Kıvırcık Saç

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık saç ya da düz saç diye saç tipinin belirlenmesindeki en önemli etkenin genetik şifreler olduğunu belirten uzmanlar, saç tipinin çoklu allel gen adı verilen gen tarafından, yani genin alternatif formları tarafından belirlendiğini açıklıyorlar. Kıvırcık saçın, düz saça göre baskın bir gen olduğu da görülmektedir ve bu genlerde oluşan varyasyonlar ortamlar ile oranlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kıvırcık saç denilince akla ilk Afrika gelse de Asya’da da kıvırcık saç sıklıkla görülmektedir ve Avrupa’da da %15 oranında kıvırcık saçlı insanların olduğu tespit edilmiştir.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Nedir?

Kıvırcık saç, bir saç tipi olmakla birlikte başta genetik olmak üzere saç foliküllerinin yapısı ve saçta bulunan keratin proteini etkisiyle de oluştuğu düşünülmektedir.

Genetik dışında kıvırcık saça etkisi olan saç foliküllerinin yapısı denilince akla, saçın büyüdüğü yapı gelmelidir ve foliküllerin şekli de bu saç tipinin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Eğer foliküller şekil olarak yuvarlak ise saçlar düz; C şeklinde ya da yassı ise kıvırcık ve oval şeklinde ise dalgalı olarak çıkmaktadır.

Diğer bir kıvırcık saç ile etkisi olduğu düşünülen etken ise, keratin proteinleridir. Keratin proteinleri disülfit bağı denilen bir bağla bağlı durumda saçta bulunur ve bu bağlar ne kadar çok ise saçlarda o kadar kıvırcık olmaktadır.

Tabi ki her ne kadar kıvırcık saçlar, şekil vermek konusunda zor gibi görünse de hacimli ve gür görünümden dolayı çoğu insanın sahip olmak istediği bir saç tipidir. Hatta düz saçlı olan kişiler de kıvırcık saça sahip olmak için kuaförde hem zaman hem de para harcamaktadır. Sizinde kıvırcık saçlarınız varsa, hemen onlarla barışın ve yazımızı okuyarak, şekil verme konusunda pratik bilgilere sahip olarak daha mutlu olabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Eğer düz saçlara sahipseniz ve kıvırcık saçlarınız olsun istiyorsanız ve ‘Kıvırcık saç nasıl yapılır?’’ diyorsanız, akla ilk olarak perma ya da maşa gibi işlemler yaptırmak gelmektedir. Saçlarınızın kıvırcık olması için ısıya ihtiyaç vardır çünkü yukarıda belirttiğimiz keratin proteini arasında bulunan disülfit bağı bu sayede daha sıkılaşmaktadır.

Kullanılacak bu yöntem hızlı olduğu kadar biraz zamanda gerektirir ve uygulanması zordur, ayrıca masraflı da gelebilir. Bu nedenle evde uygulayacağınız birkaç yöntem sayesinde ısı kullanmadan ve maliyeti az bir şekilde kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Pipetler Yardımıyla Kıvırcık Saç

Sürekli ısı kullanmak saçları yıprattığı için ısı kullanmadan da kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz ama bu yöntemle biraz sabırlı olmanız gerekmektedir. Zaman gerektiren bu uygulama sonucunda istediğiniz boyutta kıvırcık saç tipine sahip olabilir ve hacimli, gür saçlarınızla mutlu olabilirsiniz. Bu yöntemi pixie model gibi kısa olan saçlar hariç her uzunluktaki saçlara da rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Yapmanız gereken ise çok basit, pipetlerle saçlarınızı sarıyorsunuz. İri buklelere sahip olmak istiyorsanız kalın pipetler tercih edebilir ya da tam tersi ince pipetlerle yardımıyla daha ince buklelere sahip olabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızı tutamlara ayırınız ve en alt bölümden başlayarak tutamları pipetlere sarınız ve tel toka ile sabitleyiniz. Ayırdığınız tüm tutamları bu şekilde pipetlerle sararak, sabitleyiniz ve bittikten sonra nemli olan saçlarınız kuruyana bekleyiniz. Kuruduktan sonra pipetleri açınız ve saç sabitleyici yardımıyla kıvırcık saçlar için istediğiniz şekli veriniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Örgüler Yardımıyla Kıvırcık Saç

Saçlarınızla çok uğraşmak istemiyorsanız ama en azından dalgalı ve havalı görünmesini istiyorsanız, örgüler yardımıyla dalgalı saç görünümüne sahip olabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı tutamlara ayırınız ve her ayırdığınız tutamı örünüz. Örgüleriniz ne kadar ince olursa o kadar ince ve kabarık dalgalar elde edebilirsiniz. Kısaca saçlarınızı ne kadar ince ya da kalın tutamlara ayırırsanız bukleleriniz de o kadar ince ya da kalın bir görünüme sahip olacaktır. Özellikle akşam duş alıp, saçlarınızı örerek yatmanız durumunda istediğiniz buklelere sahip olabilirsiniz ama dikkat edilmesi gereken baş ağrısına yakalanmamak ve saçların yıpranmaması açısından örgülerinizi çok sıkı örmeyiniz. Ayrıca örgülerinizi ince lastik tokalarla sabitlemeyi de unutmayınız.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Modelleri 2019

Kıvırcık saç kadınları daha çekici ve güzel yaptığı için birçok kadının hayalini süslemektedir. Kıvırcık saç modelleri 2019 yılı için incelendiğinde de çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Özellikle kıvırcık saç modellerini tercih etmeniz için birkaç neden vardır ki bunların başında saçların daha dolgun görünmesi yer almaktadır. Ayrıca;

 • Yüzünüz olduğundan küçük görünür.
 • Estetik olarak yüz hatlarınızın daha da ortaya çıkmasını sağlar.
 • Görünüm olarak farklıdır.
 • Farklı saç modelleri yapılabilir.
 • Uygun saç rengi tercih edildiğinde çok etkileyici görünmesidir.

Tabi ki çok az sayıda kadının da doğuştan kıvırcık saçlara sahip olması da kıvırcık saç modelleri 2019 için olan ilgiyi artırmaktadır. Ama kıvırcık saç modellerine bakıldığında kahkül tercih edilmediği görülmektedir. Çünkü saçlarınızı sürekli olarak düzleştirseniz bile kahküllere istenilen şekli vermek zor olmaktadır. Aynı zamanda sürekli kahkülleri düzleştirmeye çalışmak aşırı ısıdan dolayı da saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır. Bunun yerine yani kısa kahküller yerine uzun perçemleri tercih etmeniz, sonuç açısından istenilen görünümün kazanılması açısından doğru tercih olacaktır.

Yaz aylarında olduğumuz bugünlerde kıvırcık saç modelleri 2019 için önerilen bir model ise, saçlarınıza rengarenk takılar ya da renkli eşarplar kullanmak ve özellikle de eşarpların saç bandı gibi kullanılması revaşta olmakla birlikte sizin farklı bir hava kazanmanıza neden olacaktır. Ama sıcak nedeniyle saçlarınızı açık olarak kullanmak istemiyorsanız ya da açık saç kullanmayı sevmiyorsanız, saçlarınızı lastik toka yardımıyla toplayarak, topladığınız saçlarınızı eşarp ile sarabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Şelale Örgü Modeli

Kıvırcık saç modelleri 2019 arasında yerini alırken, düz saçlar içinde tercih edilen şelale örgü modeli kıvırcık saçlarda daha dolgun olduğu için daha şık görünmektedir. Aynı zamanda bu model sayesinde saçlarınızın yüzünüze düşmesini de engellemiş olursunuz. Eğer şelale saç örgü modeli yapılışını bilmiyorsanız videomuzu izleyerek öğrenebilir ve istediğiniz şıklığı elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ucuz Çıt Çıt Saç Fiyatları

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Yandan Atkuyruğu Modeli

Kıvırcık saç modelleri 2019 incelendiğinde atkuyruğu saç modelinin de yer aldığını görmekteyiz. Özellikle yandan toplanan kıvırcık saçlar daha şık görünmenizi sağlayacak, daha şık ve modern bir görünüm elde edebileceksiniz. Ayrıca saçlarınızı yandan atkuyruğu modeli ile toplamanız halinde baş ağrısı gibi bir olumsuzlukta yaşamamış olacaksınız.

Kıvırcık saçlarınızı yandan atkuyruğu modeli ile toplamak için saçlarınızı lastik bir toka ile arkadan değil de yandan atkuyruğu şeklinde toplamanız yeterli olacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Burgulu Topuz Modeli

Kıvırcık saç modelleri 2019 arasında bulunan burgulu topuz modeli sayesinde istediğiniz ortama rahatlıkla girebilirsiniz. Üstelik yapımı da çok kolay bu modeli saçınıza uygulamak için öncelikle saçlarınızı tutamlara ayırınız ve ön kısımdan başlayarak, burgu haline getirerek lastik toka ile sabitleyin. Ayırdığınız tüm saçlara aynı işlemi uygulamanız durumunda saçlarınız çok hoş bir görünüme kavuşacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Nasıl Kesilmelidir?

Kıvırcık saç görüntü açısından hoş bir saç tipi olmakla birlikte bakımı gibi kesimi de zordur. Siz de eğer ‘’Kıvırcık saç nasıl kesilmeli?’’ sorusuna cevap arıyorsanız, mutlaka yazımızı okumalısınız.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Uzun Katlı Kesimler

Kıvırcık saç uzun, orta ya da kısa boyda olabilir ama önemli olan katların uzun olmasıdır ki bu işinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle kıvırcık saç kesiminde saçın uzunluğu ne olursa olsun buklelerin uzun katlı kesimleri tercih etmesi buklelerin daha belirgin olmasını sağlayacaktır Kısa katlı kesimler saçların daha çok kabarmasına neden olacağı için uzun buklelerin tercih edilmesi doğru bir karar vermenize ve saçlarınızın daha az kabarmasına neden olacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Jiletle Saç Kesimi Yapılmamalı

Kıvırcık saçların kesimi sırasında jilet kullanılmamalıdır. Aynı zamanda inceltici makaslarda kullanılmamalıdır. Çünkü jilet ya da inceltici makasların kullanılması buklelerin canlı görünmesini engeller ve saç uçlarının daha kuru ve hasarlı görünmesi için gerekli ortamı oluşturur.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Ombre Modelleri

Kıvırcık saç ombre modelleri konusunda eğer siz de tedirgin iseniz, merak etmeyin düz saçlı bayanlara yakıştığı gibi sizlere çok yakışıyor. Önemli olan doğru ombre modelleri arasından tercih de bulunmaktadır ki bunlarla ilgili de sizi bilgilendiriyoruz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Sarı Tonları Ombre Modelleri

Ombre denilince akla gelen ilk sarı ve tonlarıdır. Özellikle kıvırcık saç ombre modelleri arasında yer alan sarı ve tonları sonbaharın vazgeçilmez tonları arasındadır ve kullanımı da çok kolay sarı ombre modelleri size çok yakışacaktır. Saçlarınızı sadece saç köpüğü ile şekillendirmeniz bile güzel görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kızıl Ombre Modelleri

Ten rengi olarak buğday ya da esmer tenli iseniz, kızıl kıvırcık saç ombre modelleri arasında size en uygun olan model olacaktır. Hatta saç uçlarınızı ateş kırmızı yaptırarak, daha sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz. Sadece size tavsiyemiz, kızıl ombre modelini tercih ettikten sonra boyalı saçlar için üretilmiş olan şampuanlardan tercih ederek, daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamanızdır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Mavi Ombre Modelleri

Siz çılgın ve marjinal görünümden hoşlanıyorsanız, mavi kıvırcık saç ombre modelleri olarak tercihini yapabilirsiniz. Hem daha enerjik bir görünüm kazanacağınız bu renk sayesinde hem de farklı bir görünüm kazanabilirsiniz.

Pembe Ombre Modelleri

Pembe Ombre Modelleri

Kıvırcık saç ombre modelleri arasındaki pembe ombre, sizin daha sıcak görünmenizi sağlarken; özellikle açık tenli iseniz tercih etmeniz gereken bir renktir. Saç uçlarınızı pembeye boyatarak, kendinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Ombre Model Fiyatları

Kıvırcık saç ombre model fiyatları yapılan kuaför ya da güzellik merkezine göre değişkenlik göstermekle birlikte, saçın uzunluğu da etkili olmaktadır. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse, ombre model fiyatları 150 TL ile 500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlara Balyaj Modelleri

Kıvırcık saç balyaj modelleri incelemesine geçmeden önce balyaj hakkında bilgi vermek tercihinizi yapmanıza kolaylık sağlayacaktır. Balyaj, süpürme etkisi ile hafif tonlar kullanılarak vurgu yapılmak üzere saç tonlarının uçlara doğru açılma işlemidir. Gölgeli bir görünüm sağlar ve doğal saç renginizden de uzaklaşılmaz. Güneş vurdukça saçlarınız doğal görünümünden uzaklaşmadan ışıl ışıl görünecektir. Balyaj ile ombre birbirine benzese bile balyaj da gölge geçişleri söz konusu olurken, ombre de renkler arasında keskin bir geçiş söz konusu olmaktadır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Sarı Tonları Balyaj Modelleri

Kıvırcık saça balyaj modelleri tercihinde bulunurken, buklelerinizin sıklığını ya da genişliği dikkate alarak renk tercihinde bulunmanız istediğiniz sonuca ulaşmanız açısından önemlidir. Sarı tonları tercih etmek istiyorsanız ve hacimli bukleleriniz varsa aynı zamanda da beyaz tenli iseniz, hiç düşünmeden sarı tonlarını seçebilirsiniz.

Özellikle platin sarısı ile masal kahramanlarına benzeyebilir ve çok dikkat çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kahve Tonları Balyaj Modelleri

Ten renginiz daha kumral ise, kıvırcık saçlara balyaj modelleri arasından kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle saçlarınız daha canlı görüneceği gibi buklelerinizde belirginleşecektir. Renk tonu konusunda zaten kuaförünüzde gerekli yardımı sizin sunacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kızıl Tonları Balyaj Modelleri

Kıvırcık saçlara balyaj modelleri arasında olan kızıl tonlarını ise, kumral ya da beyaz tenli olmanız durumunda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bakırı andıran kırmızı bukleler size çok yakışacak ve canlı görünmenize yardımcı olacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Balyaj Modelleri Fiyatları

Kıvırcık saç balyaj modelleri fiyatları, saçın uzunluğuna ve atılan palet sayısına göre değişkenlik göstermekle birlikte işlemin yapıldığı kuaför ya da güzellik merkezine göre de değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir fiyat bildirmek gerekirse 100 TL ile 700 TL arasında değişmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Tatlı Kahve Saç Renkleri

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Fiyatı

Düz saçlı kadınların hayalleri arasında yer alan kıvırcık saçlar için perma, fön ya da maşa yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz. Bunun için kuaförünüzden gerekli desteği alabilir ve geçici kıvırcık saçlar için kırık fön ya da maşa yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Saçlarınız için kıvırcık saç fiyatı, uzunluğuna göre değişkenlik göstermekle birlikte kırık fön fiyatları 25 TL ile 50 TL arasında değişkenlik göstermekte olup, maşa fiyatı da yine 25 TL’den başlayıp 80 TL hatta 100 TL gibi bir fiyata sizler için sunulmaktadır.

Perma, ombre ya da balyaj fiyatları da yine saç uzunluğunuza göre değişkenlik göstermekle birlikte 200 TL’den başlayan fiyatlarla sizler için sunulmaktadır. Aynı zamanda kuaför tercihinizde kıvırcık saç fiyatı belirlenmesinde oldukça önemli bir etkendir.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Olur?

Kıvırcık saç bakımı, diğer saç tiplerine göre özel bir bakım ister ve bu bakımın belli aralıklarla yapılması gerekmektedir. Hacimli, gösterişli ve göz alıcı saçlara sahip olmak istiyorsanız, özenle bakım yapmanız gerektiğini unutmamalısınız ve elektriklenmiş ayrıca yıpranmış saçlara sahip olmamak adına belirteceğimiz kurallara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlara Özel Ürünler Kullanın

Kıvırcık saç bakımı için öncelikle saç tipinize uygun bir ürün tercih etmelisiniz. Çünkü kıvırcık saçlar kurumaya meyilli olduğu için hem kuru hem de kıvırcık saçlara özel ürünler kullanmanız gerekmektedir. Böylelikle maksimum etkiyi saçlarınız için sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda şampuan ile birlikte mutlaka saç kremi kullanmanız gerektiğini de unutmayın.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlar için Maske Kullanın

Kıvırcık saç bakımı denilince olmazsa olmazlar arasında maske kullanımı yer almaktadır. Yani maske kullanımını rutinleriniz arasına almanız gerekmektedir. Haftada en az bir kez saçlarınıza maske kullanmanız sonucunda parlak ve göz alıcı buklelere sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçları Banyoda Tarayın

Kıvırcık saç bakımı rutinleri arasında yer alan banyoda saç tarama işlemini, saçlarınıza krem uyguladıktan sonra yapmalısınız. Geniş dişli bir tarak kullanmayı da unutmayın. Böylelikle saçlarınızı zorla taramaz ve yıpranmasına neden olmazsınız. Saç tarama sayesinde banyo sonrasında saçlarınıza daha kolay şekil verebilir ve taramak istediğinizde daha kolay tarayabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlarınıza Soğuk Su Kullanın

Kıvırcık saçlarınızın her zaman canlı ve parlak görünmesi için ürünler kullanmanız gerekmektedir ama bununla birlikte saçlarınızı soğuk su ile durulamayı da ihmal etmeyin. Kıvırcık saç bakımı için bile olsa soğuk su ile yıkanamam diyorsanız da en azından durulama sırasında sadece saçlarınızın uçlarını ve boy kısımlarını soğuk su ile durulayınız.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlar için Durulanmayan Ürünler Tercih Edin

Buklelerinizin gün boyu canlı ve hacimli görünmesini istiyorsanız, kıvırcık saç bakımı için durulanmayan bakım ürünlerinden yardım alabilirsiniz. Bu ürünler yardımıyla saçlarınızın elektriklenmesini ve doğal olarak kabarmasını engelleyebilir, gün boyu saçlarınızın güzelliğini koruyabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlar için Havlu Kullanmayın

Kıvırcık saç bakımı için olmazsa olmaz diğer bir aşama ise, kurularken havlu kullanılmamasıdır. Çünkü havlu sert dokuya sahip olduğu için saç tellerinin yıpranarak incelmesine ve böylelikle elektriklenerek kabarmasına neden olacaktır. Bunun için ya saçlarınızı pamuklu bir tişörtle kurulayınız ya da kendiliğinden kurumasına izin veriniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Erkek Modelleri 2019

Kıvırcık saç erkek modelleri 2019 yılı için incelendiğinde çok hoş görünen modeller karşımıza çıkmaktadır. Kısa saç modellerinden uzun saç modellerine kadar farklı kesimlerin yer aldığı bu yılda erkeklerde kadınlar kadar saçlarında iddialı görünüyor. Sizde kıvırcık saçlı bir erkek olarak saçlarınıza nasıl şekil vereceğiniz konusunda kararsızsanız, yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Kısa Saç Erkek Modelleri

Siz de eğer kıvırcık saçlarınızda kısa saç modellerini seviyorsanız, kıvırcık saç erkek modelleri 2019 incelendiğinizde ne kadar şanslı olduğunuzu görebilirsiniz. Çünkü bu yıl doğal görünümlü ya da vahşi bukleli kısa saçlar çok moda olmakla birlikte, mohawk saç modeli de çok tercih edilen modeller arasında yerini almaktadır. Üstelik kıvırcık kısa saç modellerinin şekil verme açısından rahatlığını da düşünürsek, doğru tercih yaptığınızı rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Modern Kıvırcık Saç Erkek Modelleri

Kıvırcık saç erkek modelleri 2019 arasında yerini alan modern saç modelleri, farklılığı seven erkekler için doğru bir tercih olacaktır. Modern görünümün yanında dağınık stillerinde hakim olduğu bu yıl saçlarınızın ön kısmını uzun bırakarak, farklılık yaratabilirsiniz. Bu saç modelinde de saçlarınıza şekil vermek için uzun olan ön kısmı saç köpüğü ile şekillendirebilirsiniz. Orta uzunlukta bir saç tercih ediyorsanız da yanları jöle yardımıyla şekil verip sabitleyerek farklı kullanım oluşturabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Undercut Kıvırcık Saç Erkek Saç Modelleri

Toplu bir yüze sahipseniz ve zayıf görünmesini istiyorsanız, kıvırcık saç erkek modelleri 2019 arasından undercut saç modelini tercih edebilirsiniz. Yan kısımların kısa hatta makine ile alındığı bu modeli şekillendirmek içinde saç bakım ürünlerinden destek alarak saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Bukleli Saç Erkek Modelleri

Yan kısımların kısa ama üstlerin uzun ve bukleli olduğu bu model de kıvırcık saç erkek modelleri 2019 arasında ilgi gören bir modeldir. Asi bir görünüme sahip olacağınız bu modeli şekillendirirken, hafif alnınıza buklelerinizi düşürmeyi de unutmayın.

Kıvırcık Saç Erkek Modelleri Fiyatları

Kıvırcık saç erkek modelleri fiyatları, kuaför ya da güzellik merkezlerinde 20 TL ile 100 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Saçın modeli ve uzun ya da kısa olması da fiyat belirlenmesinde önemli bir etkendir.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Şampuan Önerileri

Kıvırcık saçlar kabardığı için ve buklelerin canlı aynı zamanda parlak görünmesi adına kıvırcık saç şampuan tercihi çok önemlidir. Kıvırcık saç şampuan önerileri konusunda araştırma yapıyorsanız, en iyi şampuanın buklelerinizi karıştırmayan ve hem yumuşak hem de parlak görünmesini sağlayan şampuanlar olduğu gönül rahatlığı ile belirtebiliriz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Kullanan 6 Ünlü

Kıvırcık saçlar için en uygun şampuan, kıvırcık saçlarınızı kurutmayan ve nemlendiren hatta besleyen şampuanlardır ve bu yüzden sülfat içermeyen, yağ içeren şampuanların tercih edilmesi gerekmektedir. İçeriğinde yağ bulunan şampuanlar, saçların elektriklenmesini engeller ve saçların yumuşak olmasını sağlar. Bu sayede buklelerinizi istediğiniz gibi şekillendirebilir ve kabarmasını da engelleyebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlar için Günlük Saç Modelleri

Kıvırcık saçlarınız varsa ve güzel görünmesine dair bir isteğiniz varsa kıvırcık saç için günlük saç modelleri arayışınızdan önce saçlarınıza iyi bakmanız gerektiğini unutmamalısınız ki bakım ile ilgili tüyoları yazımızda sizler için anlaşmıştık. Bunun dışında saçlarınızla sürekli oynama gibi bir alışkanlığınız varsa, hemen bundan vazgeçmelisiniz. Çünkü ellerinizde bulunan bakteriler, saçınıza bulaşır ve saçlarınızın yağlanmasına hatta elektriklenmesine dolayısıyla kötü bir görünüme sebep olmaktadır.

Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutma gibi bir alışkanlığınız varsa, saç kurutma makinesi difüzörü kullanmayı unutmayın ki bukleleriniz çok daha güzel bir görünüm kazanacaktır. Şimdi bakım ile ilgili hatırlatmalar sonrasında kıvırcık saç için günlük modelleri hakkında bilgi paylaşımında bulunabiliriz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç için Günlük Topuz Modelleri

Kıvırcık saçlar için günlük modelleri arayışında iseniz, kolaylıkla yapabileceğiniz ilk model topuz modelidir. Tepede saçlarınızı atkuyruğu şeklinde toplayarak lastik toka taktıktan sonra, atkuyruğunuzu kendi etrafında dolayarak topuz görünümü elde edebilirsiniz. Hatta topladığınız topuz saç modelinizin, ön kısımlarından bukleler çıkararak; dağınız topuz görünümü vererek, daha salaş bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç için Günlük Örgü Modelleri

Düz saçlar tarafından çok tercih edilen ama kıvırcık saçlara çok daha fazla yakışan ve kıvırcık saç günlük saç modelleri içerisinde olan şelale örgü modeli sayesinde çok hızlı bir şekilde güne hazırlanabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Günlük Dalgalı Saç Modelleri

Kıvırcık saçlarınızdan sıkıldıysanız ve biraz daha dalgalı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kıvırcık saç günlük modelleri arasında yer alan dalgalı saç modelini tercih edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çok basit saçlarınızı yıkıyorsunuz ve nemli iken örüyorsunuz. Yatmadan önce uygularsanız, istediğiniz dalgaları daha rahat elde edebilirsiniz. Sabaha kadar bu şekilde kalan saçlarınızı açtığınızda ortaya çıkan dalgalar sizin mutlu olmanıza yeterli olacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Yves Rocher Kıvırcık Saçlar için Şampuan

Yves Rocher kıvırcık saçlar için şampuan olmakla birlikte dermatolojik kontroller ile test edilmiş ve güvenilir bir şampuandır. Sabitleştirici polisakkaridler açısından zengin olan Baobab yaprağı sayesinde içeriğinde sabitleyici polisakkarit bulunmaktadır ve bu sayede kıvırcık saçlar buklelerini rahatlıkla korumaktadır. Kısaca saçlarınıza mükemmel bir dalga sağlayan Yves Rocher kıvırcık saçlar için şampuan ile bukleleriniz daha canlı ve belirgin görünmektedir. Aynı zamanda silikon ve paraben içermeyen bu şampuan, doğal ve güvenli kimyasal içerikleri sayesinde saçlarınızı da korumaktadır.

Yves Rohcher kıvırcık saçlar için şampuan fiyat olarak da bütçenizi zorlamayacaktır. Fiyatı 25 TL ile 40 TL arasında değişen bu şampuan sayesinde saçlarınız istediğiniz enerjiye kavuşacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

İnce Telli Kıvırcık Saç Bakımı

İnce telli kıvırcık saç bakımı, saçın çabuk sönmesi ve hacmini koruyamaması nedeniyle mutlaka gereklidir. Zaten kolay şekil alan ince telli kıvırcık saçlar, bakım sonucunda da istenilen hacmi kazanabilmektedir.

İnce telli saçın istenilen hacmi koruması için ilk yapılması gereken, saçların sık yıkanmasıdır. Saçlar günlük yıkanılabilir ama saçların her yıkanmasında mutlaka saç kremi kullanılmalıdır. Böylelikle saçların yıpranmasına engel olabilirsiniz ve saç uçlarınızın da nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Ama saç kremi tercih ederken protein içerikli ama silikon içermeyen saç bakım kremleri tercih edilmelidir.

İnce telli saçlar, yapı olarak yıpranmaya açık oldukları için ince telli kıvırcık saç bakımı için sık renk değişimleri tercih edilmemelidir. Ayrıca aşırı ısı kullanılması da yıpranmaya açık olan saçların daha çabuk yıpranmasına neden olacaktır. Bu nedenle ısı öncesi ısıya karşı koruyucu etkisi olan bakım spreyleri kullanılmalıdır. Aynı zamanda ince telli saçların uzaması da çabuk kırılması nedeniyle zordur. Bu nedenle ince telli saçların düzenli kestirilmesi daha sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır.

İnce telli saçlar uzama konusunda da sorun yaşayabilirler. Özellikle saçın uzadığı süre boyunca uygulanan ısı ve kimyasal işlemler saç uçlarında daha hızlı kırık oluşumuna sebep olur bu sebeple saçın uzaması zorlaşabilir. Saçı uçlarından düzenli kestirmek çok önemlidir. Kesim sırasında da omuz ya da çene hizasında saçları kestirmek ve katlı kesimleri tercih etmek de ince telli saçların daha hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Kıvırcık Saç Nedir? Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saçlar için Şampuan Markaları

Saçlarınızı yanlış yıkama kadar şampuanlarda saçlarınızın kurumasına neden olabilir. Bu nedenle saçlarınız için nemi muhafaza eden kıvırcık saçlar için şampuan markaları tercih ediniz. Bunun için size birkaç tane şampuan markası tavsiye ederek, kurumaya açık olan kıvırcık saçlarınızı korumaya yardımcı olacağız.

 • Kerastase Bain Oleo Şırınga Şampuanı
 • Yver Rocher Kıvırcık Saç Şampuanı
 • Brocato Curlinterrupted Smoothing &Nemlendirici Şampuan
 • Bitkisel Özleri Twisted Bukleler Şampuan
 • Tigi Styleshots Hi-Def Bukleler Şampuan
 • Tresemme İklim Kontrol Şampuan
 • Himalaya Bitkisel Protein Şampuan
 • Garnier Fructis Şık &Parlak Şampuan
 • Kıvırcık Saç Çözümleri İpek Şampuanı
 • Revlon Flex Nazik Temizleme Vücut Geliştirme Protein Şampuan
 • Frederic Fekkai Luscious Curls Şampuan
 • Kinky Kıvırcık Gelin Temiz Nemlendirici Şampuan
 • UR Kıvırcık Soya Şampuanı

Kıvırcık saçlar için şampuan markaları fiyatları incelendiğinde ise, 20 TL ile 150 TL arasında değişkenlik gösterdiği de görülmektedir. Siz de kendi saç tipinize uygun şampuanı seçerek, istediğiniz canlılık da sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu