Kıvırcık Saç BakımıKıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçlar İçin Muz Maskesi

kıvırcık saça muz maskesi (4)Saçlar özellikle çabuk karışan kıvırcık saçlar tarama sırasında ve genel yapısı itibarıyla nemsiz kaldıklarından daha kolay kırılır ve yıpranırlar. Yapısının getirdiği olumsuz nedenler yanında bir de kullanılan alkol, paraben gibi kimyasallar içeren şampuan ve saç kremleri de saçlardaki yıpranmayı arttırır. Cansız kalan kıvırcık saç bakıma muhtaçtır.

İşte tam da bu noktada yıpranmış, kırılmış ve cansızlaşmış kıvırcık saçlar için muzlu saç maskesi biçilmiş kaftandır.

Muzlu Maske İçin Gereken Malzemeler

2 – 3 adet muzkıvırcık saça muz maskesi (3)

2 yemek kaşığı bal

Birkaç damla gülsuyu

2 yemek kaşığı yoğurt

Kıvırcık saçların karışmasının en önemli nedenlerinden birisi kurumaya yatkın olmasıdır. Bu nedenle muz maskesi harika bir çözüm olabilir. Yoğun nemlendirici özelliği ile muz maskesi saçların ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır. Ayrıca içeriğinde bulunun A, E ve C vitaminleri ile saçların beslenmesi konusunda da etkilidir. Saçların dökülmesine ve kırılmasına karşı etkili sonuçları ile saçın daha çabuk uzamasını sağlar. Muz maskesi aynı zamanda saç kırıklarını da onararak saçın sağlıklı görünümünü uzun süre muhafaza eder.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Muzlu Saç Maskesi Hazırlama ve Uygulama

kıvırcık saça muz maskesi (2)Malzemeler bir blender ya da robot yardımı ile pürüzsüz bir kıvam alıncaya kadar iyice karıştırılır. Gülsuyu karışımın hoş kokması için kullanılır. Ancak gerçek, soğuk pres bir gülsuyu tavsiye edilir. Eğer bulunamaz ise kullanmak şart değildir.

Uygulama sırasında maskenin tam olarak yedirilebilmesi için öncelikle saç iyice taranır. Saçlardaki karışıklıkları bu sırada açmak gerekir. Ardından saçlar hafifçe nemlendirilmelidir. Saçlar tekrar nemli halde tarandıktan sonra muzlu saç maskesi, diplerden başlamak üzere tüm saça yayılır. Tekrar geniş dişli bir tarak yardımı ile saçlar tarandığında maskenin iyice tüm saça yayılması sağlanır.

Uygulama sonrası 30 dakika kadar beklemek gerekir. escort bodrum Bekleme süresi sona erdiğinde öncelikle saçtaki maske artıkları ılık su ile saçlardan arındırılmalıdır. Hemen ardından ise mümkün olduğu kadar doğal, kimyasaldan uzak ya da en azından hafif bir şampuan, örneğin bir bebek şampuanı ile saçlar yıkanır. Oldukça uygun maliyetli bu uygulama ile saçlarınız daha parlak olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin Günlük Saç Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu