Saç Bakımı

Saç Egzamasına Ne İyi Gelir?

Saç egzaması çok ciddi bir rahatsızlıktır. Genellikle belirtileri ve çeşitli sorunlarıyla birlikte oluşur. Ancak saç diplerine ve köklerine zarar verdiğinden tedavisi doğru şartlarda yapılması gerekir. Yinede saç egzamasına neden olan etkenler bilinmeli ve sebepleri iyice araştırılmalıdır. Bu sayede tedavisini sebeplerine göre yapabilirsiniz. Öyleyse saç egzamasına ne iyi gelir? Bazı doğal tedavi yöntemleri ve aşamalarla saç egzamasının tedavisini yapabilir ve hafifletebilirsiniz.

Saç Egzamasının Belirtileri

Saç egzaması genellikle çeşitli belirtiler ile meydana gelir. Bu belirtilere göre tedavi yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Saç egzamasının belirtileriyse;

  • Saç diplerinde kuruluk
  • Saçlarda kepeklenme
  • Saç diplerinin dökülmesi
  • Kızarıklık ve aşırı kaşıntılar
  • Saç dökülmesi

Yukarıdaki faktörler en çok görülen şikayetlerdir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Köpüğü Faydaları

Saç Egzamasının Önüne Geçmek İçin Neler Yapılabilir?

Saç egzamasının tedavisi için ilk etapta bol su tüketmeli ve nemsiz ortamlardan uzak kalmalısınız. Özellikle de saç dipleriniz kesinlikle kuru kalmamalıdır. Aynı zamanda saç köklerini kurutan şampuanlar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Kimyasal maddeler saç egzamasını tetikleyebilir. Doktora başvurarak, doğru ürünlerle saçlarınıza ürün kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra saç diplerini nemlendiren yöntemler tercih edebilirsiniz.

Saç Egzamasına İyi Gelen Yöntemler

Egzama rahatsızlığı kronik rahatsızlık olduğundan kesin bir tedavi yöntemi yoktur. Çeşitli yöntemlerle sadece önüne geçilebilir.

Saç egzamasını önlemek için;

  • Nemlendirici saç bakım yağları kullanabilir.
  • Doğal yağlarla saç diplerinize masaj yapabilir.
  • Kuruluğu önlemek için nemlendirici etkisine sahip şampuanlar kullanabilirsiniz.
BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Düzleştirici Taraklar Kullanışlı mı?

Tedavi süresi boyunca saçlarınıza boya ve kimyasal madde içeren hiçbir ürün kullanılmamalıdır. Ancak her türlü yönteme rağmen egzama şikayeti devam ediyorsa, mutlaka doktora başvurulmalı.

Saç Egzaması Neden Olur?

Saç egzamasına neden olan birden çok etken vardır. Genetik faktörler, stres, aşırı terleme, saçların kuru olması, mevsimsel değişiklikler ve düzensiz beslenme gibi nedenleri vardır. Bunların dışında saç boyaları kullanmak, sürekli saçları yıkamak ve yanlış şampuan seçimi saç egzamasına neden olabilir. Egzama aşırı kaşıntıya sebep olduğundan tedavi süresi boyunca kaşımamalısınız. Aksi takdirde egzama daha fazla cilde yayılabilir ve saç diplerinde kanamalar oluşabilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Köpüğü Faydaları başlıklı makalemizde saç köpüğü, Saç Köpüğü Faydaları ve Saç Köpüğü Faydaları Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kepeğine Ne İyi Gelir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
kowalskypage
Başa dön tuşu