Erkek Saç Modelleri

Erkek Dalgalı Saç Modelleri 2018

Erkek dalgalı saç modelleri, kadınlarda olduğu kadar bir zor olup; dalgalı saçlar erkekler daha cool bir görüntü kazandırır.

Dalgalı saçı kontrol altında tutmak kıvırcık saçlar kadar zor olmamakla birlikte; dalgalı saçları yerinde tutacak modeller ve biraz şekillendirici ürün kullanımı sayesinde çok şık görüntü elde edilebilir.

Dalgalı saçlarınız varsa çok şanslısınız, çünkü saçlarınız dalgalı olduğu için daima hacimli göründüğü için hep havalı görünürsünüz.

 

Havalı ve dalgalı yandan ayrılmış dalgalı uzun saçlar

kıvırcık saç modelleri erkek

Hacim, hareket, canlılık bir arada olsun diyorsanız, saçlarınız uzadı ise ve kestirmek de istemiyorsanız dağınık olarak kullanarak havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, saç şekillendirici kullanarak açınızı yandan ayırarak, saçlarınızı ellerinizle şekillendirerek; geriye doğru tarayak daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Erkek

 

Alnınız geniş ise, kaküllü saç modeli size çok uygun

Geniş bir alından şikayetçi iseniz, kakül tam size göre bir tercih olacaktır. Saçınızın ön kısımlarına doğru uzayan kakülleri istediğinizi şekilde şekillendirerek farklı ve havalı görünümler elde edebilirsiniz.

dalgalı saç erkek

Özellikle erkek kıvırcık saç modelleri içerisinde kaküllü olanlar, bir çok yüz şekline farklı bir hava katacaktır.

Kakül kesimi sırasında açılı ve asimetrik kesimleri tercih etmeniz oldukça modern bir görünümüne sahip olmanızı sağlarken; bu saç modelinin tüm yüz hatlarına uygun olmasının avantajından da faydalanabilirsiniz.

 

En son trend moda kesim, under cut ile orijinal görünüm

En son moda olan under cut saç kesimi, yanlar tümüyle kazıtılmış bir modeli olup özellikle erkek dalgalı saç modelleri içersinde en orijinal görünüme sahip olacağınız modeldir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Erkek Dalgalı Uzun Saç Modelleri

dalgalı saç erkek

Dalgalı saçlarınızda daha hacimli görünüme sahip olmanızı sağlarken; saçlarınızın ön kısmına yuvarlak fön fırçası sayesinde değişik görünümler elde edebilirsiniz. Saçınızın ön kısmını geriye doğru şekillendirdikten sonra saç jölesi sürerek sabit durmasını sağlayabilirsiniz.

 

Dağınık uzun ve dalgalı saçlarla hipster görünüm elde etmek kolay

Dalgalı ve orta boy uzun saçlara bir de kirli sakal eklendiği zaman hipster görünüm elde ederek; rahatlık ve şıklığı bir araya getirebilirsiniz.

erkek dalgalı saç

Sizinde saçlarınız uzun ve dalgalı ise, saçlarınız nemli ile iken saç uçlarınıza şekillendirici sürerek; saçlarınızın kendiliğinden kurumasını sağlayabilir ve hipster tarzına sahip olabilirsiniz.

 

Keskin yüz hatlarınızı orta boy saç ile yumuşatabilirsiniz

Keskin yüz hatlarınıza sahipseniz, saçlarınız orta boy kestirerek; dalgalarını da köpük ile şekillendirerek hacimli görünüme sahip saçlara sahip olurken, yüz ifadenizi yumuşatabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Modelleri Erkek

dalgalı saç şekilleri erkek

Erkek saç şekilleri içerisinde en çok tercih edilen diğer model ise, dalgalı saçların ön ve üst kısımlarının hacimli olmasını sağlayarak; dalgalarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Asi ve cool görünümü birleştirmek adına dalgalı saçlarınızla kirli sakal kullanabilir. Bunun için de saçlarınızı kulak hizasından kısa kestirerek ön ve üst kısımları daha uzun bırakıp buklelerinizi belirgin hale getirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Erkekler için Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Benim saçlarım düz, çok şükür ki halimden memnunum. Kıvırcık saç tipleri hiç de hoşuma gitmiyor. Ama sadece bir modeli beğeniyorum, o da benim saç tipime uygun değil. Bir zamanların moda şarkısı free stylerda oynayan sarı saçlı bir oğlan var. O klipteki kabarık sarı saçları gerçekten iyi bir model.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu