Kıvırcık Saç Bakımı

Kıvırcık Saç Bakımı – Bakım İçin İpuçları

Kıvırcık saç bakımı konusunda doğru uygulamalar sayesinde kötü görünümlü saç günlerine veda edebilirsiniz. Kıvırcık saçlar, her zaman kabarık ve şekil almayan bukleler anlamına gelmemektedir. Kıvırcık saçlarınızın güzelliğini ortaya çıkarmak için yapılacak doğru uygulamalar sayesinde, saçlarınıza bir bakan tekrar bakma gereksinimi duyacak…

Kıvırcık saç kurumaya meyilli olup, mutlaka bakıma ihtiyaç duyar. Bukleler, düz saç gibi değildir ve saç derisini sıkıca sarmadığı için saç derisinin dengeleyici özelliği sebumla teması çok azdır. Bu nedenle kepek oluşumuna da kıvırcık saçlar daha yatkındır. Kısaca, kıvırcık saçlar zararlı etkilere karşı, diğer saç türlerine nazaran daha hassastır.

 

Kıvırcık saçlar, ıslakken özel ilgi ister

Kıvırcık saç yıkama sırasında zorluklara neden olur. Bukleler, düğüm olacağı için kıvırcık saçların diğer saç türlerine göre daha sık yıkanması gerekir. Kıvırcık saçlar, temizlendikten sonra mutlaka saç kremi kullanılmalı ve saçların nem oranının canlı ve parlak görünmesi açısından dengelenmesi gerekir. Saç kremi uygularken de saçlarınızı tutamlara ayırarak; tutamlara ayrı ayrı sürün ve bukleleri parmaklarınızla kremli iken tarayın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Zeytinyağı

kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık saçlar, ıslakken ilgi görürse buklelerin daha canlı görünmesi sağlanır. Bu nedenle yıkanan saçlar, bir havlu ile sarılır ve fazla suyun alınması adına hafifçe havluya bastırılır. Kıvırcık saçlar asla sert hareketlerden hoşlanmazken; buklelerinizin sağlıklı görünmesi adına seyrek dişli tarak kullanılarak saçlar taranmalıdır. Kıvırcık saçların fırça ile taranması bukleleri birbirinden ayırır ve saçların kabarık görünmesine neden olur.

 

Yağ krem ile kıvırcık saçların elektriklenmesini engelleyin

Kıvırcık saç bakımı sırasında saçların kurutulmasından sonra parlak görünmesi için, saç boydan başlayarak uçlarına kadar yağ krem sürmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle kıvırcık saçlarınızın elektriklenmesini engelleyecek ve saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlayacaksınız.

kıvırcık saç bakımı

Kıvırcık saçlar için özel olarak üretilen saç şekillendirici kremler sayesinde; saç ısıtıcıları ile saçlarınızı şekillendirmek yerine doğal bukleler elde edebilir. Krem sayesinde saçlarınızın ısıtıcılar ile yıpranmasını engellerken;  buklelerinizde kalıcılık elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Doğal Hindistan Cevizi Maskesi

 

Kıvırcık saçlar için katlı kesin tercih edin

Kıvırcık saçlarınıza yıkama ve kurutma sırasında gösterdiğiniz özeni, aynı şekilde saç kesimi sırasında gösterilmesi saç bakımı açısından iyi sonuçlar alınması adına oldukça önemlidir. Kıvırcık saçların kolay şekil alması için ve kabarmasını engellemek için katlı saç modellerinden seçim yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

dalgalı saç bakımı

 

Kıvırcık saçlar için katlı kesim modelleri tercih edilirken, kesim esnasında kesinlikle ara makas atılmamalıdır. Çünkü ara makas, buklelerin cansız görünmesine neden olurken; saçların uçlarının kuru ve yıpranmış görünmesine neden olur.

 

Doğru saç stilini bularak, saçlarınızla barışın

Kıvırcık saç modellerini inceleyerek ve deneyerek kendinizi en yakışacak olan saç modelini bulunuz. Böylelikle acil durumlarda kendinize yakışan modeli öğrenmiş olacak ve zaman kaybetmeden saçlarınıza doğru ve güzel modeller uygulayabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Saç Bakımı

dalgalı saç bakımı

Kıvırcık saç bakımı için en önemli kuralın, saçlarınızla barışık olmak olduğunu asla unutmayınız. Bu nedenle saçlarınızın kabarık görünümü gizlemek yerine buklelerinizle barışarak göz önüne çıkarmalısınız. Önemli olanın saçlarınızın kabarık görünmesi değil, canlı ve parlak görünmesi olduğu unutmadan saçlarınızla barışın!

 

 

 

Anahtar kelime; kıvırcık saç bakımı

Yardımcı anahtar kelime;  ve

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu