- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlara Balyaj

0 1.152
Spread the love

Kıvırcık saçlara yapılan müdahaleler ile daha çok güzelleştirmenin yollarından bahsetmeden önce balyaj nedir sorusuna yanıt vermek daha uygun olacaktır. Daha yakından tanırsak alınacak önlemleri de yapılacak işlemleri de daha iyi bilebiliriz.

kıvırıcık saça balyaj (1)Balyaj Nedir?

Yaz aylarında özellikle güneş olduğu zamanlarda dikkatinizi çeken bir durum vardır. Güneşte gölgeli saçları olan kızlardaki işlem balyajdır. Kelimenin yabancı dildeki anlamı süpürmek demektir. Buradan yola çıkarak saçlarda süpürme etkisi kullanılmakta ve hafif tonlar ile vurgu yapılıp saçın tonları uçlara doğru açılmaktadır. Gölgeli bir görünüm olmasının sebebi de bu şekilde işlem yapılmasıdır.

Doğal Renginden Uzaklaşılmaz

Balyaj uygulaması kıvırcık saç sahibi olanlar için de uygun bir seçenektir. Doğal renginden uzaklaşmasına izin vermeden hafif ton açmaları ile yeni bir tarz oluşturmak hedeflenmektedir. Doğal saç renginizin örneği alınır ve uçlara doğru inerken, ton ton açılarak hafif tonlar oluşturulmaktadır. Bu şekilde uçlara kadar saçların her bölümü boyanmış olur. Güneş saçlara vurdukça saçların doğal bir görünümde olması sağlanır. Alt kısımda kalan saçların rengi ise daha koyu olarak görülecektir. Vurguların yumuşak olması sebebiyle ağır bir görünüm de elde edilmemiş olacak. Aynı zamanda gözlemlenen bir diğer güzellik ise saçların uzaması ile balyajın daha güzel görünmesidir.kıvırıcık saça balyaj (2)

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Muz Maskesi

Balyaj Mı Ombre Mi?

Balyaj karşısında duran bir diğer değişim ise ombre olarak bilinir. Birbirine çok fazla benzemektedir. Bunun için de karıştırıldığı ve karşılaştırma yapıldığına da çok şahit olunmaktadır. Bunun için ikisi arasında ayrım yapmak istersek balyaja renk burgulama derken, ombre için arada keskin bir çizgi yapılır ifadesini kullanabiliriz. Yani balyajda gölge geçişleri varken, ombrede renkler arasındaki geçişte keskinlik mevcuttur. Bunun için düz ya da kıvırcık saçlarda fark etmeden balyaj uygulaması önerilebilir.

Herkesin zaman zaman hayatında farklılıklara imza atmak istemesi normaldir. Hatta kırık saçları olanlar için de çok başarılı bir stil denebilir. Değişimi yaşayarak öğrenebilir ve siz de saçlarınızı kurtarmak için bu yola başvurabilirsiniz. Röfleden farkı ise balyajın tutamlarının daha kalın olmasıdır. Böylelikle doğallık ve canlılık ön plandadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ​Kumral kıvırcık saçlar için saç modelleri

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.