- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Rengi Nasıl Açılır?

0 89
Spread the love

Saç renginden sıkılanlar veya daha açık tonlarca geçiş yapmak isteyenler saç rengi nasıl açılır diye araştırmalar yapmaktadırlar. Saç açma işlemi boyalı ve boyasız saça göre farklılık göstermektedir.

Boyasız Saç Nasıl Açılır?

Boyasız saçları açmak, boyalı saçları açmaktan daha kolaydır ve boyasız saç daha kolay açıldığından daha az yıpranır. Boyasız saçı evde kolayca kendiniz açabilirsiniz. Boyasız saçları açmanın birkaç yöntemi bulunur.

  • Limon suyu ile saç açma
  • Papatya suyu ile saç açma
  • Bal İle Saç Açma
  • Saç açıcı jeller ve spreyler ile saç açma

Bu yöntemlerin nasıl uygulandığına bir bakalım.

Limon Suyu İle Saç Açma

Güneşte rengi açılabilen, kumral, açık kahve saçlarda etkisini daha çok belli edecektir. Bir limonun suyunu ve 2 3 bardak ılık suyu karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Duşta saçınızı yıkayıp en son bu karışımı dökebilir veya karışımı sürüp güneşte bekleyebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dermokil Saç Maskesi

Papatya Suyu İle Saç Açma

Yine kumral, açık kahve saçlarda etkili olan bu yöntem için bir avuç papatya kutusunu 2 3 bardak su ile kaynatın ve ılıklaşınca saçlarınıza sürün ve güneşte saçlarınızı kurutun.

Saç Açıcı Jel Ve Spreyler İle Saç Açma

Diğer boyasız saç açma yöntemlerine göre daha hızlı etki eden bir yöntemdir. Saç açıcı jeli veya spreyi duştan sonra saçlarınıza uygulayın. Ardından güneşe çıkın veya saç kurutma makinesiyle ısı verin. 4 5 uygulamadan sonra saç renginiz epey açılmış olacaktır.

Boyalı Saç Nasıl Açılır?

Boyasız Saç açma yöntemleri boyalı saçlarda hiçbir etki göstermez. Boyalı saçları evde açmak riskli bir işlemdir. Özellikle tecrübemiz yoksa bu işlemi bir kuaföre yaptırmalısınız. Boyalı saçlar ancak oryal, olaplex gibi güçlü açıcılarla açılabilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kırıkları İçin Tedavi

Toz açıcı ile oksidan iyice karıştırılır. Ardından enseden başlanarak bu karışım saça uygulanır. İşlem sırasında kesinlikle eldiven kullanmalı ve bulunduğunuz ortamın camlarını açmalısınız. Saç uçlarından başlayarak karışımı saçınızın en diplerine getirmeden uygulayın.

Isının etkisiyle zaten dipler açılacaktır. Açılma işlemini kontrol edin. İstediğiniz renge ulaşınca saçlarınızı durulayın. Açma işlemi saçları çok yıpratacağından işlemden sonra sık sık besleyici maskeler ve kremler kullanın.

Bir önceki yazımız olan Saç Ne Kadar Sürede Uzar? başlıklı makalemizde Saç Ne Kadar Sürede Uzar, Saç Uzaması ve Saç Uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.