Zamanı Olanlar için Kıvırcık Saç Yapma Teknikleri – Videolu Anlatım

Zamanı Olanlar için Kıvırcık Saç Yapma Teknikleri – Videolu Anlatım
24 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 56 kez okundu.

Zamanı olanlar için kıvırcık saç yapma teknikleri

Kıvırcık saçlara sahip olmak istiyorsanız ve maşa gibi aparatlarınız yoksa, evinizde olan malzemelerle de kıvırcık ya da dalgalı saç sahibi olabilirsiniz. Sadece ihtiyacınız birazcık zaman…

kıvırcık saç yapma tekniklerikıvırcık saç yapma teknikleri

Pipet tekniği

Pipetle kıvırcık saç yapma biraz ilginç gelse de, uygulaması oldukça kolay bir tekniktir. Öncelikle saçlarınıza şekillendirici uyguluyorsunuz ve saçlarınızı minik tutamlara ayırarak pipetlere ince tutamlarınızı sırayla sarıp; toka ile tutturuyorsunuz. Pipetlerle sardığınız saçlarınızı 1-2 saat beklendikten sonra açtığınızda kıvırcık saçlara sahip olduğunuza inanamayacaksınız.

kıvırcık saç yapma teknikleri

Burgu tekniği

Saçlarınızı taradıktan sonra şekillendirici köpük uyguluyorsunuz ve istediğinizi incelikle saçlarınızı tutamlara ayırıyorsunuz. Tutamları alarak burgu yaptıktan sonra parmaklarınızla dolayıp, toka ile başınıza sabitliyorsunuz. Bu şekilde 1-2 saat bekledikten sonra saçlarınızı açtığınızda kıvırcık saçlarınızla çok farklı bir görünüme kavuşuyorsunuz.

kıvırcık saç yapma teknikleri

Kalem tekniği

Artık bitmiş olan tükenmez kalemlerinizi atmıyor, saçlarınız için kullanıyorsunuz. Yıkadığınız saçlarınızı güzelce tarayarak, ısıdan saçlarınızın zarar görmemesi için uç ve boy kısımlarına saç güzelleştirici krem uyguluyorsunuz ve ince tutamlar halinde ayırdığınız saçlarınızı kalemlere sarıp, tutarak sardığınız saçlarınızı kurutuyorsunuz. İyice saçlarınız kuruduktan saçlarınızı açtığınızda siz de kıvırcık saç sahibi olacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçlı Bayanlar için Çeşitli Püf Noktaları başlıklı makalemizde 2018, kıvırcık saç ve yumurta hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git