Kıvırcık Saç Modelleri

Dünyaca ünlü modellerin tercih ettiği kıvırcık saç modellerine bakıp, siz de kendinize özel bir tarza kavuşmak ister misiniz? Cevabınız evetse, size özel hazırladığımız fotoğraf galerilerini dolaşıp yeni saç şekliniz için ilham almaya başlayabilirsiniz. Saçlarınız doğal kıvırcıksa veya sonradan kıvırcık hale getirmeniz hiç fark etmez. Saç şeklinizin çok daha şık ve estetik bir görünüşe bürünmesini sağlayarak, kendinize olan özgüveninizi tazeleyebilirsiniz. Özel gün ve gecelere katılırken hızlıca uygulayabileceğiniz en güzel kıvırcık saç modelleri için bu kategori içindeki galerilere göz atmayı unutmayın. Bu sayede zihninizi meşgul eden “Saçlarıma nasıl bir şekil versem?” sorusunu admin sizler için cevaplayabilir. Beğendiğiniz saç modellerini arkadaşlarınızla paylaşıp, onların da bu modellerden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz. Brezilya fönü, örgü saç modeli konusunda doğal ve bitkisel çözümler öğrenebilir, saçlarımı sağlıklı bir şekilde nasıl koruyabilirim konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Modelleri Sıkça Sorulan Sorular

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek 2022

Saçlar en az sakal ve bıyık kadar erkeklerin önem verdiği yerlerdir. İyi kesilmiş bir saç dış görünüşün büyük kısmını tamamlar. Model seçerken saç tipine uygun modelleri tercih etmek saçın doğru şekil almasını sağlar. Saç modeli seçerken yüz şekline uygunluğu da değerlendirilmelidir. Doğru yüz doğru saç şekli mutlu sonuçlar getirir. Kıvırcık saça sahip beyler model seçme konusunda biraz daha avantajlılar. Çünkü her tür model salaş kullanıma uygun olacaktır. Geçen seneyi pandemiden dolayı evlere kapanarak geçirdik. Çoğumuz ev ortamında saçını kesmeye çalıştı. 2021 senesine geldiğimizde neyse ki artık kuaförlerimize kavuşmuş durumdayız. 2021 yılı erkekler için en güzel kıvırcık saç modellerini sizler için derledik. Doğal Dalgalı Kıvırcık Saç Modeli: Erkeklerde tartışmasız en cool duran modellerden. Fazla uğraş gerektirmeden şekil alan, kendi haline bırakıldığında da bir o kadar havalı bir saç modelidir. Hem pratik hem de kullanışlıdır. Kıvırcık saçta doğal katların bırakıldığı kesimler aşırı kıvırcıklanmanın önüne de geçer. Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Aşırı kıvırcık saçların modellenmesi zorlaşır. Aşırı kıvırcık saçlar ya uzun ya da kısa bırakılır. Orta uzunluk pek tercih edilmez. Orta uzunluk kıvırcık saçın kabarmasına zemin hazırlar. Erkeklerde uzun saç çok tercih edilmeyeceği için kısa modeller tercih edilir. Yanlardan Kısa Üstlerden Uzun Kıvırcık Saç Modeli: Genç erkekler arasında son dönem trend olan bir saç modeli. Kafanın iki yan tarafından inceltilmiş saçlar başın tepe noktasında orta uzunlukta bırakılıyor. Saçlarını uzun kullanmak isteyen ama uzun saçın uğraştırıcı dezavantajından kurtaran bir modeldir. Yanlara Çizik Atılmış Kısa Saç Modeli: Özgüveniniz tavansa havanıza da hava katacaksanız tam size göre bir model. Yine kıvırcık saçları tepe noktasında uzun bırakarak yanları sıfıra yakın kazıtıyorsunuz. Sonrası uygun bir ustura ile düz veya Z şeklinde çizikler atmak. Daha çok ergen gençlerin kullandığı bir model olan çizik atılmış kısa saç modeli kıvırcık saçlara yeni bir tarz katıyor. Şimdiden söyleyelim düz saçlarda aynı etki olmuyor. Düz saç uzun bırakılınca yanlara doğru düşme eğiliminde oluyor. Kıvırcık saç ise yukarı doğru hacimli olduğu için çiziklerin üstüne düşmüyor ve modeli olduğu gibi sergiliyor. Perma Saç Modeli: Perma sadece kadınların değil artık sitiline düşkün erkeklerinde radarında. Kıvırcık saç modeline aşina olan erkekler saçlarına perma yaptırıp özgürce kafalarının üzerinde o bonus kafaları taşıyabiliyorlar. Rasta Saç Modeli: Rastayı dünyaya tanıtan erkek Bob Marley’e değinmeden olmaz. Bob Marley sayesinde 70’li yıllarda felsefe akımı olarak başlayan saç modası o günlerden bugünlere etkisini kaybetmişti. Son zamanlarda erkekler tarafından da kullanılan ve revaçta olan bir model. Bu saç modeline dreadlocks’ta denilebilmektedir.

Kıvırcık Saç Modelleri Kadın 2022

Kıvırcık saçların bakım rutinleri diğer saç türlerinden daha zahmetlidir. Bunu artık kabul ediyoruz. Kıvırcık saçlarınızda kabarma ve elektriklenme sorunu varsa saç kesimlerinde daha güvenli alanlarda kalmanız gerekmekte. Ancak 2021 yılına gelindiğinde kıvırcık saçların kesimlerinde marjinalliğe kapı açtığını görebiliyoruz. Sizlere ilham olabilecek 2021 kadın kıvırcık saç modellerini irdeleyeceğiz. Çok Kısa Saç Modelleri Kıvırcık: Erkek saç boyu olarak karşımıza çıkan bu model kıvırcık saçlı hanımların kullanımında rahatlık sağlayan bir model. Bu boyu kulak üstü boyutta daha maskülen bir tarz olarak kullanabilirsiniz. Yine aynı modeli kulak memesinin bir tık altına alarak ve kâkülleri de uzatarak feminem tarzı elde edebilirsiniz. Kısa Kıvırcık Asimetrik Saç Modelleri: Kıvırcık saçlara tarz katan bir modeldir. Asimetrik modeli kıvırcık saçlarda uygulayacaksanız koyu ton saçlara sahip olmanızı tavsiye ederiz. Suratın bir yanı kısa diğer yanı daha uzun olan bu saç modeli hemen hemen her yüz tipine rahatça uygulanabilmektedir. Kıvırcık Küt Saç: Eğer sağlıklı bukleleriniz varsa bu saç modeli tam size göre. Kıvırcık saçların yüz etrafını çerçeve gibi çevirmesi sayesinde yüzünüze şirinlik katacak bir model. Kıvırcık saçlar yüz çevresini sararken yüz hattındaki sert ifadeyi yumuşak hatlara çevirecektir. Emin olun kıvırcık saçlarınız varsa bu model size sempatik bir ifade katacaktır. Uzun Bob Kesimi: 70’li yılların modası rastalı saçlara gönderme yapan Bob modeli. Saçlar omuz ile bel hizası arasında ve aynı boyutta kesilir. Saç önlerine kâkül bırakılmayan bir modeldir. Saç önleri dahil saçın arka tarafına kadar aynı boyutta kesilir. Katlı Uzun Modeller: Kıvırcık saçlarda kat verecek bir model tercih ediyorsanız ara katlara ara makas attırmayı ihmal etmeyin. Aksi durumda daha Bob tarzı ve kabaran saçlarınız olacaktır. Arkaya doğru V uzanan kıvırcık saçlar dalgaların hacmini tüm saça yayar.

Kıvırcık Saç Modelleri Kısa

Kısa kıvırcık saç modelleri kolay kullanım sağladığı gibi kontrol altına alınmazsa istenilen görseli sunamayabilir de. Bu modelleri kullanırken jöle ve türevi gibi şekillendiricilerden destek almanız gerekli. Şimdi sizlere bazı kıvırcık kısa saç modellerini aktaracağız. Enseden Kısa Kıvırcık Saç Modeli: Saçların ensede 2 santimetreye kadar kesilerek kısaltılan saç modelinde genel yoğunluk başın ön ve tepe noktasına verilir. Maskülen bir model olmasının yanında son derece kullanışlıdır da. Geriye Doğru Atılmış Bukleler: Kısa ve küt olarak kesilmiş olan saçlarınızın gözleriniz önüne gelmesinden şikâyet ediyorsanız küçük bir tüyo. Öndeki saçları arkaya doğru tokalarla tutturun. Sabitlediğiniz saçları orta kısmından hafif çekiştirerek bombe verin. Böylelikle saçlarınıza düzenli bir hacim vermiş olursunuz. Yandan Tutturulmuş Kısa Saç: Kıvırcık saçların aşırı hacimli olduğu kısa saç modellerinde uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem. Saçlarınızı iki yana ayırdığınız da bir tarafı kulak arkasından başınıza doğru tel tokalarla sıkıca tutturun. Saçlar yana doğru yapışırcasına sabitlendiğinde diğer yanda açıkta kalan saç daha havalı görünecektir. Kıvırcık Kakül Saç Modeli: Küt olarak kestirdiğiniz saçlarınızın önlerine fazla olmayan seyrek kaküller vererek saça sportif bir hava katabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek Nasıl Yapılır?

Erkekler için uygulanan kıvırcık saç modelleri genelde kesim esnasında verilen modellemeler ile sınırlıdır. Saçın kesim esnasında aldığı model kimi erkekler için yeterli olurken kimi erkekler bundan fazlasını ister. Erkek kıvırcık saçlara model vermek belli başlı kalıplara sınırlı kaldığı için model bulma konusunda beyler sıkıntı yaşayabiliyorlar. Sizleri bu dertten biraz uzaklaştıracak pratik kıvırcık erkek saç modelleri nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Saçlarınız kısa kesimli ve yanlardan az üstlerden bukleler sarkan şekilde ise yapmanız gereken bukleleri sabitlemek olacaktır. Kıvrımları arttıracak bir spreyden yardım alabilirsiniz. Eğer kıvrımları sabitlemek istiyorsanız jöle formunda ürünler ile daha sert ve sabit bir dokunuş sağlayacaktır. Orta boyutlarda kesilmiş saçlarınızı için uygulayacağınız ürünleri avuç içinden yukarı doğru kompres yaparak saçlara uygulayın. Saç uçlarındaki dalgaları biraz seyreltmek amaçlı parmak uçlarınızla aşağı doğru çekiştirerek bukleleri açın. Size önereceğimiz diğer bir model şeklide eğer uzun kıvırcık saçlara sahipseniz onları tepede topuz yaparak toplayabilirsiniz. Bu modeli erkek saç sitilleri arasında yadırgayabilirsiniz. Modern saç sitilleri arasına girmiş durumda ve artık kimse yadırgamıyor. Saçlarınızı tepeden ince lastik bir toka ile toplayarak basit topuz görüntüsü verebilirsiniz. Yıkama sonrası nemli saça vigo uygulayarak kıvırcık saç görüntütü oluşturabilirsiniz. İşlem sırasında milkshake ürün kullanarak daha yumuşak dokulu kıvırcıklar yapabilirsiniz. Daha sert bir görünüm için saç köpüğü kullanabilirsiniz. Uygulama esnasında vigoyu ileri geri hareketlerle saçlarınızda gezdirin. İşlemden sonra sprey sıkarak parmaklarınızla kıvırcıklara yön verin

Kıvırcık Saç Modelleri Düğün

İster kendi düğününüz olsun ister davetli olarak katılacağınız düğün olsun seçeceğiniz kıyafet kadar önemlidir saç modeli. Çekildiğiniz tüm düğün fotoğraflarında elbiseden önce saçları görürüz. Düğünün başında sabit duran saçlar gecenin ilerleyen saatlerinde eğlencenin artmasıyla kendilerini bir yerlere atabilirler. O kadar koşturmacaya dayanmaları da zor olabilir tabi. Gelin şimdi düğünlerde uygulayabileceğiniz kıvırcık saç modellerine bakalım. Aşağıya Yarım Bukleler: Romantik saç modellerinden biridir. Bukleler aşağıya doğru sarkıtılırken saçın yarısı aşağıya doğru hafif toplanır ve çiçeklerle süslenir. Modelde kıvırcık buklelerin yoğun olması istenmez. Dantel kıyafetlere yakışabilecek zarif bir modeldir. Kıvırcık Yan Topuz: Maşa ile oluşturulan bukleler saçın topuz yapılması istenen bölüme doğru serbest bir şekilde toplanır. Saçların yan tutamlarından alınarak oluşturulan Fransız örgüsü ile topuz kenarları şerit yapılır. Saçın önlerinden yukarıya doğru tutamlar bollaştırılarak hacim katılır. Çiçek Taçlı Kabarık Bukleler: Maşa yardımıyla oluşturulan kalın bukleler saçın tepesinden yarım topuz yapılır. Kalan saçlar aşağıya doğru serbestçe bırakılırken topun yanına çiçeklerden yapılı taç tutturulur. Bahar düğünlerine yakışan çok zarif bir saç modelidir. Kıvırcık Midili: Uzun saçlara sahipseniz onları görkemli bir atkuyruğuna dönüştürebilirsiniz. Saçlar kıvırcık hale getirildikten sonra tepeden yarım atkuyruğu olarak toplanır. Yanlarda serbest kalan saçlar atkuyruğu üzerinden büyük ilmekler ile örgü örülerek aşağıya kadar inilir. Yukarıdan geniş gelerek aşağıya doğru incelen örgü havalı ve gösterişli şekli ile size bir diva havası katacaktır. Açık Kıvırcık Düğün Saç Modeli: Sade ve etkileyici bir düğün saç modeli istiyorsanız bu modeli uygulayabilirsiniz. Bukleler haline getirilen saçlardan orta kalınlıkta kıvırcıklar oluşturulur. Saçlar geriye doğru serbest bırakılarak bolca sprey sıkılır. Bu sayede saçların bozulmadan sabit kalması sağlanır. Saçlar arka tepe noktada küçük bir gizli yarım topuz yapılarak daha havalı durması sağlanır. Sepet Örgü Kıvırcık Saç Modeli: Yine kalın yapılan kıvırcık saçlar ensenin üst bölgesinde sepet şeklinde kıvrımlar yapılarak toplanır. Her bir bukle tek tek kıvrılarak arkada bir sepet oluşması sağlanır. Saçların birleşim yerlerini nazikçe sabitlenir. Saç önünde ve yanlarda serbest perçemler bırakılır.

Kıvırcık Saçlara Hangi Saç Kesimi Gider?

Kıvırcık saça sahipseniz kabarma sorunundan dolayı şekillendirmenin ne kadar zorlayıcı olduğunu biliyorsunuzdur. Uygun seçilen bir saç kesimi modeli ile bu zahmetinizi yarı yarıya azaltabilirsiniz. İster kısa olsun ister uzun kıvırcık saçlara en çok giden saç kesim modeli katlı kesimlerdir. Saçların dolgunluğu kademeli olarak azaltıldığı için daha sakin bir görüntü elde edilir. Hem kat verilerek saçların kabarıklığı da azaltılmış olur. Diğer bir önemli hususta inceltici ara makaslar kullanılması. Kıvırcık saçların kesim rutinlerinden çıkarmaması gerekir. Ara makaslar saçtaki kıvırcıkları tek bir hamle yerine parçalara bölerek keser. Yani tutamları tek tek kesmez. Her bir tutamı farklı yerlerinden keserek seyreltir. Bu sayede kabarmaların ve düzensiz dalgaların önüne geçilir. Kısa kâküller seviyorsanız kıvırcık saçta kullanırken dikkatli olmalısınız. Kabaran kısa kâküller yerine daha uzun perçem kesimleri tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı kısa kullanmak istiyorsanız klasik küt saçların yanında uygulayabileceğiniz asimetrik kesim modellerini de deneyebilirsiniz. Saçın bir yanı diğer yanından daha kısa kalacak şekilde kesilir. Diğer yan tarafta kalan saçlar uzun tutamlar halinde kısadan uzuna doğru saçın önüne yön verilerek kesilir. Bu saç kesimi hem spor hem modern hem de pratik hazırlama imkânı sağlar. Yine kısa saç modellerinden yana tercihinizi kullanacaksanız kısa dizilmiş katları kıvırcık saçlarda uygulayabilirsiniz. Önden kısa başlayan katlar aynı sırayı inerken kademeli olarak arkaya enseye doğru uzar. Bu kesim modeli şirin ve yumuşak bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Kıvırcık Saça Ne Yapılır?

Kıvırcık saçlarınıza fazla zaman harcamadan nasıl şekil vermeniz gerektiğine karar veremiyor musunuz? Zaten sabahları zor kalkıyor birde saçla uğraşmak istemiyorsanız kıvırcık saça ne yapılır hep birlikte bakalım. Eskiden kıvırcık saçları düzleştirmek için uğraşı verilirdi. Son zamanlarda kıvırcık saç kullanımı artması ile düzleştirme işlemi de bir kenara atıldı. Hem saça zarar veriyor hem de çok vakit alıyor. Ama kıvırcık saçlar öyle yıkandıktan sonra kendi haline bırakılacak saçlar değil ne yazık ki. Yıkama sonrası önlem alınmaz ise o güzelim bukleler dağınık ve bakımsız bir şekilde görünüyor. Saçlarınız uzun ve doğal kıvırcıkları varsa yumuşak krem formatında bukle belirginleştirci ürünler kullanmalısınız. Bu ürünler saçları yatıştırırken buklelere parlaklık katmaktadır. Kıvırcık saçlarınızı atkuyruğu yaparak toplayabilirsiniz. Yaptığınız bu atkuyruğu etrafında saçları dönerek oluşturacağınız topuzda kullanışlı ve şık duracaktır. Kıvırcık saçlarınızı seyrek ve aralık bırakılarak örülmüş örgülerle kolay elde edebileceğiniz bir model uygulayabilirsiniz.

Saçın Kıvırcık Olmasına Sebep Olan Şey Nedir?

Saçların şekli kalınlığı genetik faktörlere göre belirlenmektedir. Tüm saçlar şekilleri diğer tüm organlarımız gibi temelini dna dizilimlerinden almaktadır. Saçların kıvırcık olmasının birkaç fazla sebebi vardır. Bunlardan ilki saç köklerinin şekli. Saç kökleri yuvarlak ise çıkacak saç teli düz oval ise kıvırcık olmasını sağlar. Kıvırcık saç kökleri mikroskop altında incelendiğinde asimetrik yassı köklere sahip olduğu görülmüştür. Bu saç kökü saçın çıkarken kıvrım almasına sebep olur. Tıpkı bir makarna fabrikasındaki makine gibi düşünün. Makinaya takılan değişik uçlardan çıkan hamur parçaları aparatın şeklini alarak oluşmaktadır. İkinci bir etmende saç kökünün saç derisi altında nasıl yön bulduğudur. Düz saçlar direkt yukarı doğru dikey bir yönde çıkar. Kıvırcık saçlarda saç kökleri deri altından kıvrılarak yukarıya doğru çıkar. Yani oval olan saç köküne erişmeden içeride eğimli bir döngü ile saç köküne ulaşır. Tüm bu evrelere sebep olan şey saçın folikükün yapısıdır. Folikülün yapısı tüm saç teliniz nasıl ve hangi eğimle çıkacağını belirliyor. Belirlerken seçeceği yol da dna kodları ile aktarılmış oluyor. Kıvırcık saçların kuru olmasının sebebi de yine folikülünden kaynaklı. Sebum sağlıklı saçlar için gerekli olan yağı üretir. Folikülün kıvrımlı olması ve saç köklerinin oval yapıda olmasından dolayı sebum saç köküne ulaşamaz ve saçın kurumasına sebep olur.

Kıvırcık Saç Ne Renk Olmalı?

Kıvırcık saçlarda bukleleri daha belirgin eden renkleri sıralamak gerekirse açık tonları seçmenizi tavsiye edebiliriz. Özellikle bakır tarçın tonlarının kıvrımlara yansıtacağı ışık ile bukleler daha belirgin olur. Bakır tarçın saç renkleri beyaz tenlilere daha çok yakışacaktır. Açık tene sahipseniz ve daha doğal görünüm elde etmek istiyorsanız açık kumral renklerden yana tercihinizi kullanın. Karamel saç tonları da seçenekleriniz arasında olmalı. Esmer tenliler ve koyu saç rengine sahipseniz saçlarınızın aralarına attıracağınız kahve tonları saçlardaki kıvırcık buklelerin daha belirgin olmasını sağlayacaktır.

Kıvırcık Saç Boyanır mı?

Her saç gibi kıvırcık saçlarda boyanır. Yalnız boyama işlemine karar verdiyseniz kuru olan saçlarınızı boya işlemi ile daha fazla yıpratacağınızı bilmelisiniz. Boya uygulama işlemi öncesinden saçlara yapacağınız maske ve kür ile saçın nem dengesini arttırarak destek olabilirsiniz. Seçeceğiniz boyaların doğal içerikli organik ve zengin yağlarla zenginleştirilirmiş olmasına dikkat edin. Mümkün olduğunca açma işlemi yapılmadan uygulanabilecek renklerden yana tercihinizi yapın. Boyama işlemi sonrası nem kaybeden saçlarınıza ekstra bakım yaparak nem dengesini korumasını sağlayın.

Kıvırcık Saça Balyaj Olur mu?

Balyaj kıvırcık saça yapılabilecek en güzel renk değiştirme yöntemidir. Kıvırcık saçlarınızın renginde değişiklik yapmak istiyorsanız tüm saçı boyamak yerine balyaj yapmayı tercih edebilirsiniz. Balyaj saçın doğal renginden 2-3 ton daha açık renklerde saç aralarına yapılan boyama işlemidir. Saçın tamamına yapılmadığı için yıpranma tüm saçta olmaz. Özellikle yaz aylarında güneşin saçlara vurması ile saçlarda ışıltılı yansımalar yakalanır. Balyaj atılan saçların uzaması halinde tekrar dip boya yapılması gerekmemektedir. Kendi doğal halinde uzayan saçlar tüm boya işlemindeki gibi dip boya istemeyecek ve görsel olarak bakımsız bir görüntü oluşturmayacaktır. Hatta balyajlı saçlar uzadıkça daha doğal ve hoş bir görünüm yakalamaktadır.

Kıvırcık Saçlara Kâkül Yakışır mı?

Kıvırcık saçlara kâkül yakışır mı? Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır. Her saç sitilinde olduğu gibi burada önemli olan yüz şekliniz. Küt saçlarda kâkül yüz hatlarına yuvarlak bir hava katacağı için her durumda sempatik görüntü elde edebilirsiniz. Ancak yüz şekliniz zaten yuvarlak ise kâküller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir de. Genel olarak kâküller uygun sitilde kesildiğinde kıvırcık saçlar için kullanışlı bir tarz yaratır. Tamamen aynı sıra da ilerleyen kâküllerden uzak durun. Katlı ve seyrek kâküller, alında başlayıp yanlara doğru perçem şeklinde inen kâküller kıvırcık saçlar için ideal kesim sitilleridir. Burada önemli olan tarzınıza uygun kâkül şeklinizi belirlemek.

Kıvırcık Saça Ombre Yakışır mı?

Ombre de en az balyaj kadar kıvırcık saça yakışan renklendirme işlemidir. Zaten aralarında tek fark uygulamadaki alanın değişikliği. Balyaj saç diplerinden başlayarak saç uçlarına doğru ve daha kalın tutamlara uygulanan işlemdir. Ombre de işlem saç dibinden 2-3 parmak daha aşağıda ve seyrek tutamlar ayrılan saçlara krepe atılarak yapılır. Ombre balyaja göre daha doğal bir görünüm sağlar. Balyaj atılan saç zamanla uzayarak ombre şekline gelir. Her iki renk değiştirme yöntemi de kıvırcık saçların aralarında atılan doğal gölgeler sağlayacağı için gönül rahatlığı ile yapılabilir.

Hafif Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Kadınlar için uğraşması daha zor olan kıvırcık saç erkeklere gelince avantaja dönüşüyor. Kıvırcık saç erkekler için kolay şekil alan bir model olmasının yanı sıra beylere her zaman çekici bir hava katmıştır. Hafif kıvırcık saçlar daha çok dalgalı saç modeli olarak telaffuz edilmektedir. Eğer hafif kıvırcık dalgalı saçlara sahipseniz saçlarınızda olması gereken her şey mevcut. Canlılık, hacim havalı görünmek için yeterli değil mi? Saçlarınızı kontrol etmeyi bırakın onları doğal halinde havalı görünmelerine olanak sağlayın. Sizlere dalgalı saçlarda kullanabileceğiniz modelleri sıralamak istedik. Yazının devamında hafif kıvırcık erkek saç modelleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.   Katlı Kesim Dalgalı Saç Modeli: Kare bir yüz yapınız varsa alından aşağıya doğru oval şekilde inen kesimler yüz hatlarınızın daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Orta uzunlukta bırakacağınız saçları geriye doğru atarak şekillendirebilir ve size cool hava katmasına olanak sağlayabilirsiniz. Kısa Dalgalı Saç Modeli: Kısa dalgalı saçlar daha enerjik ve spor bir görünüm sağlayacaktır. Kulak hizanda kısa kesilen saçlar hafif köpük veya uygulanacak jöle ile hızlı şekil alan kullanışlı bir saç modelidir. Kaküllü Dağınık Saçlar: Daha çok ön tarafta katların atılması ile elde edilen bu saçlar alnı geniş kişilerin tercih etmesi gereken bir modeldir. Dalgalı Under Cut Modeli: Son dönemin popüler erkek saç modellerinden. Dalgalı saçlarda daha hacimli görünmekte. Saçların ön tarafı arka tarafa göre daha uzun bırakılan bu modeli fön fırçası yardımı ile geriye doğru fön çekerek şekillendirebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Toplama Modelleri

Kıvırcık saç toplama modelleri arasında atkuyruğu, topuz, örgü gibi pratik şekil verebileceğiniz modellerden bahsedeceğiz. Topuzlar ve örgüler kıvırcık saç modelleri için rahat şekil alan saç modelleridir. Yapması ve kullanması kolay bir o kadarda şık duracaktır. Dağınık Topuzlar: Dağınık topuzlar kıvırcık saçlara en uygun olan toplama modelidir. Bu tarz topuzları yandan, tepeden, yarım topuz olacak şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kıvırcık Saça At Kuyruğu: Saçlarınızı tepeden sıkıca atkuyruğu yapıp toplayabileceğiniz gibi daha serbest bırakarak da atkuyruğu yapabilirsiniz. Atkuyruğu modeli özellikle sıcak havalarda tercih edilen bir saç modelidir. Yapacağınız atkuyruğunu tepede yarım olarak da toplayabilirsiniz. Kıvırcık Saça Sepet Örgü: Saçları bol ve aralıklı olacak şekilde yukardan aşağıya doğru örün. Örgüyü sabitledikten sonra örgü kanatlarının üstlerinden parmak uçları ile yukarı doğru çekerek bollaştırın. Bohem ve salaş bir görüntü oluşturmuş olacaksınız. Ters Topuz: Saçlarınızı ensede atkuyruğu yapın. Sonra alttan doğru saç tutamlarını ters çevirip dolayın yukarıda sabitleyin. Tepede saçlarınızı tel tokalar yardımı ile tutturun. Saçların uçlarını da döndürdüğünüz saç kıvrımlarının arasına sıkıştırarak görünmelerini engelleyin. Önden İki Belikli Örgülü Topuz: Saçlarınızı önden ikiye ayırıp iki yandan arkaya doğru örün. Arkada kalan saçlarınızı atkuyruğu yapın. Yandan ördüğünüz saçları arkada ki atkuyruğunun üzerine dolayıp sabitleyin. Dolamalı Topuz: Saçlarınızın iki yandan eşit şekilde toplayıp arkada atkuyruğu yapın. Sonra tekrar bir alt sıra yanlardan arkaya doğru toplayıp bir önceki saçın altında atkuyruğu yapın. Arkada oluşan iki atkuyruğundan en altta yaptığınız atkuyruğunun tutamlarını alıp üstteki atkuyruğunun ortasından açacağınız pencerenin içinden geçin. En altta kalan atkuyruğunun tutamlarını tekrar üstteki atkuyruğunun ortasında ki pencereden geçirin. Açıkta kalan iki atkuyruğunun uçlarını örerek birleştirin.

Uzun Kıvırcık Saç Erkek

Erkekler artık saç konusunda daha cesur davranıyorlar. Uzun saç kullanmak erkekler için artık yadırganacak bir model olmaktan çıktı. Uzun kıvırcık saçlar kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de havali ve etkileyici görünmektedir. Saçlarınızı uzatmak konusunda düşünceleriniz varsa ve uzun boyluysanız bu saç modeli sizde çok hoş gözükecektir. Saçlarınız kıvırcık ve uzunsa doğal buklelerinizi serbest bırakabilirsiniz. Saçlarınızı yine arkada yarım toplayabilir veya atkuyruğu olarak ta kullanabilirsiniz. Uzun saçlar kısa saçlardan daha fazla bakım ister. Kıvırcık saçlar da kabarma ve elektriklenme daha fazla olacağından elektriklenmeyi engelleyecek bir saç spreyi kullanmayı ihmal etmeyin.
cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu