Kıvırcık Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri 2018 – Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Dalgalı saç modelleri ile saçlarınızın dalga dalga olmasını istiyorsanız, doğru saç modelini tercih etmeli ve saç modellerinin doğru uygulanmasını sağlamalısınız.

Dalgalı saçlar, saçları daha dolgun ve hacimli gösterdiği için her kadının hayalidir. Dalgalı saçların en büyük artısı, kolay şekil almalarıdır fakat verilen modelin sabit kalması için mutlaka sabitleyici kullanılması gerekir. Böylelikle dalgalı saçların keyfi, daha uzun süre çıkarılabilir!

 

Uzun süre kalıcı dalgalı saçların sırrı içi ipuçları

Dalgalı saç modelleri sayesinde hacimli ve dolgun saçlara sahip olurken, kalıcı saç şekilleri adına bazı noktalara dikkat etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

dalgalı saç modelleri

Öncelikle ilk yapmanız gereken, buklelerinizi sabitlemeniz… Bunun için de yapılması gereken maşa ya da fön makinesi ile sarılan saçları aşağı doğru serbest bırakmadan toka ile sabitleyerek soğumasını beklemenizdir. 10-15 dakika toka ile sabitlediğiniz saçlarınızı soğuduktan sonra açtığınızda dalgalarına bayılacaksınız ve uzun süre bozulmayacak saç modeline sahip olarak, mükemmel bir gün geçireceksiniz. Eğer saçlarınızın soğuması için bu kadar vaktiniz yoksa, saç kurutma makinenizin soğutma bölümünü ayarlayarak, saçlarınızın hızlıca soğumasını sağlayabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğru Saç Modeli Seçimi

 

Doğru şekillendirici ürünler kullanarak, kalıcı dalgalı saçlara sahip olun

Kalıcı dalgalı saç modeli için, doğru saç şekillendirici kullanılması gerekir. Doğru ürün kadar, ürününün doğru kullanılması da kalıcı saç modeli için önemli bir etkendir. Ürün miktarı saçın dolgunluğuna göre belirlenmelidir. Aynı zamanda doğal dalgalara sahip olmak ve kalıcılığı sağlamak için saç köpüğü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle plaj dalgası adı verilen saç dalgalarına sahip olmak için saç köpüğü kullanımı etkili bir yol olacaktır.

kıvırcık saç

Isı ile saçlarınızı şekillendirecekseniz eğer, saçlarınızın zarar görmemesi adına ısıya maruz kalmadan önce saçlarınıza saç bakım ürünlerini kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

 

Buklelerinizin kalınlığını, saç maşanızın kalınlığı belirler

Kıvırcık saç modelleri için saç maşası kullanıyorsanız;  en ince olan 13cm kalınlığındaki saç maşasının kullanılması sizin için doğru tercih olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

dalgalı saç modelleri

Doğal dalgalara sahip olmak istiyorsanız, su dalgalarına sahip olmak için 32-38 cm kalınlığındaki saç maşalarını kullanarak; kalın ve hacimli dalgalara sahip olabilirsiniz.

 

Doğru fön makinesi, doğru saç modelini sağlar

dalgalı saç bakımı

Fön makinesi ile saç kurutma makineleri farklı cihazlardır. Çünkü fön makinesi, saç kurutma makinesine göre daha kuvvetlidir. Saçlarınıza şekil vermek adına fön makinesi kullanmanız doğru tercih olacaktır. Ve fön makinesi alacaksanız 2200 watt ve üzeri makineleri tercih etmelisiniz. Eğer kalın telli saçlara sahip iseniz fön makinesinin gücü 2500 watt olmasına özen göstermelisiniz.

 

Tüm denemelere rağmen kalıcı dalgalı saçlara sahip olamıyorsanız…

dalgalı saç modelleri

Dalgalı saç modelleri için her şeyi denemenize rağmen, kalıcılığı sağlayamıyorsanız; sorun saçlarınızda demektir. Saç telleriniz yıpranmış olduğu için hemen söner ve zor şekil alır ki bunu engellemek adına saç tellerinize bakım yapmanız gerekir. Haftada en az iki kez onarıcı saç makinesi kullanarak; saçlarınıza ısıyla saç şekli vermeye belli bir süre ara vermeniz yeterli olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Topuz Modelleri

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu