Kıvırcık Saçlar İçin İki Süper Nem Maskesi

Kıvırcık Saçlar İçin İki Süper Nem Maskesi
2 Mart 2018 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.

Her geçen gün yeni bir ürün öğrendiğimize, tüketirken dikkat etmemiz gereken birçok içeriğe sahip olabileceğini görüyoruz. Uzmanlar, sülfatlardan kaçının, paraben kesinlikle olmamalı gibi tavsiyelerde bulunuyor ve liste uzadıkça uzuyor. Bu yüzden, doğal maddelerden yapılan ev yapımı tarifleri tek çözüm yolu olarak görünüyor. Evde yapılan saç maskeleri, hem sağlıklı hem de pratik. Üstelik artık herkesin kolaylıkla ulaşabileceği malzemelerle yapılabiliyor. Her saç tipine sahip bayanların uygulayabileceği bu organik maskeler, özellikle şekil almayan, kuru ve kabarık kıvırcık saçlar için çözüm yolu sunuyor.

kıvırcık saça nem maskesi (2)Hasarlı Kıvırcık Saçlar İçin Maske: Bal ve Hindistan Cevizi Yağı

Hasar görmüş saçları onarmak için sadece iki maddenin yeterli olduğu bu inanılmaz derecede basit tarifi evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz: Hindistan cevizi yağı ve bal. Hindistan cevizi yağı, saç folliküllerini uyararak saçları kırılmaya ve bölünmüş uçlara karşı koruyarak iyi beslenen, sağlıklı bir saç derisi ve sağlıkla uzayan saçlara kavuşmamıza yardımcı oluyor.

* Not: Saçınız koyu renkte boyanmışsa dikkatli olun.

Malzemeler:

1 yemek kaşığı organik Hindistan Cevizi Yağı

1 yemek kaşığı organik Bal

1 yumurta sarısı

Saçınız için duş başlığı

Talimatlar:

Malzemeleri bir kapta 1-2 dakika boyunca çırpıp ocakta ılınıncaya kadar ısıtın, sıcak olmasın.

Islak saçınızı dörde bölün ve karışımı saçın her bölümüne eşit bir şekilde uygulayın.

Üzerine duş başlığı yerleştirin ve 30 dakika bekletin. Durulayın ve saçları yıkayın.kıvırcık saça nem maskesi (1)

Kıvırcık Saçlar İçin : Yoğurt ve Zeytinyağı

Bu tarif,  kıvırcık saçlılar için mükemmeldir. Yoğurt, zeytinyağı ve balın bir miktar E vitamini yağıyla zenginleştirildiği zengin kombinasyon, saçlarınıza fırtınalı ve kıvırcık değil canlı ve hareketli kalmaları için gereken sağlıklı nem dozunu verecektir.

Malzemeler:

1 bardak Yunan yoğurt

2 ½ yemek kaşığı organik bal

5 çorba kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı E vitamini yağı

Talimatlar:

Bütün malzemeleri iyi birleşene kadar karıştırın. Bir pompalı şişeye boşaltın ve cömertçe ve eşit şekilde başın tamamını uygulayın. 15 dakika bekletin ve iyice yıkayın.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçlarla Barış Yapmak başlıklı makalemizde kıvırcık saç, kıvırcık saç bakımı ve kıvırcık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git