Saç Bakımı

Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

Adet döneminde saç boyanır mı sorusunu cevaplandırmadan önce saç boyama nedir ve saç boyanırken nelere dikkat edilmelidir gibi sorularının cevaplandırılması konunun anlaşılması açısından önemlidir.

Saç boyama, rengi açılmış ya da beyazlamış olan saçlarda yapılan boya kullanılarak yapılan işlemin adıdır. Bazen saç renginden sıkılmak ya da modaya uygun bir saç rengine sahip olmak adına da saçlar boyanabilir. Saç boyamanın birçok nedeni vardır ama saç boyanırken birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir.

Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

Saç Neden Boyanır?

Kadın ya da erkek fark etmez hem kendi hem de çevresi açısından güzel olduğu kadar bakımlı da görünmek ister. Bu nedenle ilk yaptıkları saçlarda yapılan değişiklikler olup, bu açıdan saç rengini de değiştirebilirler.

  • Saçlarında bulunan beyazları kapatmak için,
  • Daha genç ve bakımlı görünebilmek için,
  • Saç ile ilgili trendleri yakalayarak, modaya uymak için,
  • Farklı tonlarda saç rengine sahip olmak için insanlar saç boyama işlemini yaptırır.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç boyama sırasında istenilmeyen bazı durumlarla karşılaşılabilir. Bunların başında alerjik reaksiyonlar gelir. Bu nedenle özellikle saçlarınızı ilk kez boyatıyorsanız; saç boyasından kaynaklı bir alerji yaşayıp yaşamayacağınızı öğrenmek için, bir yama testi yaptırın. Test sonucunda herhangi bir maddeye alerjiniz olduğunu öğrenirseniz, bu maddenin olmadığı boyaları saç boyamak için tercih edin.

Aynı zamanda vücutta hormonal değişikliklerin yaşandığı adet döneminde iseniz, saç boyama konusunda dikkatli olmanız gerekir.  Çünkü hormonal dengelerdeki değişiklik ve vücut ısısının artmasından dolayı, vücudun kimyasal maddelere verdiği tepkilerde de değişiklik olduğu için kuaförler bu dönemde saçlarda belirgin renk değişikliği yapmayı tercih etmezler.

Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

Adet Döneminde Saç Değişikliklerinde Dikkat Edilecek Hususlar

Adet döneminde saç boyanır sorusuna bir cevap arıyorsanız, cevabımız ‘’Evet’’ olabilir ama bazı hususlara da dikkat etmek gerekir.

  1. Adet döneminde saç rengi değişikliği yapmayın!
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En Ucuz Saç Kurutma Makinesi

Adet dönemindeyseniz ve saç renginizde ciddi bir değişiklik yapmak istiyorsanız, bunu ertelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü adet döneminde vücut ısısında bir artma olduğu için saç renginde yapılan değişiklikler kızıllanmalara neden olabilir ki bu da istediğiniz saç rengine ulaşmanız açısından beklentinizi karşılayamayabilir.

Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

  1. Röfle ve balyaj için adet dönemlerini tercih edin!

Adet döneminde saç boyama işlemi sırasında koyu ve kahverengi tondaki renkleri tercih etmeyin. Ancak platin ya da açık sarı tonlarının kullanılabileceği röfle ya da balyaj işlemlerini yaptırabilirsiniz. Çünkü bu dönemde vücut ısısı arttığı için saç renginiz kolay bir şekilde açılır. Kısaca saçınızı açmak için ekstra işlemlere ihtiyaç duyulmaz. Yalnız bu kadından kadına değişkenlik gösterebileceği için her kadında aynı sonuç elde edilemeyebilir.

  1. Beyazları kapatmaz!
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gidilir

Saç diplerinde ya da saçlarında beyaz olan kişiler adet döneminde saç boyama işlemini tercih etmemelidir. Vücutta yaşanan değişiklik nedeniyle beyazlar boya sonucunda kapanmaz hatta 1-2 yıkıma sonrası da saçlarda farklı kızıl renkte tonlar oluşabilir.

Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

  1. Saç derisinde yanma ve kaşıntıya neden olabilir!

Saçlarınız temiz olduğunda saç derisinde yanma ve kaşıntı olduğu gibi, adet döneminde saç boyatmakta saç derisinde kaşıntı ya da yanma gibi alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

  1. Adet döneminde boyanan saç rengi çabuk akabilir!

Adet döneminde saç boyama işlemi sırasında, saç sürülen boya tutsa bile normal süresinden daha önce boyanın akma ihtimali daha yüksektir.

 

Bir önceki yazımız olan Yılan Yağının Saça Faydaları başlıklı makalemizde saç bakımı, saç dökülmesi ve Yılan yağı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu