Moda / Fashion

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Topuz denilince akla ev halinde topladığımız topuzlar gelmesin. Yazımızla doğal topuz modelleri ile birlikte kolay topuz yapımı ve püf noktalarını öğrenerek hem şık hem de doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Yan dağınık topuz

Yan topuz modeli, dağınık saç topuzları içerisinde yer alan ve en şık görünen bir topuz modelidir. Saçların hacmini omuz üzerinde belli etmek tam arkada topuz yerine yanda topuzu tercih edebilirsin. Orta ya da uzun boy saça sahipseniz özellikle yan topuz tam size göre bir seçim olacaktır. Saçlar yan tarafta atkuyruğu şeklinde toplayın ve burgu yaparak birkaç tel bırakarak topuz görünümü verip, toka ile sabitleyin. Topunuz ile perçemleriniz de birleştirerek de kullanabilirsiniz.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Düşük dağınık topuz

Ensede toplana bu dağınık topuz modeli için öncelikle saçlarınızı maşa ile dalgalandırın. Ama günlük kullanacaksanız sadece saç köpüğü ile dalgalandırmanız da yeterli olacaktır. Düşük topuz için ensenizde saçlarınızı lastikle toplayın ve burgu yaparak topuz şeklini verin ve kusursuz bir görünüm için topuzunuzdan birkaç tel bırakarak salaş bir görünüm sağlayın. Dağınık topuz ne kadar salaş bir görünüm kazanırsa o kadar da şık görünecektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sarı kıvırcık saçlılar için saç modelleri

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Çift örgülü dağınık topuz

Dağınık topuzu seviyorsanız ve örgülerden de vazgeçmek istemiyorsanız, bu saç modelini mutlaka denemelisiniz. Ama burada püf noktası iki örgü örerken, sıkı örmek yerine biraz gevşeterek saçlarını örmelisin. Çift taraflı örgü yaptıktan sonra saçlarını tutarak yukarıda topuz şeklini verin. Topuzunuzdan çıkan saçları da maşa ile hafif dalgalandırmanız daha şık bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. En son saç spreyi yardımıyla saçlarınızı sabitleyin.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Hacimli dağınık topuz

Dağınık topuz denilince hacimli saçlar akla gelirken, hacimli dağınık topuz için saçlarınız tek bir seferde topuz yapmak yerine salaş görünüm için adım adım ilerlemek gerekir. Topuzunuzu öncelikle yapın ve topuzdan tutamlar alıp, tekrar ayrı ayrı topuzunuza sabitleyin.  Geride kalan saçlarınız serbest bırakarak dağınık bir görünüm elde edin.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Döngülü dağınık topuz

Elegan bir saç modeli olan döngülü dağınık topuz için, saçlarınızı saç köpüğü yardımıyla dalgalandırın. Daha sonra saçlarınızı burarak dağınık bir topuz görünümünü verin. Özellikle romantik buluşmalar ile iş toplantılarında mutlaka bu topuz modelini tercih etmeyi unutmayın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa kıvırcık saçlar için özel saç modelleri

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Kısa saçlılar için topuz

Kısa saçlılar için dağınık topuz zor olur diyorsanız, kısa saçlarınızın çıkmaması adına saç spreyinden yardım alın. Burada tüm saçlarınızı topuz yapmak yerine yarım topuz yapmayı tercih edin.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

Kusursuz dağınık topuz için ipuçları

İstediğiniz şıklıkta topuzlara ulaşmak için birkaç ipucunu mutlaka değerlendirin.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

1-Saçınızı çok sıkmayın

Dağınık topuz için saçlarınızı toplarken çok sıkmayın. Gevşek bir şekilde toplayın ve doğal bir görünüm elde edin. Saçlarınızın gün içinde bozulmasından tedirgin oluyorsanız, tel tokalar yardımıyla topunuzun dip kısımlarını sabitleyin.

Kıvırcık kızıl saçlar için 5 harika saç modeli

2-Saçlarınızı düzleştirmeden toplayın

Saçlarınızı dağınık topuz yapmadan önce düzleştirmek yerine dalgalı yapmalısın ya da saç bakım yağını sadece saç uçlarına sürerek, toplamaya başla. Düz saçla topuzda istediğini dağınık topuz modelini elde edemeyebilirsin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık kısa saçlar için pratik saç modelleri

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

3-Saçlarınızın önlerinden tutamlar bırakın

Dağınık topuzun en önemli özelliği önlerden bırakılan saç tutamlarıdır. Topuza başlamadan önce saçlarınızın önlerinden ve kulak kenarlarından ince tutamlar bırakarak, doğal bir görünüm elde edebilirsin.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

4-Saç spreyi kullan

Dağınık topuzda gün içerisinde sorun yaşamamak için saçlarınızı mutlaka saç spreyi ile sabitleyin.  Bu işlemi yaptığında mutlaka saç spreyiyle sabitlemelisin.

En Trend Dağınık Topuz Modelleri

5-Hacimli dağınık topuz için köpük kullanın

Saçlarınız nemli iken şekillendirici köpük uygulayın ve saçlarınıza eşit dağılmasını sağlayın. Bunu da saçlarınızı tarayarak yapabilirsiniz. Saçlar kuruduktan sonra tepede atkuyruğu yaparak sekil verin ve saç uçlarına sprey sıkın. Lastik tokanın etrafına saçlarınızı dolayarak tel toka ile sabitleyin.

Kıvırcık siyah saçlara en çok yakışan saç modelleri

6-Son dokunuş

Dağınık topuzdan sonra doğal bir görünüm elde etmek için, saç tellerinizi biraz gevşetin ve böylelikle doğal bir görünüm elde edebileceğinizi unutmayın!

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılının Saç Renkleri ve Modelleri Nelerdir? başlıklı makalemizde dalgalı saç modelleri, dalgalı saçlar ve Holografik saç hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu