Saçlarımızdaki Seçimlerimiz

Saçlarımızdaki Seçimlerimiz
22 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Saçlarımızdaki Seçimlerimiz

Saçlarımızdaki seçimlerimiz, tarzımızı, tercihlerimizi hatta kişiliğimizi yansıtıyor. Günümüzde süratle değişen moda rüzgarında saç stillerindeki çeşitlilik, sürekli değişen kesim, renk, model skalasında birçoğunu deniyor ve bazı saç modellerinden asla vazgeçemiyoruz. 2018 saç trendlerine baktığımızda, yeniden üstelikte yeni model, renk ve kesimleriyle güncellenmiş olarak tekrar karşımızda… Eskiden kullanılan tek tip perma vardı ve evet biraz sıkıcı görünüyordu, oysaki son yıllarda tekrar gündeme gelen kıvırcık saç ışıltılı ya da mat renk seçenekleri ile ve en önemlisi dilediğiniz kalınlıkta bukleleri seçebiliyor olmamız sayesinde tekrar popüler oldu.

Kıvırcık Saçlı Bayanlar için Çeşitli Püf Noktaları 1

Neden Kıvırcık Saç Tercih Ediliyor

Yapılan araştırmalarda dolgun saçlar kadınları daha çekici kılıyor. İnce telli saçları olan bayanların kıvırcık saça olan hayranlıkları buradan geliyor. Kalın telli ve dolgun ancak düz saçlar ise, klasik, sade bir seçim olarak değerlendiriliyor. Kıvırcık saçlar ise oldukça dinamizm katıyor daha enerjik ve kendine güvenen kadın imajını veriyor. Üstelik rahat uygulanabilir birçok model sayesinde hem pratik hem de şık olmak mümkün.

Kıvırcık Saçlı Bayanlar için Çeşitli Püf Noktaları 1

Bakımlı Kıvırcık Saçlar

Buklelerimiz ile olan ilişkimiz onların görüntüsü için çok önemli. Saçlarımızla mutlu olmak ve gün boyu tadını çıkartmak için uygulayacağımız birkaç bakım önerisi ile kalıcı güzellikte ve elektriklenmeyen parlak bukleler elde edebiliyoruz. Konusunda uzman tüm markaların kıvırcık saçlara yönelik bakım ürünleri mevcut. Onları kurutmamak için güzel bir bakım yağı ediniyoruz. Banyo sonrası ıslak saça uyguluyoruz.

Durulanmayan saç bakım yağlarını tercih etmenizde yarar var. Kurutmadan önce saçlarımızı bölümlere ayırmamız bize kolaylık sağlayacak her ayırdığımız bölümdeki buklelerimizi şefkatle masaj yaparcasına parmaklarımızla düzenliyor ve sonra avucumuzda sıkarak bırakıyoruz. Üstten aşağı doğru özenle kurutmak gerekiyor. Kıvırcık saç bakımı için özel formüle edilmiş banyo sonrası için , , krem ve çeşitli yağlardan birini tercih edebilirsiniz. Saçınızın nem kaybını önlemek için bitkisel kürleri de deneyebilir, kuaförünüzden size özel bakım talebinde bulunabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlı Bayanlar için Çeşitli Püf Noktaları 1

Kıvırcık Saçlarınıza Eğlenceli Modeller Uygulayın

Son günlerde çok sık gördüğümüz yarım topuz, kıvırcık saçlarınıza çok yakışacak. Tepeden dilediğiniz büyüklükte bir topuz yaparak kalan saçlarınızı aşağı saldığınızda neşeli ve her kullanıma uygun saç modeliniz günlük kullanımınız için hazır. Eğer bir davet ya da toplantıda kullanacaksanız, ensenizin hemen üzerinde yapacağınız Fransız topuzu ve uygun bir saç aksesuarınız ile çok şık ve de saygı uyandıran bir modeli seçmiş olursunuz.

Kıvırcık saç modelleri arasında örgülü sitillerde var. Saçlarınızın kabarıklığını önlemenizde yardımcı olmakla beraber dilerseniz kıyafet kombinasyonunuz ile çocuksu bir hava katmanız mümkün. Aceleniz olduğunda dağınık topuz hiçbir saça kıvırcık saçtaki kadar yakışmaz bunu tüm kadınlar bilir ve son olarak fark yaratmak isterseniz yandan at kuyruğunu denemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Trend Kıvırcık Saç Modelleri 2018 başlıklı makalemizde dalgalı saç modelleri ve kıvırcık saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git