- Advertisement -

- Advertisement -

Dalgalı Saç Modelleri

0 259
Spread the love

Düz saçlar kadar kullanımı rahat olmayan dalgalı saçlara şekil verme uzun saatler sürebilmektedir. Özellikle çalışan, dalgalı saçlara sahip kadınlar için sabah saatlerinde ayna karşısında geçirdikleri vakit çok önemlidir. Çünkü bu sürenin kısa olması ve kısa süre içerisinde istenilen sonucun alınması gerekmektedir.dalgalı saç (2)

Dalgalı saç yapınıza uygun bir saç modeli kestirdiğinizde, saçlarınıza şekil vermek için harcadığınız vakit de neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Bu nedenle doğru modeli kullanmak çok önemli. Ardından sabah veya aceleniz olduğu anlarda uygulayabileceğiniz kurtarıcı dalgalı saç modelleri konusunda da bilgi sahibi olmak, sizlerin her daim güzel ve alımlı saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Kısa Sürede Yapabileceğiniz Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı saçlara sahipseniz şekil verirken onlara ihtiyacı olanı vermeye dikkat etmelisiniz. Kıvırcık saçlarda çok fazla ısı kullanmadan dalgalı saç formunu yakaladığınızdan düzleştirici, maşa, fön makinesi gibi cihazları bir kenara bırakın. Daha hızlı, kalıcı ve pratik bir sonuç için dalgalı saçlara özel köpükler edinin. Sabah saatlerinde hızlıca tarayıp nemlendirdiğiniz saçlarınıza uygulayacağınız köpük, tüm gün havalı dalgalara sahip olmanıza yardımcı olabilir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kıvırcık Saç Nasıl Toplanır?

Dalgalı saçların özellikle ofis stilinde rahatlıkla kullanabileceğiniz dalgalı saçlarla dağınık topuk modeli de oldukça hızlı ve pratik. Birkaç tutamı yüzünüze düşürerek ister tepeden ister enseden yapabileceğiniz dalgalı topuz, hem kısa hem de uzun dalgalı saçlara sahip kadınlar rahatlıkla kullanabilir. Acil çıkmanız gereken, saçlarınıza bakım yapmadığınız zamanlarda kurtarıcı model olarak da bunu kullanabilirsiniz.dalgalı saç (1)

Dalgaların Daha Uzun Süre Kalıcı Olması İçin Yapılması Gerekenler

Dalgalı saçlar nemli olduklarında daha iyi bir görünüme sahip olmaktadır. Elektriklenmeyen, kabarmayan bu saç stillerini kadınlar uzun saatler boyunca kullanmak istemektedir. Üstelik dalgalı saçlara şekil verme sonrasında eğer saçlarınız ince telli ise daha çabuk sönmekte ve ilk yaptığınız şekli kaybetmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En Güzel Kıvırcık Saç Çeşitleri

Dalgaların kısa sürede yok olmasını engellemek için öncelikle saçlarınıza düzenli bakım yaparak saç şeklinizi korumalısınız. Ardından saçınıza şekil vermeden önce saç yapınıza uygun köpükler kullanmalı ve dalgalı saçlara özel bakım ürünlerini değerlendirmelisiniz. Ayrıca şekil verdikten sonra hafifçe saç spreyi uyguladığınızda daha uzun süre dayanan dalgalar elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saç Modelleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç modelleri, saç modelleri ve topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.