Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

Düz saçlı kişiler kıvırcık saça sahip olmak hayali kurarken, siz kıvırcık saçlarınızla barışık olarak, kıvırcık saçlarınızın tadını çıkarın. Saçlarınızın çok kabardığından ve şekil almamasından şikayetçi iseniz, doğru bakım ve ürünler sayesinde siz de kıvırcık saçlarınızla barışabilirsiniz.

Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

1- Nem dengesi

Kıvırcık saçların olmazsa olmazı nemdir. Çünkü kuruyan kıvırcık saçlar başınıza dert olabilir. Bu nedenle de günlük hayatınızda kullandığınız şampuan ve saç kreminin nem oranının yüksek olmasına dikkat edin. Her yıkamada saçınızı şampuanlamalı ve mutlaka saç kremi kullanmalısınız. En az haftada bir kez saçlarınıza uygulayacağınız saç maskesi sayesinde saçlarınız yumuşak görünürken, kolay şekil alacaktır.

Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

2- Havlunu değiştir

Kıvırcık saçlı kişiler, saçlarını kurulurken klasik havlu yöntemini kullanmamalıdır. Havlu yerine saçlarınızı pamuklu bir t-shirt ile kurulayarak, doğal yolla kurumasını tercih etmelidir. Havlu yöntemi saç tipi ne olursa olsun, saçların hem kırılmasına hem de yıpranmasına neden olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapımı

Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

3- Saç bakım yağı kullan

Kıvırcık saçlarınız için saç bakım yağı kullanmanız hem kabarmasını hem de elektriklenmesini engelleyecektir. Özellikle saç uçları ile boylarına süreceğiniz saç bakım yağı saçlarınızın parlak görünmesini sağlarken, elektriklenmesini engelleyecektir.

Kıvırcık saçlarla baş etmek için 4 pratik yol

4- Doğru ürün seç

Kıvırcık saçlarınıza istediğiniz şekli kolayca verebilmek adına doğru ürünler tercih etmelisiniz. Saç tipinize uygun kullanacağınız ürünler sayesinde bukleleriniz daha belirgin olurken daha kalıcı da olacaktır. Kıvırcıklarınızı belirgin hale getirmek için ve doğal hacimli saçlara sahip olmak adına saç köpüğünü elinize sıkarak, aşağıdan yukarıya doğru saçlarınızı şekillendirin.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Fön Makinesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu