Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçlara Işıltı

Saçların sürekli olarak farklı görünüme kavuşması bayanların tarzına katkı sağladığı gibi kendilerini iyi hissetmelerine de yardım etmektedir. Özellikle de kıvırcık saçlı bayanlar saç tarzında değişim yaparken çok farklı seçeneği de olmamaktadır. Çabuk elektriklendiği ve şekil alması da basit olmayan bir saç türü olduğu için kıvırcık saçlara önerilen değimlerden biri de gölgeleme yani ışıltıdır.

kıvırıcık saça ışıltı (3)

Işıltı İşlemi Nedir?

Bu işlemin temel özelliği yüz çevresinin merkez almasıdır. Saçın ön kısımları ayrılır, uçlarına doğru yoğun olacak şekilde aydınlatılmaktadır. Daha çok ince telli saçlar için uygun kabul edilen bir işlemdir. Ancak kıvırcık saçlı olan bayanların da saç telleri ince ise bu işlemi saçlarına yaptırabilir.

Saçı Yıpratmaz

Saçın yıpranmasına sebep olabilecek bir işlem değildir. Kuru saçların da ışıltı işlemini yaptırması bu sebeple muhtemeldir. Özellikle de kıvırcık saçlar gibi sürekli olarak dolanan ve açılması zor yapıda olan saçlar için güzel bir yenilik olabilir. Işıltı işlemi kat kesimi olan kişiler için de uygundur. Hem de kısa saçları olsa bile göze çarpan bir farklılığa imza atabilmek için iyi bir adım olabilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Açık Küllü Kumral Üzerine Altın Sarısı

Yüze Işıltı Katar

Ön kısımlarda renk atışı yapıldığı için ışıltının görüldüğünü söyleyebiliriz. Kişiye bakıldığı zaman ilk olarak göze çarpan yer yüz olacaktır. Çünkü saçın ön tarafına bu işlem yapılmaktadır. Işıltılı bir görünüm elde etmek için yapılan bu işlem sayesinde monoton renklerden uzaklaşabileceksiniz.kıvırıcık saça ışıltı (2)

Genel Öneriler

Natürel bir görünüm elde edebilmeniz ışıltı işlemi ile mümkündür. Hem renk hem de saçın modeli değişecektir. Ton ton değişebilen bu işlem sırasında zor bir adım olmadığı için evde kendiniz de uygulayabilirsiniz.

Sarı tonları kullanmaya özen gösterin. Çünkü ışıltı veren en baskın renk saçta sarı diyebiliriz. Kumral saçlara özellikle hafif renk geçişi de sağlayacağı için yapmacık bir görüntü de olmayacak.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uygun Saç Boyuna Nasıl Karar Vereceğim?

Saçları ince ince ayırarak işlemi uygulayın. 8 ya da 9 balyaj uygulaması ile işlemi gerçekleştirirseniz daha etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Ayrılan her tutamın uç kısmına folyo sarın. Her folyo ile kaplanmış bölgeye ışıltı işlemi uygulayın.

Yaklaşık olarak 40 dakika kadar beklenmesi gerektiğini de unutmayın. Süre bittikten sonra tamamen kuruduğundan emin olun ve ondan sonra yıkayın.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu