Kıvırcık Saç

Kıvırcık saçlar için doğru bilinen yanlışlar

Kıvırcık saçlar için doğru bilinen yanlışlar

Kıvırcık saç boyanmamalı, resmi davetlerde saçlar daima düz olmalı gibi ifadeler duyduysanız, bunların doğru olarak bilinen yanlış bilgiler olduğunu belirtelim. Kıvırcık saç için doğru olarak kabul gören daha birçok yanlış durum söz konusudur. Gelin şimdi doğru kabul edilen yanlışların neler olduğunu öğrenelim.

Çok hacimli saç güzel görünmez

Kıvırcık saçlara sahipseniz, çok büyük bir olasılıkla hacimli ve kabarık görüntüsünden şikayetçisinizdir. Bu düşünceyi artık kafanızdan siliyorsunuz çünkü şu anda kabarık ve çok hacimli saçlar trend… Siz de çoğu kadının hayali olan kabarık ve hacimli saçlara sahip bir kadın olarak, kendinizi şanslı görmelisiniz.

Kıvırcık saçlara orta boy kesim yakışmaz

Omuz hizasındaki saçlar ile kıvırcık saç arasında uyum yüksektir. Hatta long bob modeli olarak son zamanlarda trend olan uzun bob saç modeli bile kıvırcık saç için tercih edilebilir. Buradaki püf nokta, saçları doğru şekillendirmek ve şekillendirmeden önce doğru ürünleri tercih edebilmektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ucuz Çıt Çıt Saç Fiyatları

Kıvırcık saçlar boyanmaz

Kıvırcık saçlar, kurumaya en elverişli saç tipidir. Bu düşünüldüğünde kimyasal işlemlerle saçların daha çok zarar göreceği düşünülerek, kıvırcık saçlarınızı boyatmaktan vazgeçebilirsiniz. Ama boya sırasında hem kaliteli boyaların kullanılması hem de boya sonrası uygun bakım ürünlerinin kullanılması kıvırcık saçlarınızın mükemmel renklere kavuşmasını sağlar.

Resmi ve özel davetlerde saçlar düz olmalı

Resmi veya özel bir davete gideceksiniz ve saçlarınızı düzleştirmeye mi çalışıyorsunuz? Böyle bir çabaya gerek yok. Çünkü hacimli ve canlı bukleler sayesinde çok daha şık görünebilirsiniz. Burada önemli olan saçlarınızın düz ya da kıvırcık olmasından çok, saçlarınızın bakımlı, canlı ve parlak görünmesidir. Bunun için elektriklenmeyen ve canlı, parlak kıvırcık saçlara sahip olmak için doğru bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Kullanan 6 Ünlü başlıklı makalemizde jennifer lopez, kıvırcık saç ve kıvırcık saç ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlarda Saç Düzleştiricisi Kullanımı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu