- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlar İçin Düzleştirici

0 637
Spread the love

Bayanlar için büyük önem taşımakta olan saçlar bayanların estetik görünümüne en çok etki eden tamamlayıcılarıdır. Her bayan farklı bir saç tipine sahiptir ancak bayanların genelinde ortak olan tek şey saçlarında güzel bir görünüm sağlayarak dikkatleri üzerine toparlayabilmektir.

kıvırcık saç düzleştirme (2)Kıvırcık saçlar en zor şekil alan saç tipidir ve kıvırcık saçı düzleştirmek normal bir saça oranla çok daha uzun sürebilmektedir. Çünkü kıvırcık saçlar genel olarak kuru bir yapıya sahiptir ve bu sebepten dolayı çok daha kolay bir şekilde kabarabilmektedir. Kıvırcık saçlı bayanlar evlerinde saç düzleştiricisi, kalın bigudi ve fön çekerek saçlarını geçici olarak düzleştirebilmektedir. Ancak kalıcı olarak düz bir saça sahip olmak isteyen bayanlar saç uzmanlarından yardım alarak saçlarını kalıcı bir şekilde düzleştirebilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Kıvırcık Saçları Düzleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıvırcık saçların nemlendirilmesi saçların daha az kabarmasına ve elektriklenmesini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle kıvırcık saçlara sahip olan bayanların kullanmış oldukları saç bakım ürünleri ve şampuanlar da büyük önem taşımaktadır.

Evde saçlarınızı düzleştirmeden önce saç düzleştirici serum kullanımı da etkili bir sonuç almanıza yardımcı olmaktadır. Bu serumlar saçlarınızın kabarmasını önlemekte ve çok daha güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlamaktadır.kıvırcık saç düzleştirme (3)

Kıvırcık Saçlarda Düz Fön Nasıl Uzun Süre Dayanır

Kıvırcık saçlı bayanlar saçlarını düzleştirirken saçlarını ufak tutamlar halinde düzleştirir ise fön daha uzun süre dayanıklı olur ve çok daha güzel bir görünüm ortaya çıkar. Kıvırcık saçları düzleştirmek zor bir işlem olduğundan dolayı fönün uzun süre kalıcı olması gerekir. Brezilya fönünü tercih eden kıvırcık saçlı bayanlar çok daha uzun bir süre saçlarını düz bir şekilde kullanabilmektedir. Saç düzleştirme işleminde saçların kuru olması hem kabarmayı hem de saçın zarar görmesini engelleyerek fönün çok daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Düzleştirme işlemi saç diplerinden başlayarak uçlara doğru gerçekleştirilmelidir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık Bakımından Kıvırcık Saçın Avantajları

Saçlarınızı evde kendiniz düzleştirici ve fön yardımı ile düzleştirdikten sonra saçınıza uygulayacağınız saç spreyi fön uygulamanızın çok daha uzun süre dayanıklılık göstermesine ve bozulmamasına yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.