- Advertisement -

- Advertisement -

Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

0 102
Spread the love

Dalgalı saçları olanlar doğal olarak şanslı olarak saçları kendiliğinden şekil alacaktır. Bu açıdan dalgalı saça şekil vermek için çok fazla emek harcamanıza gerek kalmadan saçlarınızı şekle sokabilirsiniz. Saçları düz olanlar da dalgalı saç (1)maşa yardımıyla saçlarına dalga görünümü vererek saçlarını dalgalı bir hale getirebilirler. Bunun için ihtiyaç duyulan bir adet maşa, saç fırçasıdır. Saçlara dalgalı model vermek için saçınız daha kolay şekil alması ve etkili bir şekilde görünüme kavuşması için saçlarınızı öncelikli olarak güzelce yıkayın. Saç temizliğinizi en iyi şekilde yaptıktan sonra saçınıza şekil vermek için maşayı kullanabilirsiniz. Maşa ile istediğiniz şekilde saçınıza dalga modeli vererek saçınızı şekle sokabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Ürünleri - Kıvırcık Saç Bakımı

Saçlarınıza Doğal Yoldan Dalga Vermek

Maşa kullanmak istemeyenler, saçlarına zarar vermekten korkanlar saçlara doğal yoldan dalga vermek için şu yöntemleri uygulayabilirler.

  • Öncelikli olarak saçlarınızı saçınıza uygun şampuan ile yıkayın.
  • Saçınızı yıkadıktan sonra saçınızın çok kurumasına izin vermeden nemli bir vaziyette saçlarınıza örgü yapmak için küçük bukleler halinde saçlarınızı ayırın.
  • Sık bir şekilde saçınızı tek tek örün.
  • Saçınızı ördükten sonra bir gün bu şekilde saçlarınızı örük bir şekilde tutun.
  • Saç örgüleriniz bir gece ya da bir gün kaldıktan sonra saçlarınızı tek tek yavaşça sökün.
  • Saçlarınızın dalgası bozulmaması için saçınıza tarak vurmayın ve bu şekilde saçlarınıza doğal olarak olan dalgaların tadını çıkarın.dalgalı saç (1)
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ​İnce Telli ve Seyrek Saçlar İçin Saç Modelleri

Bunlara Dikkat Edin

Saçlarınıza doğal yoldan dalgalı saç görünümü katmak için saçlarınızın en iyi şekilde dalgalı şekil alması için saçlarınızı akşamdan yıkayın, havlu ile hafif ıslaklığı alın ve sonrasında saçlarınızı örün. Örgüler ne kadar sık aralıklarla ve çok olursa saçınız o derecede hoş ve gür bir şekilse dalgalı şekil alacaktır. Çok dalga istemeyenler örgü kalınlığını arttırabilirler. İsteğe göre istediğiniz incelikte saçlarınızı örerek saçınızda dalgalar oluşturabilirsiniz. Saçınızın etkili bir şekilde dalgalı görünüme sahip olması için örmeden önce saçınızı yıkamak ve kirlerden arındırmak önemlidir. Kirli saçı ıslatarak etkili ve güzel dalgalı saç modeli elde etmek zordur. Bu açıdan saçınızı yıkamanız önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçları Yönetmek

Leave A Reply

Your email address will not be published.