80’li yıllardan esinlenen kıvırcık saçlara nasıl ulaşılır?

80’li yıllardan esinlenen kıvırcık saçlara nasıl ulaşılır?
29 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

80’li yıllardan esinlenen saçlara nasıl ulaşılır?

Trendler belli bir dönem için geçerli olup sonra geçerliliğini kaybetse de kendini yeniden tekrarlar. Aynı 80’li yılların kıvırcık ve saçlarının son moda akımı olarak hayatımıza yeniden dahil olması gibi…

Peki böyle kıvırcık ve kabarık saçlara perma yapılmadan ulaşılabilir mi? 80’li yılların gözdesi olan kıvırcık ve kabarık saçlara perma yapılmadan ulaşılması mümkündür. Bunun için o yıllardan esinlenen kıvırcık saçlara için küçük birkaç küçük ipucu ile ulaşabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar için doğru bilinen yanlışlar

Saçlar öncelikle parmaklarla kurutulmalı

Saçlarınızın daha hacimli görünebilmesi için öncelikle fırça yerine, saçlarınızı parmaklarınızla kurutunuz. Saçlarınızda çok hafif bir dalga bile mevcutsa bunu korumak için de parmaklarınızı kullanmalısınız. Bu saçlarınızın kolay şekil almasına yardımcı olur.

Sprey sıkılmalı ve fırçalanmalı

Saçlarınız kuruduktan sonra, saçlara hacim veren bir sprey sıkın ve saçlarınızı fırçalayın. Birkaç kez bu adımı tekrar edin. Böylelikle saçlarınız hem daha hacimli görünecek hem de saçlarınızın dipleri de sprey ile buluşabilecektir.

Kıvırcık saçlar için doğru bilinen yanlışlar

Saçlar düzensiz maşa yapılmalı

Saçlar düzensiz maşa yapılmalı ama bunun için ince bir saç maşası kullanılmalıdır. Bunun için saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırın ve saçlarınızı maşalayın. Saçlarınızı parmaklarınız yardımıyla maşaya sarın ve uçlarını biraz serbest bırakın. Böylece daha bohem bir görünüm kazanabilirsiniz.  Saçlarınızı zaten spreylediğiniz için kolay şekil alacaktır. Bu nedenle maşayı uzun süre saçlarınızda tutmayın. Düzensiz dalgalar daha şık görüneceği için saç maşasını hep aynı yönde tutmayın.

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Bukleler fırçalanmalı

Tüm saçlarınızı maşaladıktan sonra kazandırmak adına saçlarınızı fırçalayın. Ama fırçalama sırasında saçlarınıza zarar vermemek adına saçlarınızı yavaş ve nazikçe fırçalayın.

Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

Sabitleme unutulmamalı

Gün boyu hacimli ve havalı saçlara sahip olmak adına güçlü tutuş özelliğine sahip bir sprey ile saçlarınızı spreyleyin.

 

Bir önceki yazımız olan Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları başlıklı makalemizde Şekillendirici köpük hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git