Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

80’li yıllardan esinlenen kıvırcık saçlara nasıl ulaşılır?

80’li yıllardan esinlenen kıvırcık saçlara nasıl ulaşılır?

Trendler belli bir dönem için geçerli olup sonra geçerliliğini kaybetse de kendini yeniden tekrarlar. Aynı 80’li yılların kıvırcık ve kabarık saçlarının son moda akımı olarak hayatımıza yeniden dahil olması gibi…

Peki böyle kıvırcık ve kabarık saçlara perma yapılmadan ulaşılabilir mi? 80’li yılların gözdesi olan kıvırcık ve kabarık saçlara perma yapılmadan ulaşılması mümkündür. Bunun için o yıllardan esinlenen kıvırcık saçlara için küçük birkaç küçük ipucu ile ulaşabilirsiniz.

Kıvırcık saçlar için doğru bilinen yanlışlar

Saçlar öncelikle parmaklarla kurutulmalı

Saçlarınızın daha hacimli görünebilmesi için öncelikle fırça yerine, saçlarınızı parmaklarınızla kurutunuz. Saçlarınızda çok hafif bir dalga bile mevcutsa bunu korumak için de parmaklarınızı kullanmalısınız. Bu saçlarınızın kolay şekil almasına yardımcı olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Hayat Kurtaran Öneriler

Sprey sıkılmalı ve fırçalanmalı

Saçlarınız kuruduktan sonra, saçlara hacim veren bir sprey sıkın ve saçlarınızı fırçalayın. Birkaç kez bu adımı tekrar edin. Böylelikle saçlarınız hem daha hacimli görünecek hem de saçlarınızın dipleri de sprey ile buluşabilecektir.

Kıvırcık saçlar için doğru bilinen yanlışlar

Saçlar düzensiz maşa yapılmalı

Saçlar düzensiz maşa yapılmalı ama bunun için ince bir saç maşası kullanılmalıdır. Bunun için saçlarınızı ince tutamlar halinde ayırın ve saçlarınızı maşalayın. Saçlarınızı parmaklarınız yardımıyla maşaya sarın ve uçlarını biraz serbest bırakın. Böylece daha bohem bir görünüm kazanabilirsiniz.  Saçlarınızı zaten spreylediğiniz için kolay şekil alacaktır. Bu nedenle maşayı uzun süre saçlarınızda tutmayın. Düzensiz dalgalar daha şık görüneceği için saç maşasını hep aynı yönde tutmayın.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Zamanı Olanlar için Kıvırcık Saç Yapma Teknikleri - Videolu Anlatım

Doğal kıvırcık saçlara saç bakımı nasıl olmalıdır

Bukleler fırçalanmalı

Tüm saçlarınızı maşaladıktan sonra hacim kazandırmak adına saçlarınızı fırçalayın. Ama fırçalama sırasında saçlarınıza zarar vermemek adına saçlarınızı yavaş ve nazikçe fırçalayın.

Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

Sabitleme unutulmamalı

Gün boyu hacimli ve havalı saçlara sahip olmak adına güçlü tutuş özelliğine sahip bir sprey ile saçlarınızı spreyleyin.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu