- Advertisement -

- Advertisement -

Uygun Saç Boyuna Nasıl Karar Vereceğim?

0 8
Spread the love

Hanımların saçlarına çok düşkün olduğu, tüm dünyada bilinen bir gerçek. Çeşitli olaylar karşısında tepkilerini belli etmek için dahi saçlarında değişiklik yapan pek çok bayan bulunuyor. Hal böyle olunca, saç uzunluğu hanımlar için önemli olan detaylar arasında yer alıyor. Sık sık saç kestirmek, hem kendinizde değişiklik yapmak, hem de modayı yakalamak için tercih edebileceğiniz detaylar arasında bulunuyor. Ancak saç kesimi denilince, bu noktada işlerin birazcık karıştığını söylemek de mümkün. Zira ideal saç boyuna uygun kesimi bulmak oldukça zor olabilir. Peki neye istinaden saç boyunuza karar vereceksiniz? Sizler için araştırdık ve metne döktük.

Kıvırcık Saç

Saç Uzunluğu İçin Dikkat Etmeniz Gereken Detaylar

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı veya Kıvırcık Saçlar İçin Nasıl Tarak Kullanılmalı?

Yüz tipi: İdeal saç boyuna karar verebilmek için dikkate almanız gereken ilk özellik yüz tipiniz. Zira yüz tipinize göre size yakışacak olan saç modellerine ve saç tipine karar verebilmek oldukça kolay. Uzmanlar da bu konuda birçok öneride bulunuyor. Yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz küt ve asimetrik kesimli orta boy saçlar sizin için uygun olabilmektedir.

Saç uzunluğunuzu belirlerken yüz tipinin öneminden bahsetmiştik. Keskin hatlara sahip olan hanımlar için kısa saçlar ideal olabilir. Günümüzde keskin yüz hatlara sahip olan birçok modelin kısa ve cesur saçlara sahip olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, bu konuda biraz daha avantajlı olduğunuzu söylemek mümkün. Zira tercih edebileceğiniz çok daha fazla saç uzunluğu ve saç modeli bulunuyor.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçları Yönetmek

Kıvırcık saç modelleri

Boyunuz: Boyunuzun saç uzunluğunuzda son derece büyük bir etkisi bulunduğunu biliyor muydunuz? Kısa boylu hanımlar için uzun saçların boyu daha da kısa gösterdiğini biz değil uzmanlar söylüyor. Yani kısa saç modellerini tercih ederek, boyunuzu olduğundan çok daha uzun göstermek mümkün. Orta boylu ve uzun boylu hanımlardansanız, dilediğiniz saç modelini ve uzunluğunu tercih etmek ise mümkün olacaktır.

Giyim Tarzı: Giyim tarzınız da sizin için ideal saç boyutunu tercih etmek amacıyla bir sebep olabilmektedir. Siz de giyim tarzınıza uygun model tercih edebilir, saç boyunuza da karar verebilirsiniz. Bunun için bir stilistten yardım almak da mümkün.

Bir önceki yazımız olan Saç Düzleştirici Taraklar Kullanışlı Mı? başlıklı makalemizde düz saçlar, düzleştirici taraklar ve saç düzleştirici hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlarda Saç Düzleştiricisi Kullanımı

Leave A Reply

Your email address will not be published.