Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir?

Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir?

Birçok kadın düz saçlarını kıvırcık hale getirmek bostancı escort için perma, maşa ve hatta pipet gibi yöntemleri kullanma yöntemine giderken; doğal kıvırcık saçları olanlar ise saçlarıyla nasıl mücadele edeceklerini kara kara düşünüyorlar.

Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir?

Gerçekten de kıvırcık saçlar dışarıdan ne kadar güzel gözükse de, özellikle sabahları kalktığınızda şekil vermesi çok zor bir saç şeklidir. Havaların sıcak ve nemin yüksek olduğu günlerde de bukleler kıvrım kıvrım olup tam bir arap saçı halini alabilir ki bu da hayli can sıkıcıdır. Ancak doğru saç kesimi ve yöntemlerle kıvırcık saçlara şekil verebilmek, yumuşak geçişli ve harika görünen kıvırcıklara sahip olabilmek imkansız değil. Tecrübe ve sabır gerektiren aşağıdaki işlemleri tamamlayarak sizler de kıvırcık saçlarınıza dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Erkek

Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir?

Saçlarınızı keserken bunlara dikkat!

Kıvırcıklarınızın çok uzadığını düşünüyorsanız, saçınıza istediğiniz şekli verebilmek için makası elinize almanız gerekecektir.

• Saçınızı kesmeden önce mümkün mertebe düzleştirmeye çalışırken geniş ağızlı bir tarak kullanın. Böylece hem saç tellerinin birbirine girmesini, hem de buklelerin zarar görmesini engellemiş olursunuz.

Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir?
• Saçınızı kestikten sonra buklelerinizin eski haline dönmesi için saçınızın hacmini kaybetmemesi gerekir. Bunun için saç uçlarını jiletle kesmek gibi bir hataya sakın düşmeyin.
• Saçınızı keserken makası zig-zag şeklinde hareket ettirin. Böylece saçınızı eşit bir şekilde kesebilirsiniz.
Kıvırcık saçlara şekil vermek için
Saçınızı kısalttıktan ve kırıkları topladıktan sonra sıra geldi saçınıza şekil vermeye.
• Her zaman olduğu gibi kıvırcık saçlarınıza şekil vermeye çalışırken de saç tellerinin nemli veya hafif ıslak olmasını sağlamanız gerekir. Bu, saçınızın yayılmasını engeller ve daha kolay şekil almasını sağlar. İsterseniz duştan sonra saçınızda işlem yapmaya başlayabilir, isterseniz de saç nemlendirici krem kullanarak saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Eğer saç telleriniz kırılgan bir yapıya sahipse, buna uygun saç kremi ürünlerini tercih etmenizde fayda olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir?
• Soğuk ve serin havalar saçınızın daha kolay şekle girmesine yardımcı olur. Bu yüzden saç kurutma makinasını başınıza çok yakın tutarsanız, istediğiniz şekli verebilmeniz zorlaşır. Ayrıca havluyla saçınızı sertçe kurulamanız da saç tellerine zarar vereceğinden kağıt havlu kullanmayı tercih edebilirsiniz.
• Saçınıza uygulayacağınız bakım ürünün ne derece etki yapacağını denemek için saçınızın bir tarafına A markasını, diğer tarafına B markasının ürününü uygulayabilirsiniz. Saçınızın hacmini koruyan ve daha rahat şekil almasını sağlayan ürünü daha sonra saçınızın tamamında kullanabilirsiniz.
• Saç difüzörü kullanırken saçlarınıza asla dokunmayın. Yalnızca sabit bir mesafeden başınıza doğru hava akımını yöneltmeniz yeterli olacaktır.
• Saçlarınızın yeteri kadar parlak olmadığını düşünüyorsanız, ışığı daha fazla yansıtmasıyla saç tellerinizi parlak gösteren parlatıcı ve onarıcı saç serumlarını kullanabilirsiniz.
• Eğer çok fazla kıvrılan bükleleriniz varsa, bunları düzleştirmek için iki parmağınıza sarabilir ve yumuşatıcı serum sürebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar

Tüm bu maddelere ek olarak kıvırcık saçlarınıza verdiğiniz şekillerin kalıcı olmasını istiyorsanız, ipek veya saten yastıklarda uyumayı ihmal etmemeniz gerekir. Ayrıca saç tellerinizin gevşeyip yayılmasına yol açtığı için, her gün saçlarınızı şampuanla yıkamanın faydasından çok zararını görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu