- Advertisement -

- Advertisement -

​Kumral kıvırcık saçlar için saç modelleri

0 241
Spread the love

Kumral kıvırcık saçlar için saç modelleri

Kıvırcık olmasından dolayı saçlarınız kabarık ve gür olsa da çoğu insan saçlarının bu kadar hacimli ve gür görünmesini ister. Kıvırcık saçları taramak ve şekil vermek zor olsa da doğru model ile saçlarınız mükemmel ve çekici bir görünüm kazanabilir.

kıvırcık saç

Uzun bob saçlar

Kumral güzeller arasında yer alan Jennifer Lopez de kıvırcık ve kalın telli saçlara sahip bir kadın olarak saçlarını kontrol altına almak için uzun bob kesimini tercih ediyor. Siz de uzun bob saç modelini tercih ederek, saçlarınızı yandan ayırarak buklelerinizi doğal olarak bırakarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlı Bayanlar için Çeşitli Püf Noktaları 1

Saç aksesuarları

Kıvırcık saç, saç aksesuarlarının en rahat kullanabildiği saç tipi olup; saçlarınıza renk ve farklılık katmanın en etkili yolu saç aksesuarlarının kullanılmasıdır. Öncelikle saçınıza şekillendirici köpük uygulayarak, buklelerinizi canlandırdıktan sonra fular ya da bandana takarak, şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Modelleri

Doğal haliyle kıvırcık saç kullanmak için 7 model

Örgülü kıvırcık saçlar

Kıvırcık saçlarınızın kumral rengini ortaya çıkarmak adına örgü modelleri en ideal saç modelidir. Özellikle kıvırcık saçlarınızın yüzünüze düşmesini istemiyorsanız, ön kısımlarından tutamlar alarak örün ve arka tarafta birleştirin.

​Kumral kıvırcık saçlar için saç modelleri

At kuyruğu

Kıvırcık saçlarınız çok kabarıyor ve bu nedenle at kuyruğu bile yapmak istiyorsanız, saçlarınızı tepeden atkuyruğu yapmak yerine ensenizin biraz daha üst bölümünden saçlarınızı atkuyruğu yapın. Böylelikle hem saçlarınız ağırlık yapmaz ve başınız ağrımaz hem de hacimli ve şık bir görünüm elde edersiniz.

Kahverengi kıvırcık saç modelleri

En güzel olanı doğal hali!

İnce telli ve düz saçların hayranlıkla baktığı gür ve hacimli saçlara sahip olduğunuz için şanslısınız. Kıvırcık saçların en güzel hali genellikle doğal haliyle bırakmaktadır. Bunun için yapılması gereken tek şey, şekillendirici köpük yardımıyla buklelerinizi belirginleştirmektir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deniz sonrası kıvırcık saçları kolay açma ve şekillendirme yolları

 

Bir önceki yazımız olan Maşa Saç Modelleri başlıklı makalemizde haar, hairstyle ve kıvırcık saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.