- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Çıkarma Yöntemleri İbrahim Saraçoğlu

0 236
Spread the love

Saç Çıkarma Yöntemleri İbrahim Saraçoğlu

Saç dökülmesi, çevresel faktörler başta olmak üzere yetersiz beslenme, genetik, ilaç kullanımı, stres, yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı ve kronik hastalık gibi birçok nedenden dolayı gerçekleşebilir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde dışarıdan bakıldığı zaman kötü bir görüntüye neden olduğu için kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkileyebilmektedir.

Artan saç dökülmeleri vakalarından kaynaklı yapılan araştırmalar sonucunda şifalı bitkilerin saç dökülmelerini engellediği hatta saç çıkarma gibi etkilerinin de bulunması üzerine, bitkisel tedavi yöntemleri çok sık tercih edilmektedir.

Bitkisel tedavi denilince akla ilk gelen isim olarak, saç çıkarma yöntemleri İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulmaktadır.

Saç Çıkarma Yöntemleri İbrahim Saraçoğlu

Doğal Saç çıkarma Formülü Sarımsak

Doğal yollardan saç çıkarma denilince akla ilk gelen formül sarımsaktır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çabuk Kırılan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Malzemeler

  • 7 diş sarımsak
  • 1 su bardağı sızma zeytinyağı

7 diş sarımsak, iyice ezildikten sonra 1 su bardağı zeytinyağının içine konulur ve 21 gün boyunca ışık almayacak bir yerde cam bir kavanoz içinde bekletilir. Bu şekilde sarımsak yağı hazırlanmış olur.

Peki sarımsak yağı nasıl kullanılacak?  Hazırlanan doğal saç çıkarma formülü sarımsak yağı, haftada bir kez uygulanmalıdır. Saç diplerinize sürerek, parmak uçlarınızla masaj yaparak iyice saç diplerinize sürülmesini sağlayınız. Daha sonra bone takarak ya da streç film ile sararak en az 1 saat bekletmelisiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise, bu formülü saçlarınıza uygulamadan önce saçlarınızı sabun ile yıkayın ve bol su ile durulayın.

Bir ayın sonunda saçlarınızın ince ince çıktığını fark edebilirsiniz. Bu nedenle 1 ayın sonunda uygulamayı iki haftada bir uygulayarak, saçlarınızın daha fazla çıkmasına destek olabilirsiniz. Bu şekilde bir uygulama biraz gerektirir ve düzenli uygulanması gerekir. Eğer özel hazırlamış olduğunuz bu formülü uygulamak zor geliyorsa, bu karışımdan 1 çay kaşığı şampuanınıza ekleyerek de saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Kepeğine Ne İyi Gelir?

Saç Çıkarma Yöntemleri İbrahim Saraçoğlu

Saç Çıkarma Bitkisel Çözüm İbrahim Saraçoğlu

En iyi saç çıkarma yöntemini merak ediyorsanız, saç çıkarma yöntemleri İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulmaktadır. Saç çıkarmanın yanında saçı gürleştirmek için de kullanılabilecek olan bu kür ile istediğiniz sonuca rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

İbrahim Saraçoğlu’na göre saç çıkarmada etkili olan iki doğal yöntem;

  • Soğuk pres keçiboynuzu pekmezi
  • Hindistan cevizi yağıdır.

Saç çıkarmak için kullanılacak olan soğuk pres keçiboynuzu pekmezini uygulamak için tek yapmanız gereken sabah ve akşam olmak üzere bir tatlı kaşığı soğuk pres keçiboynuzu pekmezini tüketmek. Bu pekmez sayesinde saçlarınız çıkarken, mevcutta bulunan saçlarınızda gürleşecektir.

Saç çıkarma yöntemleri arasında bulunan Hindistan cevizi yağını da aynı şekilde sabahları aç karnına 1 çay kaşığı tüketerek; saç diplerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Boyası Nasıl Çıkar

Saç çıkarma yöntemleri İbrahim Saraçoğlu tarafından sunulurken, bitkisel ürünler olması ve kullanımın kolay olması da hem maddi hem de manevi avantaj sağlamış olursunuz ve kısa süre içerisinde de istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yılan Yağının Saça Faydaları başlıklı makalemizde saç bakımı, saç dökülmesi ve Yılan yağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.