- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlı Bayanlar için Çeşitli Püf Noktaları

1 220
Spread the love

Kıvırcık Saçlı Bayanlar için Çeşitli Püf Noktaları

Saçları dümdüz olan kadınların kıvırcık saçlara olan hayranlığını bilirsiniz. Dolgun görüntüsü başlı başına güzellik kaynağıdır. Doğuştan kıvırcık saçları olan bay ve bayanlar, düz saçlara kavuşmak isterler. Ancak bu eskidendi diyebiliriz. Artık onlar da bunun değerinin farkındalar. Bakımı ve kullanımına dair oldukça seçenekleri var. Saç konusunda uzman markaların, harika görünümlü bukleler için sundukları ürünler kozmetik raflarında ön sırada yer alıyor. Peki, sonradan kıvırcık saç sahibi olan perma, maşa ve buna benzer yöntemlerle buklelerine kavuşanlar kalıcılığını arttırmak ve buklelerinin tadını çıkarmak için ne yapmalılar?

Canlı Dinamik Bukleler İçin

Artan hava kirliliği, stres, kimyasal içerikli saç ürünleri, boya ve diğer saça uygulanan ısı işlemleri sonucunda esnekliğini ve nemini kaybeden saçların sağlıklı kalması için çok yoğun bir şekilde bakım önerileri sunuluyor. Özellikle doğal içerikli yağlar ve bitkilerle hazırlanan organik şampuan, krem, bakım yağları ve saç maskeleri, yıpranan saçlarınıza çare oluyor. Evde kendinizde hazırlayabileceğiniz kıvırcık saç bakımı için yumurta en kolay ve ulaşılabilir, kolay uygulanan bir bakım kürüdür. İçerdiği zengin protein ve yağ sayesinde sağlıklı bukleler elde edersiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Kullanan 6 Ünlü

*Bir adet yumurta, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı mayonezi iyice karıştırıyoruz ve saçımıza sürerek yarım saat bekletmemiz yeterli oluyor. Mümkünse Soğuk suyla duruluyoruz. Soğuk su saçımızın daha yumuşak olmasına yardımcı oluyor. Saçımızın nem ihtiyacına göre haftada bir veya max.10 günde bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Saç Modelinizi Kıvırcık Saçlarla Süsleyin

Saçlarınızı topladınız ancak bir şeyler eksik mi diyorsunuz, öyleyse biraz hareket katmak gerekiyor. En güzel yöntem,  aralardan sarkan saçların kıvırcık hale gelmesi. Sonuç elbetteki mükemmel… Evinizde maşa yardımıyla uygulayacağınız basit yöntemlerle fark yaratın. Bukleler her zaman daha enerjik, çekici ve özgün bir hava estirir. Kıvırcık saç modelleri içinde en çok tercih edilen dağınık topuzdur ancak siz yeni trend modeller uygulamak istiyorsanız uzun kıvırcık saçlarda katlı kesimi tercih edebilirsiniz. Eğer saçlarınız kısaysa çok kısa, küt modeller ile cool bir görünüm elde etmeniz kaçınılmaz. Bayanlarda ensenin açık olması, dolgun kısa saçlar 2018’in en çok tercih edilen modellerindendir.

 

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık saçlarla nasıl baş edilir?

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Kıvırcıklaştırma Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, saç kıvırcıklaştırma ve saç tipi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment
  1. sevim says

    Kıvırcık saç bir bayana öyle güzel yakışıyor ki
    Keşke benimde saçlarım kıvırcık olsaydı

Leave A Reply

Your email address will not be published.