanmak,
  • Saç düzleştirici kullanmak,
  • Saçları ütülemek,
  • Kalıcı saç fönü yaptırmak

Saçların yıpranmasına sebep olmaktadır. Saçlarınızı yıpratmadan düzleştirmek için küçük dokunuşlar yeterli olacaktır.

Saçları Yıkarken Saç Kremi Kullanmak

Saçları kolay bir şekilde düzleştirmek için mutlaka yıkama sırasında saç kremi kullanmanız gerekir. Bu işlem saçların yağ gibi akmasını sağlamaktadır. Yumuşak bir havlu ile kuruladıktan sonra fön makinesini uzaktan tutarak aşağı doğru kurutmanız düz saçlara sahip olmak için yeterli olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çikolata Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tel Toka Kullanarak Saç Düzleştirme

Saçınızı düzleştirmek ancak aynı zamanda zarar görmesini engellemek için saçlarınızı yıkadıktan sonra, saçınıza az yağlı bir el kremi sürerek tarak ile tarayabilirsiniz. Bu işlem için fırça kullanmak saçlarınızın kavis almasına sebep olur. Bu sebeple düz bir tarak kullanmanız gerekmektedir.

Tarama işleminden sonra saçlarınızın ön kısmındaki bukleleri birbirlerinin tersine olacak şekilde üst üste tel toka ile tutturmalısınız. Arka kısımdaki saçlarınızı da düz düz üst üste gelecek şekilde yine tel tokalarla tutturabilirsiniz.

Saçlarınızın tamamında bu işlemi uygulayarak dışarda hiç saç bırakmamanız gerekir. Saçlarınızı bu şekilde sabaha kadar beklettikten sonra bütün tel tokaları saçınızdan çıkarmalısınız. Yine az miktarda el kremi sürerek ince telli bir tarakla aşağı doğru tarayınız. Bu işlemden sonra saçlarınız fön çekilmiş gibi dümdüz görünecektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğal Yollarla Saç Rengi Açma

Süt Ve Bal Karışımı İle Saç Düzleştirme

Yarım bardak sütle bir çorba kaşığı balı az miktarda şampuanla karıştırarak saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınız düz bir görünüme kavuşacaktır. Bu işlemi haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı yıkadıktan sonra streç film ile sardığınızda da saçlarınız düzleşir.

Bir önceki yazımız olan Saç Ne Kadar Sürede Uzar? başlıklı makalemizde Saç Ne Kadar Sürede Uzar, Saç Uzaması ve Saç Uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.