- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

0 98
Spread the love

Saç bakımı her kadın için en önemli konulardan biridir. Özellikle de şekil vermesi zor olan saçlara sahip bayanların bu konuda model bilmesi önemli bir ayrıntıdır. Pratik ve şık bir görünüme sahip olmak isteyen kıvırcık kısa saç sahibi kadınların yapması gereken ayrıntılı modellere örnekler verebiliriz. Bu sayede daha pratik modeller deneyebilir ve gününüzü kolay geçirebilirsiniz.

kısa kıvırcık saç (3)

Pixie Saçlar

Kıvırcık saçı olanların kurtarıcısı görevinde olan pixie saç modeli hem kısa hem de dağınık bir görünüme sahip olan bir modeldir. Saçlarda doğal güzelliği devam ettirmeyi de amaçlar. Sabahları evden aniden çıkmak zorunda olanlar için de çok iyi bir tercihtir. Saç bakım yağı da kullanırsanız saçların şekillenmesini de kolaylaştırabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Zeytinyağı

Kakül Kesimli Saçlar

Kıvırcık saçları kontrol altına almak için en çok bilinen yöntemlerden biri de kakül kesimlerdir. Bu model sayesinde hem daha çok tarz görünebilirsiniz. Sadece kuaförde kakül kesim yaptırmanız bile yeterlidir. Üstelik saçlar kıvırcık bile olsa kaküllerde kötü bir görünüme sebep olmayacaktır.

Maskülen Kesimli Saçlar

Tarz olarak feminen ve maskülen seçimleri birbirine karıştırmayı sevenler bir de kıvırcık saçlara sahip ise artık bir diğer kurtarıcı model maskülen kesimli saçlar olarak söylenebilir. Erkeksi bir havaya girer gibi olunsa da kadınsı özellik veren kıvırcık kesimler istediğiniz farklı tarzı bulmanıza da yardımcı olabilecek.kısa kıvırcık saç (2)

Bob Saç Modeli

Son yılların en popüler modelleri arasında sayılan bob modelli saç kesimleri herkesin yakından takip ettiği seçenekler arasındadır. Sadece ülke genelinde değil dünya çapında bir ünü olması sayesinde küresel bir saça sahip olmanın ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz. Kıvırcık saçların kolay model almamasından yakınanlar için bukle tarzı bu modelin iyi yansıttığını hatırlatabiliriz. İsteyenler için düzleştirerek de modelin taşınabileceğini hatırlatabiliriz. Bob modeline tam olarak sahip olmak isteyenler kuaförde kesim esnasında bu isteğini belirtebilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saçları Düzleştiren Şampuan Önerileri

Artık bu dönemde kısa ve kıvırcık saçların bir sorun olmadığını görebilmekteyiz. Siz de kıvırcık ve kısa saçlara sahipseniz sırası ile modelleri deneyerek kendinize farklılık katabilirsiniz. Hem de zorlanmadan güne iyi bir başlangıç da yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.