Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

1 875
Spread the love

Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

Doğal dalgalı görünümlü saçları seviyorsanız, perma uygulaması tam size göre… Saçınız aylarca kıvırcık olurken bu dalgalar saçlarınıza da zarar verecek. Bu nedenle perma uygulamasından sonra saçlarınızı yoğun bir bakım rutinine sokmalısınız.

Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

Nem dengesi

Perma uygulaması sayesinde saçlarınıza istediğiniz şekli verirken, saçlarınızın kurumasına ve yıpranmasına da izin vermiş oluyorsunuz. Bu nedenle saçlarınızın canlı görünmesi adına kaybedilen nemi geri kazandırmak zorundasınız. Bu nedenle haftada en az iki kere nemlendirici özelliği olan maske uygulaması yapmalısınız. Eğer saçlarınıza maske uyguladıktan sonra sıcak bir havlu ile saçlarınızı sarıp beklerseniz, sonuç daha faydalı olacaktır.

Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

Şampuan seçimi

Şampuan seçimi sırasında saçın ihtiyaçlarını dikkate alarak tercih yapmalısınız. Permalı saçlar neme ihtiyaç duyacağı için, kuru saçlar için üretilen şampuanları tercih etmelisiniz. Yıkama sırasında saçlarınızı iki kez şampuanlamanızı tavsiye ediyoruz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Köpükler

Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

Bakım yağı

Permalı saçlar için olmazsa olmaz bakım yağlarıdır. Saçlarınızın parlak, ışıltılı ve sağlıklı görünmesi için saç bakım yağını saç uçlarına ve boylarına uygulamanız yeterli olacaktır.

Permalı saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

Düzenli kesim

Saçlarınızın kuru saçlardan arınarak daha canlı görünmesi için saçlarınızı uçlarından mutlaka kestirmelisiniz. 2-3 cm kadar az bile kestirseniz saçlarınızın ne kadar canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Bakımı başlıklı makalemizde dalgalı saç, kıvırcık saç bakımı ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment
  1. Zehra says

    perma yapılmış saçların zarar görmesi ve görünümünü kaybetmemesi için bakım oldukça önemli. Bu konuda en etkili bakım yöntemleri bana kalırsa sizinde belirtmiş olduğunuz şampuan ve bakım yağları. Doğru şampuan seçimi yapılmadığı takdirde saçın nem ve yaşlılık oranında sorun yaşanabiliyor. Yararlı bir konu olmuş benim gibi perma yaptıran kişiler açısından.

Leave A Reply

Your email address will not be published.