- Advertisement -

- Advertisement -

Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

0 90
Spread the love

Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

Yaz mevsimi en çok sevilen mevsim olsa da kıvırcık saç, yazın deniz, kum ve güneş gibi etkenlerden dolayı zor günler geçebiliyor. Denizden veya havuzdan çıktınız ve keyifli dakikalar kıvırcık saçlarınızla kabusa dönüşecek diye üzülmek yerine belirteceğimiz doğru uygulamalar sayesinde keyifli dakikalarınıza devam edebilirsiniz.

Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

Banyo sırasında kullanılacak ürünler

Kıvırcık saçlarınız için kullandığınız şampuanın nemlendirici özelliğe sahip olmasına dikkat ediniz. Aynı zamanda her şampuan sonrasında mutlaka saçlarınıza saç kremi sürünüz ve saçlarınızı krem sırasında parmaklarınızla tarayın ki saç kremi her yere ve özellikle diplere işlesin. Saçlarınızı daha parlak ve buklelerinizin düzgün durmasını istiyorsanız; saçınıza şampuan sürmeden önce maske uygulayın ve bone takarak, biraz bekleyin. Bekleme sırasında vücudunuzu yıkayabilirsiniz. Çünkü su buharı sayesinde saç maskesi daha fazla saçları etkileyecek ve saçlar iyice nemlenerek, elektriklenmenin önüne geçilmiş olunacak.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Şekillendirici Ürünler

Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

Saçlar nasıl kurutulmalı ve taranmalı?

Banyo sonrası saçınızın nemini almak için havlu yerine pamuklu bir t-shirt kullanınız, böylelikle havlu ile elektriklenebilen saçlar yerine, daha iyi nemi alınmış ve elektriklenmeyen saçlara kavuşursunuz.

Kıvırcık saç için en önemli hususlar biri de, tarama şeklidir. Dikkatli davranılmadığında saçlara zarar verilebilir. O yüzden tarama öncesi mutlaka taramayı kolaylaştırıcı bir bakım ürünü kullanılmalıdır. Bu ürünler kolay taranmayı sağlarken; saçı nemlendirerek canlı görünmesini de sağlar. Aynı zamanda saçları tararken geniş dişli tarak kullanılmalıdır. Tarama sırasında önce saçların uçları taranmalı, daha sonra yukarıdan aşağıya doğru kademe kademe saçlar taranmalıdır.

Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

Şekillendirme nasıl yapılmalı?

Kıvırcık saçı şekillendirmek çok da zor değildir. Şekillendirici köpük yardımıyla buklelere kolay şekil verilebilir. Köpük, saça uygulandıktan sonra fön makinesinin difüzörü yardımıyla saçlar elektriklenmeden şekillendirilebilir. Isı kullanmadan kıvırcık saçlarınıza sekil vermek istiyorsanız, saçlarınızı yatmadan önce yıkayınız ve kuruduktan sonra topuz yaparak yatınız. Böylelikle saçlarınızın buklelerini kontrol altına alabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.