Saç Bakımı

Koyu Saça Ombre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Koyu Saça Ombre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Koyu saça ombre uygulaması nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, siyah saçlarda ombrenin nasıl yapıldığını anlatarak sorunuzu cevaplandırmaya çalışacağız.

Siyah saç için saç açıcı ile %9’luk oksidan katarak gerekli karışımı hazırlıyoruz. %9’luk oksidanın tercih edilmesindeki neden, ombrenin çok beyaz bir görünümde olmasını engellemektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, karşımın çok sıvı olmamasıdır hatta hafif katı olması saça uygulanması açısından daha rahat olacaktır.

Koyu Saça Ombre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Karışımı hazırladıktan sonra enseden başlayarak saçı ayırıyoruz ve ayırdığımız bölüme krepe yapıyoruz. Krepe ombre uygulamasından sonra hazırladığımız karışımı saça sürerek, folyo ile paketliyoruz.  Krepe yapılırken dikkat edilmesi gereken ise, uç kısmından saç diplerine doğru krepe işleminin uygulanmasıdır. Birden fazla uygulama yapılır ki renk geçişlerinin belirginleşmesi sağlanır. Eğer tek bir kez krepe yapılırsa, siyah saç için geçiş noktaları çok belirgin olur ve saç güzel görünmez.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adet Döneminde Saç Boyanır mı?

Koyu saça ombre uygulaması nasıl yapılır sorusunda diğer bir aşama ise, paketleme yapılan saç tutamlarının ılık su eşliğinde durulanmasıdır. Burada önemli olan ise, paketlerin yapılış sırasına göre açılmasıdır. Yani ilk yaptığınız paket ilk açılmalıdır. Aynı zamanda saçlar durulama işlemi sırasında açılmazsa, yavaş yavaş taranmalıdır.

Koyu Saça Ombre Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yıkama işlemi bittikten sonra çok az cila uygulaması yapıyoruz. Hazırlanan sulu karışımı ıslak saça sürüyoruz ve 2-3 dakika beklettikten sonra saçları tekrar duruluyoruz ve şampuan ile iyice yıkıyoruz. Daha sonra krem uygulayarak, saçların daha parlak görünmesini sağlıyoruz. Cila yapmak gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Eğer saçta renk geçişleri mevcutsa, onlardan kurtulmak için cila yapıyoruz. Tüm işlemler bittikten sonra saça uygun olacak saç şeklini vererek, ombre uygulamasını bitiyoruz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En İyi Küllü Kumral Saç Boyası

Koyu saça ombre uygulaması nasıl yapılır sorusunu cevaplandırırken doğal siyah saça ombre uygulamasını anlattık. Eğer saçlarınız siyah saç boyası kullanılarak boyanmışsa, saçlarınız sarı ombre için açılmayabilir. Bu şekilde boyalı siyah saçları açmak isterseniz sadece koyu sarı ya da kahve tonlarında açılabilir.

Ama bilmeniz gereken siyah tonlara da ombrenin çok yakıştığıdır ve isteğiniz renk ombre modeli tercih edebilirsiniz. Önemli olan uygulamanın doğru yapılmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu