- Advertisement -

- Advertisement -

Kısa kıvırcık saçlar için özel saç modelleri

0 169
Spread the love

Kısa kıvırcık saçlar için özel saç modelleri

Kıvırcık saç, kontrol altına alınması zor bir saç tipi olmakla birlikte bir de saçlarınız kısa ise işiniz daha zordur. Önereceğimiz saç modelleri sayesinde kabaran ve zor şekil alan saçlarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Pixie saç

Pixie saçlar

Kıvırcık saç modelleri içerisinde pixie saç modeli, hayat kurtaran bir modeldir. Kısa ve dağınık görünüm sağlayan bu kesimle saçlarınızın doğal güzelliği ortaya çıkarken; sabahları saçlarınız için uzun zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır. Şekil vermek adına tek yapmanız gereken, saç bakım yağı kullanmak olacaktır.

Kakül

Kakül tercihi

Kıvırcık saçlarınızı kontrol altına almak için kakül kestirebilirsiniz. Kakül, saçların derli toplu görünmesini sağlarken; kaküllerinizin de kıvırcık olmasına özen göstermelisiniz. Saç köpüğü yardımıyla saçlarınızı şekillendirmeniz güzel görünüm için yeterli olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Topuz Modelleri

Maskülen

Maskülen kesim

Maskülen bir şekilde saçlarınızı şekillendirmeyi seviyorsanız, bu modeli mutlaka denemelisiniz. Saçlarınızın ense bölümünü uzun tutup, yanlarını kısa kestirerek erkeksi bir hava kazanabilirsiniz. Tabi ki bu modeli şekillendirirken, jöle yardımıyla geriye doğru şekillendirin.

Bob modeli

Bob modeli

Son yılların trend modellerinden olan bob modelini kullanarak siz de trendi yakabilirsiniz. Kıvırcık saçlarınız için kısa bob modelini kullanarak, bu saç modelini ister düz isterseniz buklelerinizi belirgin şekilde kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Maşa Saç Modelleri başlıklı makalemizde haar, hairstyle ve kıvırcık saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.