Kıvırcık Saç Bakımı

Buklelere hayat için kıvırcık saçlara bakım

Buklelere hayat için kıvırcık saçlara bakım

Kıvırcık saç, gür ve hacimli görünümü ile düz saçlıların özendiği bir saç tipi olmasına rağmen göz alıcı ve sağlıklı buklelerin bakımı zorlu bir süreçtir. Ama doğru saç bakımı yöntemini bilirseniz, sürecin keyifli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Her saç yapısı ile uyum sağlayacak bakım yolları sayesinde buklelerinize hayat verebilirsiniz.

Buklelere hayat için kıvırcık saçlara bakım

Nemlendir

Kıvırcık saçlar, kolay kuruyabilen bir saç tipidir. Bukleleriniz istediğiniz gibi şekil almıyorsa bunun nedeni nem kaybı olabilir. Bunu engellemenin en önemli yolu ise, nemlendirici özelliği olan şampuan ve saç kremi kullanmaktır. Böylelikle saçınızın nem ihtiyacı karşılanırken; yıpranmış olan kırık ve kuru saçlarınızın uçlarına bakım yapmış olacaksınız.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Bakım Ürünleri

Buklelere hayat için kıvırcık saçlara bakım

Besle

Kıvırcık saçların en yakın dostu doğal yağlardır. Buklelerinizi korumak adına besleyici çiçek özlerinden yapılan bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Buklelerin korunması için diğer bir yol da saçlarınızı şampuanlamadan önce saçlarınızın uçlarını nemlendirmektir. Haftada en az bir kez saç maskesini saç uçlarınızdan yukarı doğru uygulayın ve parmaklarınızla tarayın. Böylelikle saç maskesi saçlarınıza daha iyi temas edecek.

Buklelere hayat için kıvırcık saçlara bakım

Kurulama

Saçlar ile ilgili yapılan hatalar arasında yer alan havlu ile saç kurulamak, saçların elektriklenmesine neden olur. Bu nedenler saçlarınızı havlu ile kurulamak yerine ıslak saçlarınızı ellerinizle sıkarak sudan arındırın. Havlu kumaşı nedeniyle buklelerin aşınmasına neden olurken, saç kakülleri de hırpalanır. İllaki saçlarınızı sarmak istiyorsanız, pamuklu t-shirt kullanmayı tercih edin.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

Buklelere hayat için kıvırcık saçlara bakım

Şekillendir

Kıvırcık saç için en önemli aşama ise, şekillendirmedir. Bunun için öncelikle saçlarınızın uçlarına saç bakım yağı uygulayın ve buklelerde kalıcılığı sağlamak için de saç köpüğü kullanmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu