- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saç Şekillendirme Erkek

0 377
Spread the love

Kıvırcık saçlar bakımı zor olan saç yapılarından birisidir. Özellikle saçları uzun olan bayanlar için daha zor olsa da kıvırcık saç bakımı doğru bir şekilde yapıldığı takdirde etkili sonuç alınabilir. Bayanlar için olduğu gibi kıvırcık saçlı erkeklerin saç bakımı için de uygun ve doğru yöntemler uygulanarak kıvırcık saçların bakımı ve modeli yapılabilir. Erkek kıvırcık saç modelleri olarak farklı şekil ve modellerde saç modelleri oluşturabilir ve hayalinizdeki saç modelini oluşturabilirsiniz. Kıvırcık saçlara model verirken biraz zorlanacağınızı da unutmamanız gerekir. Çünkü kıvırcık saçlar zor şekil alan saç yapılarındandır. Bu amaçla istediğiniz özellikte saç modeli oluşturmak için istediğiniz modeli seçtikten sonra saçınızı şekillendirmeye çalışabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Erkekler için Kıvırcık Saç Modelleri

kıvırcık saç şekillendirme erkek (3)

Kıvırcık Saç Modelleri

Bakımı ve şekil alması zor olan kıvırcık saçlar için kıvırcık saç modelleri olarak farklı ve ilgi çekici modeller tercih edebilirsiniz. Kıvırcık saçlar için model olarak şekil verirken ihtiyacınız olan saç fırçası ve jöle olacaktır. Saçınıza istediğiniz modeli verdikten sonra jöle yardımıyla saçınızı sabitleyerek bozulmasını önleyebilirsiniz. Kıvırcık saçlar için model olarak en çok beğenilen ve hoş duran modellerden birisi. Geriye doğru kıvırcık saç modeli olmaktadır. Bu modelde saçlarınızı geriye doğru tarayarak saçınıza havalı ve çok hoş bir şekil verebilirsiniz. Saçınıza bu şekilde şekil verdikten sonra saçınıza jöle ya da saç spreyi sıkarak saçınızı sabitleyebilirsiniz.kıvırcık saç şekillendirme erkek (1)

Sıra Dışı Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçları olan erkekler normal sıradan görünümden sıkıldıysa sıra dışı kıvırcık saç modelleri tercih ederek saçlarına farklı bir görünüm katabilir. Sıradışı kıvırcık saç modellerine örnek olarak şu modelleri sayabiliriz:

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Isı Kullanmadan Dalgalı Saç Yapımı

Yana ayrık kıvırcık saç modeli: Kalın telli kıvırcık saç modeline sahip erkekler saçlarını yana doğru tarayarak bu modeli tercih edebilirler.

Kaküllü Kıvırcık Saç Modeli:  Saçın ön kısmında perçemler kestirerek bu modeli elde edebilirsiniz. Kestirmiş olduğunuz kakülleri şekillendirmek için köpüğü kaküllere sürüp istediğiniz şekilde şekil verebilirsiniz.

Doğal Bukleli Saçlar: Saçlarına doğal bir görüm katmak isteyenler saçlarını doğal bir şekilde salık bırakabilir. Genelde uzun saçlar için tercih edilen bu saç modelinde de şekillendirici krem kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.