- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Erkek

2 868
Spread the love

Kıvırcık saç yapısı, bakımı ve şekle sokması zor olması ile tanınmaktadır. Kıvırcık saçlar, sadece kadınlar için değil, erkekler için de bir o kadar zordur. Üstelik kadınlara göre daha kısa kullanan erkekler, kıvırcık saçlara nasıl şekil verilir sorusunu daha sık sormaktadır. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de sık görülen erkek kıvırcık saç modelleri samimi, farklı bir hava katsa da bakımı ve şekle sokması konusunda uzun zamanlarınızı ayna karşısında geçirmenize neden olabilmektedir.

kıvırcık saç modeli erkek (1)

Kadın ve erkeklerin saç bakımı konusunda ortak problemlerinden olan kıvırcık saç için aslında erkekler de kadınların kullandığı saç şekillendirme yöntemlerini tercih etmektedir.

Doğru Saç Kesimi

Kıvırcık saçlar, en çok doğru bir kesim uygulanmadığında sizleri zorlayacaktır. Bu nedenle berbere gittiğinizde saçınızı günlük hayatta kolay kullanmanızı sağlayacak bir model kesmesi konusunda uyarmalısınız. Aynı zamanda çok fazla kat vermek, kıvırcık saçların daha zorlayıcı bir hal almasına neden olmaktadır. Bu nedenle katlı erkek saç modelleri kaçınmanız gereken modeller arasında yer almaktadır.kıvırcık saç modeli erkek (3)

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Ürünleri - Kıvırcık Saç Bakımı

Saçlarınızın kıvırcık formundan memnun değilseniz ve kıvrımların daha hafif dalga şeklinde görülmesini istiyorsanız saç kesiminde çok kısa modellerden kaçınmalısınız. Çünkü çok kısa formda kesilmiş kıvırcık saçlar, saçların daha da kıvırcık bir yapıya sahip olmasına neden olmaktadır. Hafif uzun kullanmak saçlarınızın daha hafif dalgalı görünmesine yardımcı olacaktır.

Fön Makinesi İle Saçı Şekillendirmek

Erkeklerin çoğu saçlarını şekillendirirken sadece jöle kullanmaktadır. Fön makinesi, erkekler tarafından çok sık kullanılmamaktadır. Fakat kıvırcık saçlı erkekler için fön makinesi oldukça kolay ve havalı bir şekillendirme yöntemi sağlamaktadır.

Fön makinesini kullanmadan önce saçlarınızın nemli olmasına dikkat etmelisiniz. Zarar görmemesi için çok yüksek sıcaklıkta çalıştırmamanız da tavsiye edilmektedir. Saçlarınızı hafif köpük gibi bir ürün kullanarak kıvrımlarını daha belirgin hale getirdikten sonra ister elinizle fön çekebilir isterseniz fön makinelerinin başlıklarında kullanılan difüröz ile saçlarınızın kıvırcık yapısını hoş bir şekle sokabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Nasıl Kesilmeli?

Elektriklenmiş, kabarmış saç görünümden kurtulmak, bu gibi sorunların önüne geçebilmek için köpük vb. saç yatıştırıcı ürünler kullanmak tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments
  1. Yeşim says

    Eşimin saçları kıvırcık ve ne yalan söyleyeyim evlendiğimizden beri saçlarına doğru düzgün bakmaz oldu. Sorduğumda ise kıvırcık olduğu için uğraşılmıyor yada şekil almıyor diye cevap veriyor. Yazınızdaki fön makinesi ile ilgili olan açıklamayı deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak?

  2. Erkan says

    Benim saçlarımda kıvırcık, önceden uzatıyordum bakımı çok zordu. Şimdi daha kısa ama bakımı daha zor, kıvırcık saç çok iyi ama bakımı gerçekten çok zor. Bu arada ben saç kremi kullanıyorum, jöle kullanmanızı tavsiye etmem.

Leave A Reply

Your email address will not be published.