- Advertisement -

- Advertisement -

Kıvırcık Saçlılar İçin Gelin Başı Önerileri

0 161
Spread the love

kıvırcık saç gelin başı (2)Kıvırcık saç gündelik hayatta olduğu gibi özel günlerde de dezavantajmış gibi algılanır fakat konu gelin başı olduğunda kıvırcık saç avantaja dönüşmektedir. Özellikle de gelin adayı saçını topuz şeklinde kullanacaksa kıvırcık saç yapılacak işlemi kolaylaştırmada büyük rol oynar. Dalgalı saçlarda topuz düz saçlı bayanlara göre daha dolgun ve gösterişli yapılabilmektedir. Sade bir makyaj eşliğinde yapılan gösterişli bir topuz prensesler gibi görünmenizi sağlayacaktır.

Kıvırcık Saçlı Bayanlar Hangi Topuz Modellerini Tercih Etmeli

Kıvırcık saç tüm topuz modellerine uygun olmakla birlikte, başın orta kısmında yapılan yarım topuz en çok tercih edilenler arasındadır. Üst kısımdaki saçların toplanması ve geriye kalan saçların düzgün bukleler haline getirilmesinin ardından gösterişli bir hal alan kıvırcık saçlar özellikle straples gelinlik modelleriyle sıkça tercih edilmektedir.kıvırcık saç gelin başı (3)

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okulda Kullanmak için Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saçlarda Aksesuar Kullanımı

Mükemmel buklelerinize ekleyeceğiniz romantik saç aksesuarları hem yüzünüze ışık verecek hem de gelinliğinizi tamamlamanızı sağlayacaktır. Düşünün; Romantik dantel bir gelinlik, ensede topuz yapılmış bukleler ve gelinliğinizin kumaşını taşıyan ışıltılı bir saç aksesuarı, sizi kraliyet düğünlerinden fırlamış bir prenses havasına sokabilir. Ya da yine düzgün bukleler atkuyruğu şeklinde toplandıktan sonra kullanılacak ince bir taç asaletinizi gözler önüne serer. Dalgalı atkuyruğu modelleri sırt dekolteli gelinlikler ve balık kesim gelinlik modelleri ile tercih edildiğinde tüm zerafetinizi ön plana çıkaracak ve emin olun misafirleriniz gece boyu gözlerini sizden alamayacaktır.

kıvırcık saç gelin başı (4)Kıvırcık Saçlı Gelinler Hangi Saç Renklerini Tercih Etmeli?

Aslında doğal saç renginiz ne ise size en çok yakışan odur. Saç renginiz ten renginiz ile doğru orantılı olduğundan doğallıktan çok fazla uzaklaşmamanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte, örneğin;  sarı saç teninize çok yakışıyorsa ve doğru rengi bulduysanız söylenecek bir şey yok. Kıvırcık saç doğal yapısından dolayı saçta ışık yansımalar yarattığı için parlak renkler ihtişamlı duracaktır. Doğal saç renginizin üzerine yapılacak küçük dokunuşlarla saçınızın daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Saç uçlarına yapılacak ışıltı verme tekniği, doğal röfle gibi uygulamalar yüzünüzü de yeniden boyutlandıracaktır. Şimdiden mutluluklar!

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Nasıl Toplanır?

 

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.