- Advertisement -

- Advertisement -

Dalgalı Saç Modelleri Erkek

0 6
Spread the love

Dalgalı saç yapısı olanlar doğuştan etkili saçlara sahiptirler. Saçların şekle girmesi için özel bir emek harcamalarına gerek kalmadan kendiliğinden şekil olan saç modelleridir.

dalgalı saç modelelri erkek (2)

Dalgalı saç modelleri erkek olarak bu yazımızda dalgalı saçlara sahip olan erkeklerin kullandığı saç modellerinden bahsetmeye çalışacağız. Dalgalı saçlar hacimli bir yapıya sahip olduğu için zaten kendiliğinden havalı ve hoş bir görünüme sahiptir. Ekstra olarak bu saçlara nasıl şekil vererek daha etkili hale dönüştürebiliriz bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışalım. Etkili erkeklere özel dalgalı saç modelleri olarak nasıl modeller ve şekiller kullanılarak dalgalı saçların daha hoş bir görünüme kavuşmasını sağlayabiliriz bunlar hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışalım:

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Uzun Yüzlü Erkek Saç Modelleri

İşe Saç Kesiminden Başlayın

Dalgalı saçlara etkili bir görünüm vermek için saç kesimi ile işe başlayabilirsiniz. Dalgalı saçları etkili gösterecek saç kesim modelleri olarak şu saç kesim modellerini kullanabilirsiniz:

Kısa ve dalgalı kıvırcık saç kesimi: Bu saç modelinde saç kesiminde saçın yan kesimleri kısa, saçın üst ve önü ise uzundur. Bu saç modeline ‘’ undercut’’ ismi verilir. Bu saç modeli kıvırcık saçlı erkekleri havalı gösteren bir modeldir.

Dağınık Kakül: Bu saç kesiminde kaküllerden yararlanılmaktadır. Saçlarınızın ön kısımlarını kakül kestirerek kaküllere istediğiniz şekli verebilirsiniz. Kaküller kıvırcık saçlara etkili model vermek ve onları şekle sokmak için iyi bir tercihtir.

Dalgalı Erkek Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri

Dalgalı saçlarınızı etkili bir şekilde kestirmenin dışında saçlarını kestirmek istemen kişiler için saç modelleri bulunmaktadır. Erkek kıvırcık saç modelleri olarak sizlere şu saç modellerini önerebiliriz:

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Erkek Dalgalı Saç Modelleri 2018

Uzun ve dalgalı: Uzun kıvırcık saçlı erkeklere özel bu saç modelinde doğallık ön plana çıkıyor. Saçınızı doğal haliyle bırakarak dağınık görünüm katabilir ve tarz oluşturabilirsiniz. Bunun için saç şekillendirici kullanman ve saçına şekil vermen yeterli olacaktır.

Dağınık Kakül modeli: Kakül kullanımından hoşlanan erkekler için bu saç modeli tercih edilebilir. Kaküllerinize saç şekillendirici ile istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Havalı ve dalgalı saç modeli: Saçlarınız biraz uzamaya başladıysa dağınık ve havalı model olan havalı ve dalgalı kıvırcık saç modelini tercih edebilirsiniz. Yine şekillendirici vasıtasıyla saçınıza şekil vererek saçınızın etkili bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir? Erkek başlıklı makalemizde erkek saç düzleştirme, kıvırcık saç ve kıvırcık saç düzleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Erkekler Kıvırcık Saçlarını Nasıl Düzleştirebilir?

Leave A Reply

Your email address will not be published.