- Advertisement -

- Advertisement -

Dalgalı Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

2 611
Spread the love

Kadınların en sevdiği saç modelleri arasında dalgalı saç modelleri yer almaktadır. Düz saçlara sahip kadınların saatlerce uğraşarak elde ettikleri dalgalı saç modellerine doğuştan sahip olan kadınlar oldukça şanslı kabul edilmektedir. Ayrıca dalgalı saçların kişilere kazandırdığı havalı ve doğal duruşta birçok kadın için vazgeçilmez bir stil parçası olmaktadır.

dalgalı saç kesimleri (2)

Dalgalı saç yapısına sahip kadınların birçoğu, saçlarına şekil verememekten, dalgalı formu koruyamamaktan yakınmaktadır. Dalgalı saçlara şekil vermek için düzleştiriciler, maşalar kullanmanız gerekmez. Bu açıdan bakıldığında hem saçlarınız yıpranmamakta hem de saçlarınızı şekle sokmak için harcayacağınız vakit kısalmaktadır.

Dalgalı saçları günlük hayatınızda birkaç dokunuş ile hoş bir havaya sokabilmek için yapmanız gereken tek şey dalgalı saçlara özel saç modeli bulmak! Doğru bir kesim tercih ettiğinizde saçlarınızı şekillendirmek de oldukça kolay bir hal alacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

Küt Saç Modelleri

Çalışan kadınlar, saçlarını yapmak için özellikle mesai günlerinin sabahlarında yeterince vakit bulamamaktan yakınmaktadır. Dalgalı saç yapısına sahipseniz hiçbir şey yapmadığınız günlerde dahi harika görünecek saçlar için dalgalı küt saç kesimi modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Omuz veya çene hizasında kestireceğiniz dalgalı saçlar, uygun bir şekillendirici ürün kullandığınızda anında o muhteşem dalgalarını ortaya çıkaracaktır. Böylece sizlerin maşa, düzleştirici, fön ile uğraşmanıza gerek kalmadan havalı bir stil yakalamanız mümkün olacaktır.dalgalı saç kesimleri (1)

Katlı Saç Modelleri

Saçlarınızı daha uzun kullanmayı tercih ediyorsanız saçlarınıza biraz kat ekletmeye ne dersiniz? Dalgalı saçlarda, saçlar uzadıkça dalgalar formunu kaybetmektedir. Bundan dolayı da dalgalarınız istediğiniz gibi görünmüyor olabilir. Saçlarınızın aralarına ekleteceğiniz birkaç kat ile tekrar o muhteşem görünümü kazanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Fön Makinesi

Katlı saç kesimlerinde dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü düzgün kesilmemiş katlar, saçlarınızın daha kötü görünmesine yol açabilmektedir. Aynı zamanda katlı saç kesiminde çok fazla kat ekletmemek önemlidir. Dalgalı saç modellerinde sık ve çok kesilmiş katlar, sizleri kötü bir görünüme kavuşturabilmektedir. Bundan korunmak için dalgalı saçlar için ideal kesim konusunda kuaför ile görüşmeniz gerekmektedir.

Dalgalı saçlarınızı kestirirken aynı zamanda kesimin yüz hatlarınızın için de doğru bir model olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Comments
  1. Melda akgül says

    Saçları küt kestirmek çok daha hoş gözüküyor göze.

  2. şebnem says

    Melda sana katılıyorum. Küt kesim gerçekten de çok hoş duruyor bayanlarda… bende yakın bir zamanda küt kestirmeyi düşünüyorum

Leave A Reply

Your email address will not be published.