Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuanlar
14 Mart 2018 tarihinde eklendi, 51 kez okundu.

Saçlar yapısına göre düz, dalgalı, kıvırcık diye üçe ayrılır. Sizin saçlarınız eğer yapısına sahipse zor olsa da doğru bir şekilde yapılırsa etkili bir görünüm elde edilebilir. Kıvırcık saçların bakımı için öncelikli olarak saçın yapısına uygun şampuan ve saç kremi tercih etmek gerekir. Şampuan ve saç kremini doğru seçerseniz saçlarınızın bakımının o kadar da zor olmadığını göreceksiniz. Kıvırcık saç bakım önerileri  için piyasada satılan kıvırcık saçlara özel kaliteli şampuan ve saç kremlerini tercih edebileceğiniz gibi doğal yollardan bitkisel ürünlerden yararlanarak ta kıvırcık saçlarınızın bakımını en iyi şekilde yerine getirebilirsiniz. Kıvırcık saçlarınızın bakımı noktasında öncelikli olarak bilmeniz gereken saçınızın yapısını iyice tanımaktır.

kıvırcık saç şampuanları

Saçınızı Tanımaya Çalışın

Saçlarınız kıvırcıksa ve bakımı konusunda destek almak istiyorsanız kıvırcık saç yapısı olarak saçınız hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bunun için ayırt edici kriter olarak saçınızı ince ya da kalın telli oluşu burada etkilidir. Kıvırcık saçlar genel itibariyle düz ya da dalgalı saç modellerine göre daha az yağlı saçlardır. Genelde kıvırcık saçlar kuru olarak bilinir Bunun nedeni saça yumuşaklık katan sebum denilen yağı saç derisi üretir. Düz saçlarda dipten uca bu yağ ilerlerken kıvırcık saçlarda saç derisi üzerinde kalır. Bu nedenle kıvırcık saç telleri çok yağlı olmaz.

kıvırcık saç şampuanları

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Bakım Nasıl Yapılır?

Saçları kıvırcık olanlar kuru saç yapısına sahip demiştik. Kıvırcık saçlı kişiler için saç bakım önerisi için saç temizliğinde su ve saç bakım kreminin olması yeterlidir. Şampuan içindeki kimyasalların etkisiyle saçlara genel olarak zarar verdiği için saç bakımında saç kremi kullanmak daha etkilidir. Özellikle kıvırcık saçlar kuru olduğu için şampuana çok ihtiyaç kalmaz. Kıvırcık saçları öncelikle olarak su ile yıkamak ve saç kremi ile saç derisine masaj yaparak saçı temizlemek gerekir. Kıvırcık saçlarda sebum denilen yağ maddesi saç derisinde biriktiği için burasının yağdan arındırılması yeterli olacaktır. Saç bakım kremi saçı temizlemenin yanı sıra saçların karışmasını ve kolayca açılmasını sağlar. Böylece saçları kıvırcık olanların saç telleri birbirine karışmadan kolayca taranır.

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık Saçlarınızı Doğal Olarak Güzelleştirme Yöntemleri başlıklı makalemizde kıvırcık saç, kıvırcık saç bakımı ve kıvırcık saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git