- Advertisement -

- Advertisement -

Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapımı

0 140
Spread the love

Doğal saç yapısı kıvırcık olan kadınlar, çok şanslı. Çünkü düz saçları kıvırcık saç formuna sokmak hayli emek istiyor. Üstelik bu modeli yapmak için kullanılan yöntemler, saçın zarar görmesine ve yıpranmasına da yol açıyor. Bu nedenle kadınlar, saçlarını daha az yıpratacak kıvırcık saç yapma yöntemleri konusunda uzun araştırmalar yapmaktadır.

ısı kullanmadan kıvırcık saç yapımı (2)Saç maşaları, fön makineleri, düzleştiriciler… Kıvırcık saç şekli verirken sıklıkla kullanılan bu yöntemler, saça gereğinden fazla hasar vermektedir. Bu cihazların günlük olarak değil de sadece özel zamanlarda ve nadiren kullanılması saçın sağlığının korunması açısından önemlidir. Fakat günlük hayatınızda da kıvırcık saç modelleri kullanmak istiyorsanız o zaman başka yöntemler deneyebilirsiniz.

Pipet İle Kıvırcık Saç Yapımı

Isı veren cihazlar kullanarak kıvırcık saç yapımı oldukça basit ve daha kısa sürede yapılmaktadır. Ancak hem kıvırcık hem de sağlıklı saçlara sahip olmak için bu zahmeti çekmeye değer. Eğer günlük hayatınızda kıvırcık saç kullanmak istiyorsanız öncelikle geceden saçlarınızı hazırlamalısınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar

Saçınıza yetecek kadar pipet ile kıvırcık saç yapımı oldukça basittir. Öncelikle saçlarınızı hafif nemlendirin. Daha sonra kıvrımların olmasını istediğiniz kalınlıklarda saçınızı tutamlara ayırın. Ardından pipetlere sarıp, pipetin ucunu açılmayacak şekilde tutturun. Bir gece beklettiğinizde en iyi sonucu alırsınız. Sabah uyandığınızda pipetleri açıp bukleleri ellerinizle ayırarak kıvırcık saç modelinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çatal İle Kıvırcık Saç Yapımıısı kullanmadan kıvırcık saç yapımı (3)

Pipet ile uygulanan ısısız kıvırcık saç yapma işlemleri, yoğun kıvrımlar elde etmeniz için ideal yöntemdir. Fakat sizler daha doğal görünen, doğal dalgalar hayal ediyorsanız plastik çatallar ile uygulanan yöntemi deneyebilirsiniz. Bu yöntem için öncelikle saçlarınız nemli olmalı.

Dalgaların olmasını istediğiniz kalınlıklarda saçlarınızı uç kısmından plastik çatalın dişlerine geçirin ve sap kısmına doğru sararak çatal düşmeyecek şekilde sabitleyin. 1 – 2 saat veya tüm gece saçınızda beklettikten sonra çatalları dikkatli bir şekilde saçlarınızdan çıkarın. Bu yöntem özellikle saç uçlarınızda doğal dalgalar olmasını, su dalgası gibi maşa uygulanmış hissini vermektedir. Parmaklarınız ile saçlarınızın dalgalarını hafifçe taradığınızda daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Şekillendirici Ürünler

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.