Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Türk Telekom bedava internet Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik Gebelik

- Advertisement -

- Advertisement -

Saç Uzatma Yöntemleri

0 2.321
Spread the love

Saç Uzatma Yöntemleri

Saçınızı uzatmak istiyorsunuz ve hızlı uzaması adına saç uzatma yöntemlerinden şampuandan saç kremine, maskeye farklı sonuçlar denediniz ama istediğiniz sonuca ulaşamadıysanız, hemen umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü her insan farklı saç ve saç derisine sahip olduğu için ürünler karşısında verdiği tepkiler de farklılık gösterebilir. Ama herkes için uygun bir yöntem mutlaka vardır.

Saç uzama hızı, sağlık durumundan yaşa, cinsiyetten beslenmeye kadar farklı etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Normal sağlıklı bir bireyin saçları aylık yaklaşık olarak 2,5 cm kadar uzar. Çocuklar da ise durum daha farklıdır. Genç hücreleri olduğu için saçları daha hızlı uzar ve daha sağlıklı saçlara sahip olurlar.

Saç Uzatma Yöntemleri 1

Saç Uzatmak İçin Neler Kullanılabilir?

Siz de saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız, aşağıda vereceğimiz saç uzatma yöntemlerinden bir veya birkaçını kolay bir şekilde deneyebilir ve istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Luis Bien Saç Dolgunlaştırıcı Sprey

Saç Uzatma Yöntemleri Zeytinyağı

  1. Zeytinyağı

Uzmanlar tarafından beden temizliği ve saçlar için saf zeytinyağı kullanılması önerilir. Bundaki en önemli etken ise, zeytinyağının E vitamini açısından çok zengin olmasından kaynaklanır. E vitamini sayesinde hem saç derisi hem de saç ve kökleri iyi beslenir ve bu da saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar.

Susam Yağı

  1. Susam Yağı

Susam yağı da zeytinyağı gibi E vitamini içerir ve saçlarınızı beslerken, saçlarda oluşabilecek mantar hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Eğer saçlarınız güçsüzse ya da mantar hastalığı mevcutsa, susam yağı sayesinde saçlarınızı güçlendirebilir ve böylece daha hızlı bir şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Badem Yağı

  1. Badem Yağı

İçerisinde başta A, B ve K vitaminleri olmak üzere, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller bulunan badem yağı, içeriğinde bulunan yağ asitleri sayesinde de kıl köklerini güçlendirir.  Bu özelliği nedeniyle saçları uzatma yöntemleri içerisinde olan badem, kirpikleri uzatmak içinde kullanılabilir. Daha hızlı sonuç almak için isterseniz zeytinyağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Hint Yağı

  1. Hint Yağı

Protein ve E vitamini açısından zengin olan Hint yağı, saç söz konusu olduğunda en önemli yardımcılardan biridir. Hint yağı hem kan dolaşımını hızlandırırken hem de saç enfeksiyonlarını iyileştirir ve bu nedenle saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Bu nedenle haftada 1-2 kez Hint yağı saç diplerine masaj yapılarak kullanılmalıdır.

Lavanta Yağı

  1. Lavanta Yağı

Saçları uzatma yöntemleri içerisinde bulunan lavanta yağı, diğer yağlar gibi saç uzatma konusunda etkilidir. Antibakteriyel bir özelliği olduğu için saç derisinde hastalıkların oluşmasını engeller. Özellikle saçlarınız kuru ve seyrekse lavanta yağını kullanarak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Böylelikle sağlıklı saçlar daha çabuk uzar.

Argan Yağı

  1. Argan Yağı

Saç derisini nemlendiren argan yağı, zayıf ve çabuk kırılan saçlarınızı güçlendirerek daha hızlı uzamasını sağlar. Sıvı altın takma adına sahip olan argan yağı değerli olduğu için fiyatı da yüksektir. Argan yağı alırken saf argan yağı aldığınıza emin olun. Yoksa istenilmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saç Nasıl Örülür?

Jojoba Yağı

  1. Jojoba Yağı

Son yıllarda adını sıkça duyduğunuz jojoba yağı, saç uzatma yöntemleri içerisinde yer almakla birlikte, saçtaki deri enfeksiyonları ile kepeğe karşı da iyi gelir. Jojoba yağı sayesinde saçlarınızı güçlendirerek hem saçlarınızın hızlı uzamasını sağlarken hem de daha sağlıklı bir saç derisine sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yılan Yağının Saça Faydaları başlıklı makalemizde saç bakımı, saç dökülmesi ve Yılan yağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.