- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Köpükler

0 337
Spread the love

İnce telli ve gür olmayan kıvırcık saçları kontrol etmek, şekle sokmak daha kolay. Fakat gür bir yapıya sahip, kalın telli üstelik kıvırcık saçların şekil alması sizleri oldukça zorlayacaktır. Bu yüzden ekstra bakım yöntemlerinden, kıvırcık saçlara özel şekil verme yöntemlerinden destek almanız saçlarınızın formunun daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır.

kıvırcık saçlar için en iyi köpükler (1)

Kıvırcık saçlara şekil verirken karşılaşılan birçok sorun bulunmaktadır. Bunların başında da elektriklenme problemi gelmektedir. Günlük hayatınız içinde elektriklenen kıvırcık saçlar hacimli görüntüsünü, bakımsız bir görüntüye bırakmaktadır. Bu nedenle elektriklenmeyi önlemek için birçok yöntem kıvırcık saçlı kadınlar tarafından günlük yaşamlarında ve özel günlerde tercih edilmektedir.

Elektriklenen Kıvırcık Saçlara Özel Köpükler

Kıvırcık saçlarınızı ne şekil yaparsanız yapın, öncelikle elektriklenmemesi için bir çözüm bulmak zorundasınız. Çünkü en havalı kıvırcık saç modelleri dahi elektriklendiğinde tüm gününüzü mahvedecek bir görüntü ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle kullanılabilecek çeşitli ürünler bulunmaktadır. Anında sonuç veren, kıvrımlarınızı belirginleştirerek kabarık, elektriklenmiş kıvırcık saç yerine hacimli bir görünüm kazandıran kıvırcık saçlara özel saç köpükleri bunun için birebir olmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saça Fön Çekme

Birçok saç uzmanı, kıvırcık saçlı kadınların mutlaka köpük kullanmasını tavsiye etmektedir. Fakat piyasada çok sayıda köpük markası bulunmaktadır ve bunların her biri aynı kalitede sonuç vermemektedir. Ağırlaştıran, saçları yapış yapış yapan köpükler kadınların saç köpüklerine karşı ön yargılı olarak yaklaşmasına neden olmaktadır.kıvırcık saçlar için en iyi köpükler (3)

Doğru Saç Köpüğü Kullanımı

Yapış yapış ve ağırlaşan saçları önlemek için öncelikle saç yapınıza uygun, kaliteli bir köpük seçmelisiniz. Ardından kesinlikle kuru saçlarınıza köpük uygulamamalısınız. Her köpük kullanımından önce saçlarınızı nemlendirdikten sonra köpük uygulamasına geçmelisiniz. Kıvrımların daha önemli olması içinse köpük uygulamadan önce saçların iyi bir şekilde taranması gerekmektedir. Ancak sık dişli taraklar saç formunuzu bozacaktır. Bu tür ürünler yerine geniş kıvırcık saçlara uygun taraklar yani geniş dişli taraklar ile tarayıp nemlendirip köpük uyguladığınızda sonuç daha başarılı olmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar için Şampuan Önerileri

Daha iri ve geniş dalgalar elde etmek istiyorsanız köpüğü tüm saçınıza tek seferde uygulamalısınız. Fakat sizin hayalinizde daha kıvırcık saçlar yatıyorsa köpüğü saçlarınıza tutam tutam uygulamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.