Kıvırcık Saç ModelleriKıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kalıcı Düzleştirme Yöntemi İle İlgili Merak Edilenler

Genellikle çok kıvırcık saçlara sahip kadın veya erkekler tarafından sıkça tercih edilen kalıcı saç düzleştirme yöntemi, kullanılan kimyasallardan dolayı çoğu kişinin aklında soru işaretidir. Hatta bunu başarabilmek için doğal yöntemler denenmiş ve denenmeye devam edilmektedir. Saçımızın da genetik bir karakteri olduğundan doğal yöntemlerin etkili olabileceği maalesef yakın bir ihtimal olarak görülmemektedir. Dolayısı ile bu değişimi yaratmak için halen kimyasal içeren işlemler uygulanmaya devam ediyor.

saçı kalıcı düzleştirmek (3)

Kalıcı Saç Düzleştirme Nedir?

Yıkanan saça işlem için kullanılan özel sıvı madde uygulanıyor ve daha sonra sıvıdan arındırılan saça kurutulup fön çekiliyor. Pres denilen metal bir alet kullanılarak saç, dibinden itibaren düzleştiriliyor saçın fazla ısıdan sertleşmemesi için ısı sürekli kontrol ediliyor. Uzman kişiler tarafından yapılması gereken bu işlem için uygulama süresi iki-üç saat arasında değişiyor.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Ombre Modelleri

Kalıcı Saç Düzleştirme Zararlı mıdır?

Aslında işlemi yapan kişiye göre değişiyor. Eğer uzman kişilerce yapılıyorsa tüm koruyucu önlemler alınıyor, saçın yapısı incelendikten sonra uygulanacak ısı derecesine karar veriliyor. Uygulanan ısı derecesi en kritik faktör, çünkü; Saç telinin ince veya kalın olması ısı derecesini belirliyor. Ayrıca beraberinde uygulanan keratin kürü de saçın daha sağlıklı ve yumuşak olmasını sağlıyor. İşte bu sebeplerden dolayı işlemi yapacak kişiyi çok iyi seçmek gerekiyor.

Kalıcı Saç Düzleştirme Ne Kadar Kalıcı?

Uygulamadan itibaren ortalama 3 ay kadar saçınız düz kalıyor, kullanım süresi ise yaklaşık 6 ay kadar. Bu süre; mevsim şartları, deniz-güneş gibi etkenlere maruz kalma durumuna göre değişiklik gösteriyor. Saçınızın uzama hızı da başka bir etken. Tabi isterseniz yenileme işlemi yaptırabilirsiniz. Yenileme işlemi 2-3 ayda bir uygulanabiliyor. saçı kalıcı düzleştirmek (2)Tercih sizin!

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Nasıl Şekil Verilir?
Kalıcı Saç Düzleştirme İşleminin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle görünümünden memnun olmayanların iyi hissetmelerine yardımcı olur. Kıvırcık saçı kullanmakta zorlananlar için ise en etkili çözüm yoludur. Ayrıca boya-röfle gibi işlemlerden yorulmuş, kırık uçlu, sağlıksız saçların keratin desteği ile birlikte sağlıklı, parlak ve yumuşacık olmasını sağlamaktadır. Eğer düşünüyorsanız bu hizmeti profesyonel ortamında uzman kişiler tarafından yapıldığına emin olduktan sonra alınız.

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu