Saç Modelleri

Okula Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Sabah okula giderken biraz özenli gözükmek gerekiyor; okula giderken yapılabilecek saç modelleri ile hızlı bir hazırlanma, kılık kıyafet, pratik bir kahvaltı derken zaman yönetimi önemli hale geliyor.

Kısa Saçlar İçin Saç Modelleri

Kısa saçlara sahip olmak bazen rahatlık bazen de zorluk yaşatır insana. Kimi zaman kolayca şekil verebilirken, kimi zaman da bir türlü şekil veremediğimiz olur. Kısa saçlarınız için okula giderken hızlıca yapılacak saç modellerini sizler için sıralayalım;

  • Klasik ama vazgeçilmez olan at kuyruğu hemen hemen her uzunluktaki saç için kurtuluştur. Saçınızın boyuna ve beğeninize göre ense de ya da tepede bir at kuyruğu oluşturabilirsiniz. Saçınızı ortadan ayırıp toplama işlemi yapabilirsiniz.
  • Çok kurtarıcı saç modellerinden biri de topuz. Saçlarınız kısalığından dolayı enseden dökülüyorsa tel tokalar ile tutturarak topuzu destekleyebilirsiniz. Topuz yaparken saçınızın azlığından şikayetçiyseniz, topuz tokası da kullanabilirsiniz.
  • Küt bir saça da sahip olsanız yapabileceğiniz yegane örgü modeli balıksırtı örgüdür. Önden arkaya doğru yapacağınız bir balıksırtı örgüye, saç fuları kullanarak daha da özenli hale getirebilirsiniz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ense Topuzu Saç Modelleri

Saç aksesuarları da kullanarak daha iyi şekil verebileceğiniz bu saç modelleri ile hızlıca hazırlanabilirsiniz.

Uzun Saçlar İçin Saç Modelleri

Uzun saça sahip kişilerin işi söz konusu şekil vermek olunca oldukça kolay. Uzun saç için birbirinden farklı modellerle şekillendirme de yapılabilir. Okula giderken uygun olabilecek saç modellerini detaylandırarak inceleyelim;

Yarım Atkuyruğu: Son zamanlarda oldukça moda olan bu saç modeli, okul içinde uygun bir tercih. Dalgalandırılmış bir saç ile yaptığınızda daha havalı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çift Örgü: Bir klasiktir ancak vazgeçilmez. Okul yılları çokça kullanılan bu model; ortadan ya da yandan olacak şekilde ikiye ayırdığınız saçlarınızı en uca kadar örmeniz yeterli.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Omuzda Saç Kesim Modelleri

Hızlı Topuz: Tepeden topladığınız saçlarınızda, saçınızı son turda lastikten çıkarmayın. Bu oluşan bombenin etrafına uçta sarkan saçınızı bükerek dolayın ve önden hafif bir kabarıklık verin. Yanlardan da bir iki tutam saç çıkartarak, çabasız şıklığı yakalayabilirsiniz.

Boğumlu Atkuyruğu: Klasik atkuyruğu yaparak, saç ucuna doğru bir iki ya da uç lastik daha takı, toka aralarında boğumlar oluşturun.

Öğrencilik döneminde sizi en çok zorlayan bu hazırlanma sürecini bu modellerle pratikleştirmek mümkün.

Salık Saçlar

Okula giderken kullanmaktan en çok keyif alacağınız ya da kolayınıza gelecek saç şekli, salık saçlardır. Kısa ya da uzun tüm saçlar açık bırakılarak şekillendirilebilir. İster düz ister dalgalı saçlar ile salık saçlarınız çok kullanışlı olacaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ombre Saç Modelleri

Düzleştirici ve maşa yardımıyla bu saç modellerini akşamdan bile yapıp, sabah rahat edebilirsiniz. Hiçbirini kullanmadan da nemli saçlarınızı geceden örüp, sabah açtığınızda su dalgası saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Şekillendirirken İhtiyacınız Olacak Malzemeler

Saçlarınızı şekillendirmek için ihtiyacınız olacak birtakım malzemeler ve aksesuarlar bulunmakta. Bunlar zevkinize ve ihtiyacınıza göre;

  • Düzleştirici, maşa, fön makinesi,
  • Saç spreyi, krepe tarağı
  • Tel, lastik, kıskaçlı tokalar,
  • Süslendirme de kullanacağınız aksesuarlar.

Zevkiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda bu malzemelerden bir kaçını temin etmeniz yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu