- Advertisement -

- Advertisement -

Pratik kıvırcık saç yapma teknikleri

0 134
Spread the love

Pratik kıvırcık saç yapma teknikleri

Kıvırcık saç denilince akla maşa gelse de, maşa olmadan hatta ısı bile gerekmeden kıvırcık saç ya da dalgalı saç sahibi olabilirsiniz. Şimdi paylaşacağımız kıvırcık saç yapma teknikleri ise, hem çok kolay hem de zaman açısından çok tasarruflu…

Fön makinesi tekniği

Bandana tekniği

5 dakika gibi kısa sürede kıvırcık saç sahibi olabilirsiniz. Öncelikle saçlara şekillendirici köpük uygulamayı unutmuyoruz. Ardından başın etrafına bandanayı sabitliyorsunuz ve saçlarınızdan tutamlar alarak, burgu yapıp bandananın etrafına sarıyorsunuz. Küçük tutamlar halinde aldığınız saçların bitene kadar bu işlemi yaparak, tüm saçınızı bandanaya sarıyorsunuz. Saçlarınızın çok daha fazla kıvırcık olmasını istiyorsanız; saçlarınızı çok ince tutamlar halinde alarak, bandana etrafına sarabilirsiniz.  Bu şekilde tüm saçı bandanaya sardıktan sonra bandanayı çıkarıyorsunuz ve dalgalı saçlarınızla mükemmel bir görünüm elde ediyorsunuz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kahverengi kıvırcık saçlar için en güzel saç modelleri

Fön makinesi tekniği

Çift topuz tekniği

İkinci pratik yöntemimiz ise, çift topuz tekniğidir. Bu teknikte de saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak, her iki tarafı da burgu haline getirerek, topuz şeklinde topluyorsunuz. Yapılan topuz şeklindeki burgular üzerine, sabitleyici saç spreyi sıkıyorsunuz. 2 dakika gibi kısa bir süre bekledikten sonra topuzları açtığınızda dalgalı saçlarınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Fön makinesi tekniği

Fön makinesi tekniği

Isı gerektiren bir teknik olmakla birlikte uygulaması oldukça kolaydır. Öncelikle nemli olan saçlar bakım kremi sürülerek güzelce taranır. Sonra saçlar tutamlara ayrılarak, burgu yapılır ve burgular, fön makinesi tutularak kurutulur. Tüm saçlarınızın kuruduğunda artık sizde kıvırcık saçlara sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Maşa Saç Modelleri başlıklı makalemizde haar, hairstyle ve kıvırcık saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısa Kıvırcık Saç Modelleri 2018

Leave A Reply

Your email address will not be published.