Erkek Saç Modelleri

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları

Erkek Saç Modelleri ve Yapılışları

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de saçlar önemli aksesuarlar içinde olup, birçok model sayesinde fiziksel görünüme katkı sağlamaktadır. Bayan saçlarına daha çok önem verilse de asıl zor olan erkek saç modelleri ve yapılışlarıdır.

Asimetrik Erkek Saç Modelleri

Asimetrik Erkek Saç Modelleri

Son iki yıldır en trend erkek saç modelleri içerisinde yer alan asimetrik erkek saç modeli, havalı ve etkileyici bir görünüme neden olduğu için çok tercih edilmektedir.  En büyük avantajlarından biri de her türlü yüz şekline rahatlıkla yakışmasıdır. Dikkat çekmeyi seven erkekler için asimetrik saç modeli en uygun erkek saç modelleri içinde yerini alır.

Genç erkeklerde birazcık çılgın ve değişik görünümlere neden olan asimetrik saç modeli, orta yaştaki erkeklerde doğru bir şekillendirmeden dolayı daha hoş görünümlere neden olmaktadır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okula Giderken Saç Modelleri

Düz Kesimler

Düz Kesimler

Sadelikten yana olan ve dikkat çekmeyi sevmeyen erkeklerin tercihi olan düz kesimler, erkek saç modelleri içerisinde en fazla tercih edilendir. Düz kesimlerde, başın üstünde kalan saçlar uzun bırakılır ki asıl model bu uzun kısma verilir.

Düz kesimler, daha çok yuvarlak yüzlü kişilere yakışırken; saçın başın üst kısmında daha yoğun bulunması model verilerek, yuvarlak yüz hatlarının biraz yumuşatılması sağlanır.

Erkek Saç Modelleri Tercihinde Moda

Erkek Saç Modelleri Tercihinde Moda

Erkek saç modelleri ve yapılışı içerisinde kıvırcık saçlar en zor olanıdır ve genellikle çok kabarmaması adına asimetrik saç modelleri tercih edilir. Özellikle erkek saç katalogları incelendiği zaman kıvırcık saçlara yana taranmış görüntüsü verilir ve iki yanda duran saçların uzunlukları birbirinden farklıdır.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dalgalı Saç Modelleri Erkek

Kıvırcık Saç Tipinin Kesimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kıvırcık Saç Tipinin Kesimi Nasıl Yapılmalıdır?

Zor olan saç tipi arasında yer alan kıvırcık saç için doğru kesim çok önemlidir. Bu yüzden kuaförler tarafından rastgele modellerin verilmesi doğru değildir. Öncelikle saçtaki kabarıklığın alınması gerekir ve ondan sonra istenilen modele göre saç kesimi yapılır. Aynı zamanda kıvırcık saçların 3 haftada bir kesilerek, kabarıklığının alınması gerekir.

Düz Saç Tipinin Kesimi Nasıl Yapılmalıdır?

Düz Saç Tipinin Kesimi Nasıl Yapılmalıdır?

Erkek saç modelleri ve yapılışı içerisinde düz saçlar kolay şekil alan saçlardır. Genellikle başın üst kısmında uzun saçlar bırakılarak kullanılması son yılların trendleri arasındadır. Saçların uzatılan kısımlarına hacim verilerek şekillendirilir ve böylelikle hem boyun hem de yüz daha uzun görünmüş olur.

BU YAZIMIZDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İnce Telli Erkek Saç Modelleri

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. cute-teens nicole aniston ama montar una buena polla.
  japanese skank pisses. https://pornsnake.net/ jack off zipper in his bedroom.
  kowalskypage

  Saçımı uzatmayı hiç düşünmedim, sabahları dk ayırıp yapmaya uğraşmak bana göre değil.
  Kısa saç modelimden sıkılacağımı sanmam ama sıkıldığımda asimetrik saç modelini deneyeceğim.

 2. Düz saçlı ve yuvarlak yüzlüyüm, bana uygun gidecek bir saç ve sakal modeli bulamadım. Sakallarım sık bıyıklarım da öyle, daha fazla model ekler misiniz? Saç modellerinin nasıl yapıldığına dair videolar da bekliyoruz.

 3. Çok uzun zamandır saçlarımı uzatmayı düşünüyorum ama dalgalı saç olduğundan belli bir yere geldikten sonra uğraşması zor olduğundan vazgeçip kestiriyorum. Artık bu sevdadan vazgeçtiğime göre şimdi güzel bir kısa saç modeli bulmalıyım. Tavsiyelerinize de uyacağım mutlaka…

 4. Erkekler için saç modeli seçimi yapmak gerçekten çok önemli. Saç ve sakal birbiriyle kesinlikle uyum içerisinde olmalı ki dışarıya daha hoş görünelim. Kuaförümünde görüşlerini alarak yeni bir model yapmaya karar verdim fakat hangi model olacağını henüz kesinleştirmedik. Sitenizde çok güzel paylaşımlar var inceliyorum hepsini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu